Шановні користувачі! 

Представляємо нові надходження літератури до відділів бібліотеки у січні 2023 року

 

Актуальні проблеми сучасного управління в соціально-економічних, гуманітарних та технічних системах: Зб. наук, праць за матеріалами XVIII Міжнародної наук.-практ. конф. (17 листопада, 2022 р., м Одеса) / Міжрег. Акад. упр. персоналом. Одеськ. ін-т. ДУ «Ін-т ринку і екон. -екол. досліджспь НАН України». – Одеса : Лерадрук. – 2022. – 266 с.

Українці борються за свободу і незалежність, за цінності миру, демократії, верховенства права, прав людини. У цей важкий час освітяни і науковці не стоять осторонь. Головне, чим ми зараз можемо допомогти країні, – це відмінно виконувати свою роботу, де від нас буде найбільша користь, проводити наукові дослідження, готувати нову генерацію української інтелігенції, якій доведеться відбудовувати нашу країну. Тут наш фронт. Тому вже вдруге в умовах війни проводимо Міжнародну наукову конференцію, випускаємо збірники наукових праць за матеріалами конференцій.

 

 

 

 

Бібліотека. Наука. Комунікація. Віл управління ресурсами – до управління знаннями : матеріали Міжнар. наук. конф. (5-7 жовт. 2021 р.) / НАН України, Нац. б- ка України ім. В. І. Вернадського, Асоц. б-к України, Рада дир наук, б-к та інформ. центрів акад. наук – членів МААН; відп. за вип. М. В. Іванова. – Київ. – 2021. – 624 с.

Збірник містить матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація Від управління ресурсами – до управління знаннями», організованої Національною бібліотекою України імені В І Всрнадського (5-7 жовтня 2021 р ), в яких висвітлені традиційні та інноваційні напрями у діяльності наукових бібліотек в умовах продукування нового знання.

Українськими та зарубіжними фахівцями розкриті теоретичні та прикладні аспекти формування, використання, організації доступу до електронних інформаційних ресурсів наукової бібліотеки в сучасному веб-серсдовищі та оптимізації бібліотечної діяльності в умовах продукування нового знання, зокрема: управління бібліотечно-інформаційним комплексом в умовах трансформації наукових комунікацій; технології управління знаннями в науковій бібліотеці; наукова бібліотека в стратегічних комунікаціях глобального інформаційного простору; біографіки та біобібліографії знаннєвий ресурс інтелектуального і духовного розвитку українського суспільства; рукописна та архівна спадщина: від рукопису до бази знань; музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення, досвід, проблеми та сучасні тенденції функціонування інституту президентства в сучасному інформаційному просторі, тиражування, рефлексії, інтерпретації святого Письма в українській рукописній та друкованій традиції (до 440-ліття виходу друком Острозької Біблії 1581 р.) актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, які становлять культурне надбання України; академічна юдаїка в незалежній Україні (1991-2021) досвід наукових бібліотек.

 

Добко Т , Дуднік О. Українська революція (1917 – 1921) у бібліографічних покажчиках : монографія / Тетяна Добко. Олександр Дуднік : наук. рсд. Я. А. Дубровіна; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ, – 2022. – 389 с.

У монографії схарактеризовано бібліографічні джерела з історії Української революції та визвольної боротьби українського народу (1917 – 1921). видані в УРСР. СРСР, незалежній Україні та за кордоном у XX – на початку XXI ст. Увага акцентується на ідеологічних і методологічних засадах їх укладання, аналізується їхній зміст та інформаційне наповнення. Проаналізовано бібліографічні покажчики, списки, огляди, методико-бібліографічні матеріали, біобібліографічні видання, присвячені окремим регіонам, визначним подіям, військовим і державним структурам, підрозділам, органам і організаціям революційної доби, а також визначним діячам Української революції 1917 – 1921 р. – В. Винниченку. М. Грушевському, В. Липинському. Н. Махну. С. Петлюрі. П. Скоропадському та ін.

 

 

 

 

Дубчак О. Бачити українською. Слово в мовній картині світу / Ольга Дубчак. – Київ : Віхола. – 2021. – 336 с.

Мова – це не просто сукупність слів, що зберігаються в словниках, і не довільний набір значень. Мова – це спосіб мислення й відображення дійсності, це картина світу, яку почали малювати наші далекі пращури й продовжать довершувати наші далекі нащадки. Ми теж беремо безпосередню участь у її творенні, постійно доповнюючи та вдосконалюючи тло й сюжет. Наша мовна картина демонструє те, яким ми бачимо світ. А бачимо ми його українською.

 

 

 

 

 

 

Єдиний медичний простір України: правовий вимір : монографія / за заг. ред. С. Г. Стеценка. – Харків : Право, – 2022. – 672 с.

У монографії розглянуто актуальні проблеми створення та функціонування в Україні єдиного медичного простору. Зосереджено увагу на питаннях сутності, ознак, характеристик єдиного медичного простору, його базових принципах. Акцентовано на особливостях функціонування державних, комунальних, відомчих і приватних медичних закладів в умовах медичної реформи. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення формування єдиного медичного простору України та позитивний зарубіжний досвід реалізації такого роду проектів.

 

 

 

 

 

Зелінський А. Моя мандрівка у Країну морпіхів / Андрій Зелінський. – Львів : Вид-во Старого Лева, – 2021. – 200 с.

«Моя мандрівка у Країну морпіхів» – це щоденник капелана і морського піхотинця. Під час війни на Сході України отець Андрій Зелінський був пліч-о-пліч із воїнами, ділив із ними їхню тривогу й неспокій, підтримував, проводжав у засвіти бойових побратимів, дивився в очі смерті й цінував кожен новий день.

Ця книжка про те, як важливо прагнути до перемоги і розуміти, що найважливіша перемога – над самим собою; про те, як важливо мріяти, не зупинятися і вірити у нездоланну силу добра.

 

 

 

 

 

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: формування та дослідження Архівного фонду Національної академії наук України (2000-2020) : монографія / відп. ред. О. С. Онищенко ; авт. кол.: О. В. Березовська [та ін.]; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. – Київ, – 2021. – 344 с.

У монографії розкрито діяльність Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського з формування, наукового дослідження та реконструкції Архівного фонду Національної академії наук України, відображено роль інституту в процесі управління архівною справою та діловодством у НАН України та її установах.

 

 

 

 

 

Мулік В. Congo-Донбас. Гвинтокрилі флешбеки – Київ : Вид-во «Білка», – 2021. – 416 с.

Про них мало знають. Ще менше – говорять. Але вони є. Справжні. Дивні. І – чорт! – небезпечні. Трошки смішні. Трошки божевільні. Льотчики. Професіонали. Воїни. Вони працюють. Вони воюють. Вони гинуть. Вони – так живуть. Українські вертолітники у війні на сході України та у Миротворчій Місії у Демократичній Республіці Конго. їхні життя, їхня служба, їхня робота. їхні емоції, надії та страхи, їхня вірність своїм та ненависть до ворога. їхні злети та падіння – у прямому сенсі. Терикони та вулкани. Степи та джунглі. Очима безпосереднього учасника подій.

 

 

 

 

 

Павлишин А. «Нам і далі загрожує вічність». – Вид. 2-ге. – Київ.: ДУХ І ЛІТЕРА, – 2021. – 352 с. – (Сер.: «Постаті культури»).

Під обкладинкою цієї книжки читачі й читачки, зацікавлені культурним багатоманіттям України, знайдуть півтора дюжини біографічних есеїв, розвідок і публікацій документальних матеріалів, присвячених знаковим постатям культурного й суспільного життя Львова та Галичини в XX столітті. Це добірка текстів, які поставали уже в новому тисячолітті та є спробою повернення доброї пам’яті про непересічні, яскраві особистості, котрі не з власної волі й цілком незаслужено «випали» з колективної свідомості модерної української нації.

 

 

 

 

 

 

Проблеми теорії та історії архітектури України : зб. наук. праць / Мін-во освіти і науки України ; Одеська державна академія будівництва та архітектури ; гл. ред. Г.П. Петрушин. – Одеса, – 2022. – вип. № 22. – 152 с.

Збірник містить наукові праці вчених, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів України та інших країн.

Проблеми теорії та історії архітектури розглядаються з точки зору регіональних

особливостей, збереження та реставрації пам’яток архітектури, особливе місце займає тематика охорони та реставрації пам’яток архітектури. Порушуються проблеми містобудування, археології, архітектурного проектування і дизайну архітектурного середовища.

 

 

 

Рапай К. Коло Якутовичів / пер. Валерії Богуславської та Оксани Жмир. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, – 2021. – 368 с. (Серія «Постаті культури»)

Ця книжка представляє п’ять знакових фігур української культури з особистого патерика авторки. Це її батьки, видатні скульптори Ольга Маркіш та Микола Рапай. Це її бабуся Зінаїда Йоффе, що була дотична до розвитку української філології. Це династія художників Якутовичів яка стала її родиною.

 

 

 

 

 

 

Рукописна та книжкова спадщина України. Археографічні дослідження унікальних архівних та бібліотечних фондів / НАН. України ; Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; Інститут рукопису ; ред. кол. : Л.А. Дубровіна (гол. ред.) та ін. – Київ, – 2022. – вип. № 28. – 468 с.

Наукові студії 28-го випуску збірника, залучаючи до суспільного обігу нові документальні джерела. висвітлюють результати гуманітарних досліджень архівної та книжкової спадщини України і світу. Серед тематики, актуалізованої у виданні: аналіз маргіналій на примірниках трактату Йогана Арндта в перекладі Симона Тодорського «Чотири книги про істинне християнство» (Галле, 1735) із зібрання Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: вивчення репрезентації постаті Петра Могили у двох барокових проповідях Антонія Радивиловського, створених на роковини від дня смерті Київського митрополита.

 

 

 

 

Українська біографістнка = Віоgгарhistica Ukrainaca : зб. наук. пр. Ін-ту біогр. дослідж. / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; ред- кол.: М. Г. Палієнко (голов. ред.) та ін. – Київ, – 2021. – Вип. 22. – 308 с.

Збірник наукових праць Інституту біографічних досліджень присвячений проблемам теорії та методологи сучасної біографіки, аналізу здобутків і нерозв’язаних питань, нових явищ і тенденцій у її розвитку, завдань і перспектив подальшого поступу, висвітленню життєвого й творчого шляху діячів вітчизняної історії, науки та культури.

 

 

 

 

 

 

Щербина М. Усі під підозрою! : повість / Маруся Щербина. – Львів : Вид-во Старого Лева, – 2022. – 200 с.

Остап мріє стати детективом. І ось трапляється нагода: у школі зникають козацькі монети! Звісно ж, хлопець одразу береться шукати злочинців. І не сам: виявляється, його брат Олег теж зацікавився дивним зникненням монет, як і Соня, новенька зі школи. Утім, розслідувати злочини – не лише дуже захопливо, а й важко, бо під підозрою опиняються геть усі. На друзів чекають шалені пригоди: загадкові справи, допити, справжнісінькі скарби і навіть замки з привидами. Чи вдасться юним детективам знайти винних?