64 книжки провідних видавництв України — художні та документальні твори, праці з історії, філософії, соціології, політології, літературознавства та мистецтвознавства, а також 97 книжок англійською мовою — бібліотека отримала у рамках спільної ініціативи PEN Ukraine з BooK Aid International, English PEN та PEN International.
Представляємо художні видання: Степан Процюк «Місяцю, місяцю: роман про Григорія Тютюнника», Тарас Прохасько «Лексикон таємних знань», Олександр Осадко «ЖИТИ не можна ПОМЕРТИ», Ганна Осадко «Дубочок з війни», Ольга Фролова «Осика», Альманах літературного фестивалю-воркшопу для молодих авторів «Прописи».
Процюк, Степан. Місяцю, місяцю : роман про Григорія Тютюнника / Степан Процюк. — Львів : Видавництво Юлії Сливки, 2022. — 198 с.
«Місяцю, місяцю» — дещо несподівана спроба заглянути за лаштунки творчої лабораторії одного з найцікавіших письменників другої половини XX століття — Григорія Тютюнника. Твір емоційно важкий, але водночас піднесено світлий у своїй людиноцентричності й людяності — власне найважливіших ціннісних орієнтирах покоління письменників, що увійшли в літературу в роки «великої відлиги» і для кого реалії «доби розвиненого соціалізму» виявлялися смертельно несприятливими як для творчості, так і для життя.
Прохасько, Тарас. Лексикон таємних знань : коротка проза / Тарас Прохасько. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. — 184 с. — (Серія «Новітня класика»).
До книги «Лексикон таємних знань» Тараса Прохасько входить кілька повістей та оповідань. Знайома й вже люблена читачами повільна проза Прохаська занурює у світ почуттів і відчуттів, знаків, вказівок, стежок і лабіринтів. Деякі розповіді автора майже безсюжетні, позбавлені пафосу й моралі, зате насичені безліччю деталей і описів, завдяки чому стають позачасовими й позапросторовими історіями. Автор запрошує зосередитися на найдрібніших змінах довкілля, стверджуючи, що не трапляється «досвіду забагато, досвіду зайвого, досвіду хибного». Книга зацікавить вибагливого читача, спраглого естетичного інтелектуального читання.
Осадко, Ганна. Дубочок з війни / Ганна Осадко ; іл. Альбіни Колесніченко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2024. — 48 с.
«Дубочок з війни» — щемка оповідь про війну і втрату, але також і про силу роду та любові, таких міцних, як кремезне мудре дерево. Понад усе Юрко любить їздити до лісу з дідусем, мамою і татом, а згодом — і з сестричкою Сонею. Там, у лисі, родина має своє улюблене дерево — обіймальний дуб, який можна охопити лише разом.
Осадко, Олександр. ЖИТИ не можна ПОМЕРТИ : коротка проза / Олександр Осадко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 96 с.
«ЖИТИ не можна ПОМЕРТИ» — збірка оповідань і новел Олександра Осадко. «Він написав лише сім оповідань. Писав легко та швидко, як і жив — легко та швидко. Лише сім. Сім кольорів веселки, сім нот, сім чудес світу, сім днів тижня, сім днів Творіння, сім чакр, сім-я. Септернер. Істина. Сімка — сама в собі. Її неможна розкласти на множники. Це закінчений циклічний процес, панування духу над формою. Це — закінчена книга. Все, що хотів сказати Сашко, він сказав. І довів…».
Фролова, Ольга. Осіка / Ольга Фролова. — Київ : Антивидавництво «В малому — велике», 2023. — 216 с.
Молода українка Осіка (насправді чи то Оксана, чи то Оля) живе в еміграції на екзотичному острові. Вона щойно вийшла з в’язниці й шукає шлях у житті. Дорогою її заносить у напівпрофесійний бокс, астрологію, крадіжки, лекції з саморозвитку… Врешті пошуки сенсу буття та бажання химерних пригод, приводять її туди, звідки усе почалося —додому. При глибшому зануренні читач зможе випробувати власні переконання, вступити в гру із розумом героїні та оцінити екстремальну структуру сюжету, який нескінченно замикається у собі самому.
Альманах літературного фестивалю-воркшопу для молодих авторів «Прописи» Івано-Франківськ 9—12 вересня 2021 року / упоряд. О. Сливинський. — Київ : ФОП Лопатіна О. О., 2021. — 180 с.
«Прописи»… назвати так літературний фестиваль-воркшоп для молодих авторів було дещо ризикованим рішенням — і не тому, що література сьогодні народжується переважно в постукуванні по клавіатурах ноутбуків і торканні до екранів планшетів, які вже там перо і папір. Гадалося б, чи не надто ми «інфатилізуємо» тих, кого покликали до участі, — молодих письменників і критиків, які, хоч є початківцями, але всі без винятку вже мають за собою сторінки написаного. Чи не відгонить назва непотрібним школярством? Чи не знеохотить когось? Але потім подумалося: таж кожен із тих, хто творить літературу — роками чи навіть десятиліттями — є таким школярем щоразу, коли опиняється перед порожнім аркушем чи білим вордівським екраном. Щоразу, коли має поставити першу літеру, написати перше речення, так часто шарпане вітрами сумнівів. А часом і остраху: чи маю я що сказати цього разу, а якщо маю, то чи знайду переконливу форму? Чи не намагаюся стрибнути вище голови? Чи готовий / готова до болісного приземлення, якщо те, що напишу, до когось не промовить чи промовить не так, як я того хочу… Навчити не боятися цього всього — найменше і найбільше, що може дати літературна майстерня. Так, «Прописи» стали не просто майстернею слів, а простором спільного дорослішання, якщо розуміти дорослість як готовність до позитивної свободи та відповідальності за вчинок, слово, слово-вчинок. Вірші, проза та есеїстика, які ви знайдете в цій збірці, —урожай фестивалю. Плід спільного чотириденного перебування молодих авторів і авторок у просторі «Прописів», роботи з менторами, слухання лекцій, участі у воркшопах, спілкування між собою, думання і майстрування власних текстів у вільні хвилини…
Залиште коментар