Шановні читачі!

Знайомимо з новими книжками, які бібліотека нещодавно отримала в межах реалізації Обласної комплексної програми «Культура Одещини 2020-2024»

Представляємо книжки з серії «Зарубіжна художня література» (Ч. 2).

Щиро дякуємо Департаменту культури Одеської обласної державної адміністрації за сприяння поповненню фондів найновішої літературою – 138 пречудових книг!

Захер-Мазох, Леопольд. фон Венера в хутрі [Текст] / пер. з нім. Наталі Іваничук. — Київ : Книголав, 2023. — 160 с. — (Серія «Золота полиця»).

Повість «Венера в хутрі» — найвідоміший твір австрійського письменника Леопольда фон Захер-Мазоха. Фактично це була перша літературна спроба осмислення такого соціального і сексуально-психологічного феномена, як мазохізм. Автор стверджував, що твір мав під собою автобіографічну канву і був написаний під враженням від любовної історії, що сталася між ним і жінкою Фанні фон Пістор. Дуже відверта розповідь про фізичне насильство сильної жінки над чоловіком, що викликало в обох відчуття задоволення.

Майклідіс А. Мовчазна пацієнтка [Текст] / Алекс Майклідіс ; пер. з англ. Ю. Підгорної. — Xарків : Віват, 2024. — 288 с. — (Серія «Художня література»)

Життя Алісії Беренеон ідеальне. Успішна художниця та щаслива дружина. вона мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона. Аж поки одного вечора не всаджує п’ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання – протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Психотерапевт Тео Фабер переконаний, що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. 1 якщо вона заговорить — чи захоче лікар почути правду?

Моруа, Андре. Мистецтво жити [Текст] / Андре Моруа ; пер. з фр. Маркіян Якубяк. —Вид. 2-ге, у новій редакції. — Львів : Видавництво «Апріорі», 2023. — 160 с.

Андре Моруа вважав, що вміння жити – також мистецтво. Очевидно, тому перший розділ його літературно-філософської розвідки «Мистецтво жити» присвячений «мистецтву думати». А далі важливими є мистецтво кохати, мистецтво працювати і керувати та, на довершення, мистецтво старіти. «Мистецтво жити» Андре Моруа, члена Французької академії, —  це літературно-філософська розвідка, яка пропагує гуманістичні ідеали. Автор із позиції філософії моралі розглядає питання світосприймання і сфери почуттів людини, зосереджуючись на етичних чинниках, —  коханні, навчанні, праці, керуванні та старінні. Творчість Андре Моруа відома нашому читачеві насамперед художніми біографіями Бальзака, Дюма, Байрона, Жорж Санд, а також есеєм «Листи до незнайомки» і романом «Мінливість кохання».

Скреттінґ, Гюдрун Твоя Вільма [Текст] : роман / Ґюдрун Скреттінґ; пер. з норв. Наталі Іліщук. — Львів : Видавництво Старого Лева. 2024. — 600 с.

У житті Відьми Ваєрьод розпочинається нова сторінка. Відьма відкрита для нових досвідів, вражень і, можливо, навіть кохання. Але якщо даруєш комусь своє серце, чи можна бути впевненою в тому, що його не розіб’ють? А ще в неї вдома тепер оселився чоловік, загадковий медіум, який, як Більма припускає, може бути її близьким родичем. Звучить заплутано? Щоб дізнатися правду, жінці доведеться розгадати давню сімейну історію, переглянути старий родинний архів і навіть записи на проекторі, й несподівано з’ясувати, хто ж був таємним коханням її двоюрідної бабусі.

Мак-Фадден Ф. Служниця [Текст] / Фріда Мак-Фадден ; пер. з англ. Дарини Березіної. — Xарків : Віват, 2024. — 352 с. — (Серія «Художня література»).

Міллі Келловей втомилася жити в автівці та харчуватися сандвічами, тому радо погодилася працювати служницею у Вінчестерів. Відтепер у неї буде власна кімната, пристойна зарплатня і з’явиться шанс нарешті змінити життя. У Міллі с таємниця, яку’ вона ретельно приховує. Ллє жінка навіть не підозрює, чого не розголошують її роботодавці. Щодня Міллі наводить лад у будинку, готує смачну їжу. пере, але стосунки з украй знервованою Ніною Вінчестер напружені. Згодом Міллі дізнається про неї дещо, від чого в жилах стигне кров. Невже ця жінка здатна на таке? І як Ендрю Вінчестер, цей просто ідеальний чоловік, вживається зі справжньою психопаткою? Коли Міллі збагне, що втрапила в пастку, буде вже запізно.

Фіні, Еліс. Камінь. Ножиці. Папір [Текст] / Еліс Фіні ; пер. з англ. Тетяни Самчинської. — Київ : Книголав, 2024. — 320 с. — (Серія «Полиця бестселер»).

Усе людське життя – низка виборів, і невідомо, до чого ці рішення призведуть. Єдине, у чому є певність, —  завжди треба боротися. Так само й Амелія зі своїм чоловіком Адамом, який через хворобу не розрізняє облич, вирішили боротися за свій шлюб, який розпадається просто на очах, поїхавши до затишної місцини в Шотландії. Однак розв’язання конфліктів потребує цілковитої чесності, то чи подолають вони це випробування, якщо хтось один бреше? Історія про пару, що намагається бути щасливою, однак є привиди минулого, які дуже не хочуть, щоб Амелія і Адам були разом. Роман про те, як важливо людям не забувати, ким вони насправді є, та нагадати, що кожна таємниця рано чи пізно розкриється. А ще про те, як важливо звертати увагу на знаки, які нас оточують.

Шандор М. Свічки догоріли [Текст] : роман / Шандор Мараї ; переклав Максим Стріха. — Львів : Видавництво «Апріорі», 2023. — 128 с.

«Свічки догоріли» —  один з найглибших психологічних романів світової класики XX століття. Роман для літературних гурманів, після смак якого залишає невтолиме бажання… Роман про глибину людських стосунків, про кохання і дружбу, про закони честі, про те, що істина багатогранна, а спогади з часом перестають боліти. Про пошуки правди в самому собі, тої правди, яка не завжди втішає… Роман про речі, які страшніші від страждання і смерті… про втрату самоповаги.