Шановні користувачі!
Вашій увазі представлені книги з психології, які надійшли до фонду бібліотеки у липні 2021 року.
Бакал Сафі Шалені задуми / пер. з англ. В. Стельмах. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2020. – 368 с.
У своїй книжці «Шалені задуми» фізик та підприємець Сафі Бакал розкриває читачам дивовижний новий підхід до сприйняття групової поведінки, який піддав сумнівам усі наші попередні уявлення щодо розвитку радикальних проривів у науці й промисловості. Спираючись на наукові принципи явища фазового переходу, Бакал пояснює, чому команди, компанії та будь-які інші групи певного призначення можуть раптово змінювати свою поведінку від прийняття нових несамовитих ідей до рішучого їх відторгнення, так само як текуча вода може перетворюватися на твердий лід.
Бгарґава Р. Завжди їжте лівою рукою / Рогіт Бгарґава ; пер. з англ. Н. Климчук. – Xарків : Віват, 2020. – 160 с. – (Серія «Саморозвиток»)
Більшість порад зазвичай очевидні, але в цій важливій книжці немає місця банальності. Ви дізнаєтеся, що іноді корисно переривати й доводити людей до сліз, а також про те, як зволікання допомагає досягати успіху. Ретельно дібрані поради та несподівані історії Рогіта Бгарґави спонукатимуть вас мислити прогресивно й допоможуть дійти висновку, що певні суперечливі моделі поведінки допомагають стати успішним у роботі й в особистому житті. Усім, хто будь-коли засмучувався, почувши очевидні чи загальні поради, і хоче чогось більшого й кориснішого, ця книжка стане в пригоді. Руйнуйте бар’єри, вирізняйтеся й вигідно позиціонуйте себе, адже тепер ви маєте безліч доступних ідей, якими можете скористатися негайно.
Ґоїнс Дж. Справжні митці не голодують: найсучасніші стратегії досягнення успіху / Джефф Ґоїнс ; пер. з англ. Є. Ніколаєвої – Xарків : Віват, 2019. – 240 с. – (Серія «Саморозвиток»)
У світі, де робота значною мірою спрощена та автоматизована, креативність має коштувати більше, ніж праця з шаблонами. Митці у різних сферах часто-густо не розуміють власної унікальності, не знають собі ціни, і це шкодить їхній кар’єрі та творчості. Ґоїнс розвінчує міф про те, що творчість – ілюзорний таємничий вимір, у якому може існувати лише невеличка купка обраних. Натомість він нагадує, що бути митцем – робота, яку може виконувати будь-яка достатньо мотивована людина, основні стратегічні зусилля якої спрямовані на пошук натхнення, співпрацю, дисципліну та маркетинг. Книжка містить практичні дієві поради митцям для досягнення творчого й фінансового успіху. Джефф Ґоїнс показує, як застосовувати креативність як знаряддя для заробітку та будування життя для себе.
Ґоулман Д. Емоційний інтелект у бізнесі / Деніел Ґоулман ; пер. з англ. Ю Шекет. – Xарків : Віват, 2021. – 528 с. – (Серія «Бізнес»)
Бестселер Деніела Ґоулмана «Емоційний інтелект» здійснив революцію в психології. У другій книжці про емоційний інтелект автор аналізує причини й запоруки успіху в бізнесі як окремого працівника, так і всієї організації, визначаючи навички, що вирізняють лідерів у будь-якій галузі. На конкретних прикладах показано, як емоції, самоконтроль, комунікативні навички й здатність працювати в команді – тобто загалом емоційний інтелект – впливають на успіх у житті та бізнесі. На думку автора, це важливіше за IQ, науковий ступінь та життєвий досвід. І що вища посада людини, то вагоміші ці навички. Ґоулман наголошує на тому, що всі ми маємо потенціал для розвитку емоційного інтелекту на будь-якому етапі нашої кар’єри, а також дає нам рекомендації щодо підвищення власної ефективності.
Гоффман Брайс Г. Червона команда: Як нестандартне мислення спричинило революцію в армійському укладі та як воно може трансформувати ваш бізнес / пер. з англ. У Курганова. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2020. – 256 с.
Широковідомий вислів Карла фон Клаузевіца «туман невідомості» стосується стану театру військових дій. Зовсім не дивно, що по-справжньому . ефективні методи передбачення варіантів розвитку подій в умовах браку достовірної інформації і протидії можливим несподіванкам першими розробили саме військові. Цілком передбачувано ці методи зацікавили цивільних, у першу чергу – бізнес-спільноту.Детальний розгляд способів стрес-тестування проектів, приклади використання та поради щодо вибору того або іншого прийому роблять книжку цікавою та корисною керівникам і планувальникам будь-якого рівня і тим, хто збирається розпочинати власну справу.
Діб А. Маркетинговий план на одну сторінку / Аллан Діб; пер. з англ. М. Черник – Xарків : Віват, 2020. – 288 с.: іл. – (Серія «Бізнес»)
Перший крок до успіху в мінливому світі бізнесу – це вдалий маркетинговий план, орієнтований на споживача. Що краще й детальніше ви розробите його, то легше і швидше збільшите свій прибуток. «Маркетинговий план на одну сторінку» – це ті бізнес-стратегії, які справді працюють, і Аллан Діб може легко це довести. Він започаткував і розвинув багато підприємств у різних галузях, зокрема в IT, телекомунікаціях і маркетингу. Сьогодні його тактик дотримуються як світові акули бізнесу, так і власники невеликих компаній. Ця книжка допоможе вам правильно позиціонувати свій продукт і бренд, залучити нових клієнтів і партнерів, а також вигідно вирізнятися з-поміж конкурентів і досягти неймовірного успіху.
Керролл Р. Щоденник за методикою Bullet Journal / Райдер Керролл, пер. з англ. I. Возняка. – Xарків : Віват, 2020. – 304 с. : іл. – (Серія «Саморозвиток»)
«Щоденник за методикою Bullet Journal» – це революційна система для всіх, хто намагається організувати свій час максимально продуктивно. Райдеру Керроллу вдалося переконати в її ефективності не лише такі поважні видання, як Forbes, The Wall Street Journal та Vogue, а й понад мільйон топ-менеджерів, блогерів, коучів та успішних бізнесменів. Ця методика допоможе тобі стати більш організованим, фокусуватися на цілях і дjсягати їх за найкоротший час. Зі своїм Bullet Journal ти наведеш лад у буденних справах, набудеш корисних навичок, знайдеш час і мотивацію для того, що справді варте уваги. Прокачуй пам’ять, структуруй думки і плани, керуй сьогоденням і проектуй майбутнє!
Ліллей Рой Як взаємодіяти з проблемними людьми / пер. з англ. В. Пунько Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2020. – 160 с.
Проблемні люди – замкнені, агресивні, токсичні, надто чутливі чи надто амбітні Щоб робота була ефективною, ми маємо знайти підхід до кожного з них У цій книжці зібрано поради, як швидко та правильно визначити проблемні сторони кожної людини і зробити їх корисними. Отже… Як взаємодіяти – встановлення контакту і співпраця. Як керувати – методи і прийоми. Як отримати бажаний результат – стратегія і практичні навички.
Лейнванд Пол Стратегія, що працює / Пол Лейнванд, Чезаре Мейнарді у співавторстві з Артом Кляйнером; пер. з англ. Я. Машино. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. – 256 с.
Усі компанії прагнуть бути великими, але не всі цього досягають. Причину цього Пол Лейвланд і Чезаре Мейнарді вбачають у розриві між стратегією та її реалізацією. Автори аналізують досвід кількох світових корпорацій, яким це вдалося, і виокремлюють кілька основних принципів їхньої діяльності. Крім цікавих і корисних історій про успіх передових компаній, автори пропонують читачеві дієві інструменти для дослідження власного потенціалу і досягнення схожого результату, а також наводять приклади необхідних компетенцій у різних галузях.
Мак-Кензі Дж. Psychopath Free. Як звільнитись від токсичних стосунків і не стати жертвою / Джексон Мак-Кензі ; пер. з англ. А. Климов – 2019. – 256 с. – (Серія «Саморозвиток»)
Люди понад усе прагнуть гармонійних стосунків. Та коли взаємини перетворюються на суцільне катування, саме потерпілі будь-що прагнуть примирення у такий спосіб завдаючи собі ще більшої шкоди. Ця книжка дарує надію на зцілення від токсичних стосунків. Автор, спираючись на власний досвід, пропонує систему методів, які допоможуть розпізнати руйнівні відносини не лише в особистому житті, а і у професійній сфері та відкритися до нового кохання і щастя. Запропоновані поради дадуть змогу подолати невпевненість, запобігти депресії, віднайти рівновагу Замисліться над своїми стосунками та переконайтеся, що не стали жертвою маніпуляцій.
Мак-Клатчі С. Будь лідером: вирішуй, плануй, дій / Стів Мак-Клатчі; пер. з англ. І. Гнатковської. – Xарків : Віват, 2020. – 208 с. : – (Серія «Саморозвиток»)
Бути лідером означає не просто вміти керувати робочими процесами, а й досягати в цьому максимальної професійності та ефективності. Стів Мак-Клатчі у своїй книжці радить, як стати ефективним, змінивши лише одне: спосіб завалення рішень. Для цього треба навчитися трьох простих речей: правильно визначати пріоритети, планувати й додержуватися плану, адже ваше життя залежить від того, як саме вам це вдасться. Завдяки дієвим порадам автора, одного з визначних міжнародних бізнес-консультантів, ви дізнаєтесь, як стати ефективнішим без стресу та перевтоми.
Мікаловіц М. Прибуток понад усе / Майк Мікаловіц ; пер. з англ. О. Серебрянської. – Xарків : Віват, 2018. – 320 с.
Майк Мікаловіц пропонує всім, хто хоче досягти миттєвої прибутковості, просте та зрозуміле рішення з керування грошовими коштами! На його думку, якщо ви не отримуєте прибутку, можливо, ваш бізнес недостатньо швидко розвивається. Утім, потрібно змінюватися не вам. Стара формула отримання прибутку (Продажі – Витрати – Прибуток) – ось що потребує змін. Якщо ви хочете збільшити капітал, система «Прибуток понад усе» – це ваш шанс. Автор переконаний, що кожний підприємець заслуговує на фінансову свободу, а тому пропонує ґрунтовні покрокові інструкції, за допомогою яких читач легко збагне, що треба робити ЩОДНЯ, щомісяця, щокварталу і навіть щороку.
Паркер П. Мистецтво збиратися разом. Як організувати змістовну та результативну зустріч / Прія Паркер; пер. з англ. О. Гамурарь. – Xарків : Віват, 2020. – 288 с. – (Серія «Саморозвиток»)
Ця книжка створена для тих, хто коли-небудь розмірковував, як звичайні сходини перетворити на цікаву й результативну зустріч. Не має значення, що це: тусовка у п’ятизірковому готелі чи бізнес-ланч, переговори тет-а-тет чи комунікація цілої групи – ось вам цікаві фішки та лайфхаки з організації, планування та проведення будь-яких зустрічей, приватних чи корпоративних. Реальні бесіди з організаторами конференцій та вихователями дитячого табору, коучами та директорами, фотографами, інструкторами, консультантами, аналітиками та творцями комп’ютерних ігор – тепер кожна ваша зустріч стане сходинкою до нових горизонтів успіху.
Румельт Річард Гарна стратегія. Погана стратегія / пер. з англ. Т. Мухамедшина. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. – 324 с.
Практично будь-яка сфера нашого буття тісно переплетена з планами досягнення цілей: у бізнесі, громадській або політичній сфері, наукових дослідженнях, спорті – скрізь «на коні» ті, хто володіє мистецтвом стратегії. Річард Румельт брав участь у розробленні стратегій десятків компаній та ділиться секретами. Автор поставив собі за мету провести роздільну лінію між поганою і хорошою стратегією і вказати правильний шлях до створення останньої. Що таке стратегія? Чому люди не розуміють точної її дефініції? Румельт наводить безліч яскравих історичних прикладів відмінних стратегій, що привели до запаморочливого успіху, а також її відсутності, що спричинило гіркі поразки. Багаторічний досвід автора і його глибока здатність до аналітики дозволили створити неординарний творчий підхід до розробки стратегії, який можна застосовувати в організаціях будь-якого сектора економіки.
Сіґман М. Таємне життя розуму: як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо / Маріано Сіґман ; пер. з англ. Ю. Костюк. – Xарків : Віват, 2019. – 288 с. (Серія «Саморозвиток»).
Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо. По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сігман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.
Стоун Д. Складні розмови: як обговорювати те, що хвилює найбільше / Дуглас Стоун, Брюс Петтон, Шейла Гін ; пер. з англ. О. Ліпської. – Xарків : Віват, 2020. – 272 с. – (Серія «Саморозвиток»)
«Гарвардський метод», якому присвячена ця книжка, навчає навичкам легкого спілкування, які допоможуть покращити подружнє життя, налагодити взаємини між батьками та дітьми-підлітками, зцілити душевні образи, які розділяють нас і навіть роблять ворогами. Тож дізнайтеся, як розмовляти з колишнім чоловіком; як повідомити клієнту, що робота над його проектом триватиме довше та коштуватиме вдвічі дорожче тощо. Окрім досліджень, які стосуються проведення переговорів, ця книжка містить ідеї з інших галузей: теорії поведінки, соціальної психології та теорії спілкування.
Чаморро-ПремузікТ. Чому так багато некомпетентних чоловіків стають лідерами (і як це змінити)? / Томас Чаморро-Премузік ; пер. з англ. А. Цвіри. – Xарків : Віват, 2020. – 224 с. (Серія « Бізнес»)
У цій провокаційній книжці порушено два питання: чому некомпетентним чоловікам легко стати лідерами і чому компетентним людям, особливо жінкам, важко рухатися вперед? Після багатьох років досліджень автор виснував, що чимало організацій обожнює лідерський потенціал з кількома деструктивними особистісними рисами, як – от самовпевненість і нарцисизм.
Шварц Д. Дж. Мистецтво мислити масштабно / Девід Дж. Шварц ; пер. з англ. А. Климовської. – Xарків : Віват, 2020. – 320 с. – (Серія «Саморозвиток»).
Мільйони читачів дізналися секрети успіху в житті, скориставшись магією мистецтва мислити масштабно. Книжка доктора Девіда Дж. Шварца вже стала класикою в царині мотиваційної літератури, що містить легкі для сприйняття й доступні, а проте потужні й дієві думки, актуальні для кожного, хто хоче досягти більшого. Автор презентує ретельно розроблену програму, у якій радить, як побороти руйнівну зневіру та налаштуватися на позитивне мислення, як навчитися здобувати більшого результату в роботі й особистих стосунках та задіяти весь арсенал своїх творчих здібностей. Він доводить: не треба бути визначним інтелектуалом або мати вроджений талант, щоб досягти великого успіху чи відчути справжню втіху від життя. Варто розпочати з опанування внутрішньої сили та своїх навичок мислити масштабно й ефективно.
Залиште коментар