13 серпня 2024 року о 17:30 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться публічна зустріч на тему «Інформаційна безпека «півостова» Бесарабія».

На тлі того, що Південна Бессарабія наразі все більше нагадує півострів, який відрізаний від великої України, і який не має змоги активно комунікувати ні з обласним центром, ні зі столицею, усе більше занепокоєння викликає інформаційна безпека регіону. Адже від “тихого захоплення” Півдня Одещини й інформаційних атак на регіон Росія так і не відмовилася, а інформаційні фільтри населення – ослаблені.

Існує ціла низка обставин, що посилюють цю загрозу: це етнічна строкатість регіону, і панівна російська мова, яка тут є мовою міжетнічної комунікації, і посилений руйнівний вплив церкви МП, що поширює російські наративи й формує прихильників руського міру, і споживання російського контенту та іншого неякісного, і суцільна недовіра до державних інституцій тощо.

Ми обговоримо наступні питання:

• Яка наразі безпекова ситуація в багатоетнічному регіоні, і чи достатньо уваги офіційного Києва?
  • Що слухають і дивляться бессарабці, звідки беруть інформацію та які наративи панують на “півострові”?
    Чи впливає на самоідентичність південців досі панівна (російська) мова, чи впливає на вибір контенту для споживання?
  • Чи всім мешканцям регіону доступні українські телеканали з новинами й розважальним контентом?
  • Чи навчені і чи вміють протистояти мешканці Бессарабії російським ІПСО?
  • Що повинна зробити держава, враховуючи особливості регіону, щоб протистояти інформаційним атакам ворога?

Реєстрація: https://forms.gle/Q3E7BpDBoGbbP4wcA

Спікери і спікерки:

Соломія Бобровська – українська громадська та політична діячка, народна депутатка України IX скликання, з 29 серпня 2019 року член депутатської фракції політичної партії «Голос», екс-виконувачка обов’язків голови Одеської обласної державної адміністрації. (Через транспортні проблеми, можливо братиме участь онлайн)

Ярослав Кічук – український науковець, громадський діяч і політик, ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету, доктор педагогічних наук, професор кафедри української та всесвітньої історії та культури

Олександр Барон – український етнофотограф болгарського походження, фотокореспондент, головний редактор медіа «Бесарабски фронт», що протидіє російській пропаганді та директор з комунікацій Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО», наразі ще й військовослужбовець НГУ.

Євгенія Генова – кандидатка філологічних наук, заступниця головного редактора сайту Intent, журналістка-розслідувальниця і правозахисниця, медіатренерка, яка провела серію тренінгів з медіаграмотності та комунікації

Модераторка: Світлана Бондар.