01 березня 2017 року об 11.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) до дня народження Кобзаря відбудеться лекція Тараса Максим’юка «Тарас Шевченко та Одеса».

Тарас Максим’юк – заслужений працівник культури України, засновник музею «Одещина – Шевченкові», розташований в приміщенні Одеського обласного відділення товариства «Просвіта».

До речі, Тарас Шевченко ніколи в Одесі не був, проте думав оселитися тут (або ж в Києві чи Харкові), якби йому – після заслання – заборонили жити в Петербурзі. Одеса стала єдиним місцем моральної підтримки поета в перші роки заслання. Саме звідси Варвара Рєпніна надсилала поету фарби, книги та все, про що він просив у листах (зокрема, “Мертві душі” М.Гоголя), а Андрій Лизогуб – твори Шекспіра і Лермонтова, брістольський картон, пензлі і фарби. Отаман козацького кубанського війська Яків Кухаренко, приїхавши до Одеси, писав Тарасу Григоровичу: «Ох, і люблять же тебе, брат, тут, в Україні».

Матеріал зі сторінки «Невідома Україна»