3 жовтня 2024 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція д.і.н., професора кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін ОНУ імені І.І. Мечникова Тараса Гончарука «Одеса козацька».

«Історія Одеси склалася так, що земля, на якій вона стоїть, і сама розбудова міста нерозривно зв’язана з українським козацтвом…», «українське козацтво зробило свій гідний внесок в трудові, культурні, бойові традиції Одеси, в той генетичний код, що сприяв феномену цього міста», – зауважував український історик Анатолій Бачинський 1994 р.

Тож, відзначаючи День українського козацтва саме час дізнатися про:

•  дослідження козацької проблематики в історії Одеси;
  •  здобич солі козаками в Кочубіїві;
  •  битви козаків з татарами та турками в районі Качибея-Хаджибея-Одеси;
  •   штурм чорноморськими козаками міста та фортеці Хаджибей (Одеса) 1789 р.;
  •  унікальний козацький цвинтар, що старіше офіційної дати «заснування» Одеси;
  •  не менш унікальну копію запорозької ікони з колекцій Одеського історико-краєзнавчого музею
  •  та зрештою, живого одеського свідка походу українських козаків на Кубань

від історика, професора Тараса Гончарука.

Вхід вільний!