/Історія бібліотеки

З 1996 р. Бібліотека першою в Україні започаткувала фестивалі української книги пам’яті М.Грушевського. Це свято української книги Бібліотека проводить щорічно, залучаючи до участі в ньому не тільки бібліотеки міста і області, а й літературознавців, письменників, книгорозповсюджувачів, діячів мистецтва.

Великий вклад у розбудову Бібліотеки внесли фахівці вищої кваліфікації, віддані улюбленій справі.

Ветерани, які віддали Бібліотеці понад 50 років праці, – Берта Соломонівна Трахтенбройт, Ніна Володимирівна Проницька; Юліана Сергіївна Амельченко.

Самовіддано служать Бібліотеці понад 30 років Філонова І.С., Маловік Н.П., Бакланова Н.М., Ткаченко Є.П., Бутко Г.І., які виховують численних послідовників – молодь нашої Бібліотеки.

Бібліотека – обласний методичний і науковий центр. Для бібліотек Одеської області (873 сільські бібліотеки, 33 ЦБС) розробляються методико-бібліографічні поради, покажчики, консультації, проводяться семінари, наради, виїзди до бібліотек, соціологічні і наукові дослідження.

8 липня 1998 р. Постановою Кабінету Міністрів України Бібліотеці було присвоєно ім’я Михайла Грушевського. Масштаби діяльності Бібліотеки зростають з кожним часом.

Бібліотека щорічно обслуговує понад 37 тис. читачів. Ресурси Бібліотеки сьогодні складають більш 1,5 млн. примірників українських та російських видань, 50 тис. видань іноземними мовами, 30 тис. рідких і цінних видань XVIII-XIX ст., 100 тис. видань краєзнавчого характеру, 40 тис. унікальних нотних видань.

Склад і зміст фондів розкривають каталоги і картотеки, які створені в традиційному карточному варіанті та електронній формі, власні бази даних, веб-сайт.

Бібліотека сьогодні – це 8 комфортабельних читальних залів, Регіональний тренінговий центр, Центр європейської інформації, Регіональний центр правової інформації, 19 відділів та майже 100 бібліотекарів-професіоналів, які володіють бібліотечними технологіями, відповідальні, комунікабельні, ерудовані та щиро люблять свою професію і Бібліотеку!

07.09.2016 року після реконструкції, яку було організовано та здійснено Благодійним Фондом «На Благо Одеси», повністю оновлений хол бібліотеки і один з її читальних залів; також укріплений фундамент будівлі і проведено реконструкцію книгосховища.