Blog Medium Image

/Blog Medium Image/

Шановні користувачі!

Зверніть, будь ласка, увагу на зміни у графіку роботи бібліотеки:

27 червня – напередодні святкового дня Бібліотека користувачів обслуговує до 16.00;

28 червня – День Конституції України, святковий день, Бібліотека не працює;

З 29 червня – звичайний режим обслуговування користувачів.

Підстава: ст. 53, ст. 73 Кодексу законів про працю України.

29 червня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація збірки документів «Справа Василя Стуса».

Василь Стус (1938–1985) – великий Поет і великий Правозахисник не зміг побувати на презентації жодної зі своїх книжок. Бо в Україні його не друкували – збірки віршів ходили по руках у самвидавному вигляді, а публікували їх лише за кордоном. Участь у русі незгідних з русифікаторською й антиукраїнською політикою, активна правозахисна позиція двічі приводили Стуса на лаву підсудних – за статтею «Антирадянська агітація і пропаганда».

Документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині – Галузевий державний архів СБУ), архівні матеріали зі справи Василя Стуса (протоколи обшуків, допитів, листи, статті і т. д.), фотографії, статті Вахтанга Кіпіані, а також відомих дисидентів – Василя Овсієнка, Леоніда Бородіна, останні прижиттєві нотатки Стуса – «З таборового зошита», таємно передані з табору на волю – складають основу «Справи Василя Стуса», зібраної та укладеної Вахтангом Кіпіані.

  • Як і за що було заарештовано поета?
  • Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі?

До матеріалів 1980 року додано кілька публікацій, з яких читачі дізнаються про маловідомі факти життя, ув’язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття.

Подробиці: https://www.yakaboo.ua/sprava-vasilja-stusa.html#big-image-6387173

Вхід вільний.

21 червня 2019 року о 18.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудуться чергові чотири міні-лекції молодих вчених і любителів науки в рамках проекту 15х4 Od – чотири лекції по 15 хвилин кожна – «Біоплівки танки Першої Світової війни Соціальна реклама Антиутопії».

 

15х4 – це спільнота молодих вчених і фанатів науки

Теми лекцій:

15 хвилин про біоплівки | Олександра Уманець

15 хвилин про танки Першої Світової війни | Артем Сташкін

15 хвилин про соціальну рекламу | Олег Федорчук

15 хвилин про антиутопії | Павло Майборода

Вхід вільний.

 

Складання звітів за формами 6-НК, 80-а-рвк [Текст] : метод. пам’ятка / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін. ; Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського; [підгот. Н. П. Маловік ; комп’ют. набір Н. П. Маловік ; верстка та редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2019. – 22 с. – 10х21,5. – 40 прим. : б.ц.

Складання звітів за формами 6-НК, 80-а-рвк

20 червня 2019 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась довгоочікувана зустріч із поетом, прозаїком, перекладачем, літературним критиком, військовим – Володимиром Тимчуком.

Володимир Тимчук – автор поетичних збірок «Весняні коловороти», «Донецький аеропорт», «Гуцульське повстаннє», «Вогнити! Вижити! Перемогти!».

Фонд бібліотеки до сьогодні налічував лише одну поетичну збірку – «Весняні коловороти». Із задоволенням отримали від автора прекрасні подарунки – низку книжок поезії і прози, серед них – «Відчути місто стопою (з тобою)», «Озбручитися (з) Україною» «Вогнити! Вижити! Перемогти!».

Поети нехають спочинку і прихистку на землі. Поети мандрують по душам із музою у руці. Поети втішаються в муках, багаттям горять у пітьмі. Поети приходять, відходять, з’єднавшись зі словом в тобі.

Збірка «г.Р : а-Н)і#/light» містить поетичні оригінальні та перекладні твори Володимира Тимчука, які. до речі, надихнули композиторку Закарпаття Любов Лукіну на написання плеяди фортепіанних та оркестрових творів на прочитання віршів (мело-декламації), хорових творів (а capella), солоспівів і оркестрових творів…

Збірка новел і сценок «Словодієм» відкриває читачеві ще один вимір такого банального і унікального водночас життя. Лейтмотивом усіх сюжетів і героїв є потужне, вибухове, пломеніюче «Жити!»

Війна на українському сході викрила досі нехтувану грань в українському мистецтві, присвячену героїзмові, звитязі та злободенності війни. Володимир Тимчук відгукнувся на цей мистецький виклик поетичними творами, джерелом натхнення для яких стали знайомі та незнайомі йому захисники України, а також перекладами чи не перлин мілітарної поезії зі світової поетичної скарбниці. Володимир Тимчук став лауреатом премії ім. Б. Хмельницького за краще висвітлення військової тематики в творах літератури та мистецтва (2016) за збірку «Вогнити! Вижити! Перемогти!».

Біль від подій у Донецькому аеропорті, історія гуцульського повстання, інтимна лірика та тонкий гумор переплітаються у поетичних рядках Володимира Тимчука, підполковника Збройних Сил України, викладача Академії сухопутних військ України.

Чекаємо на нові зустрічі.

 

22 червня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться діалог поетів «In vivo».

Два поета – Євгенія Красноярова і Тая Найденко – різних в усьому, але рівних у міру відпущеного Богом таланту, спробують відповісти на одвічне запитання:

  • для кого вони пишуть?
  • Чи потрібна поезія суспільству або тільки обраному колу таких же авторів?
  • Чи бачить поет світ інакше, ніж ми – не поети?
  • Чи володіє поет особливою інтуїцією?

Модератор – Наіль Муратов.

Вхід вільний.

Складання звітів за допомогою програми ЕСМаР [Текст] : метод. пам’ятка / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін. ; Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського ; [підгот. Н. П. Маловік ; комп’ют. набір Н. П. Маловік ; верстка та редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2019. – 20 с. – 10х21,5. – 40 прим. : б.ц.

Складання звітів за допомогою програми ЕСМаР

19 червня 2019 року увідділі літератури іноземними мовами до 95-річчя від дня народження білоруського письменника відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Літопис мужності Василя Бикова».

Без творчості Василя Бикова сьогодні неможливо уявити не тільки сучасну білоруську літературу, а й широкі розлоги європейського і світового красного письменства. Його оповідання та повісті, перекладені багатьма мовами світу, стали духовним надбанням мільйонів людей планети.

В. Биков став знаковою особою, символом Білорусі ще з 60-х років ХХ ст.

Як стверджував сам письменник, доля кожної книги залежить від того, скільки в ній «закладено від правди народного життя». Творчість Василя Бикова саме завдяки граничній правді й щирості блискуче витримує перевірку часом. Вона має виразно білоруські національні корені, обличчя, душу і водночас своєю винятковою духовною наповненістю, моральним максималізмом, активним гуманізмом органічно вливається в течію світової культури.

В Україні Василя Бикова і його творчість знають давно. Але підростають нові покоління, і тому буде незайвим нагадати основні штрихи літературних досягнень одного з найкращих письменників сучасності. Як письменник героїко-трагедійного звучання він розкрився у фронтовій воєнній прозі, у повістях «Останній боєць», «Журавлиний крик», «Зрада», «Третя ракета», «Альпійська балада», «Пастка», «Мертвим не боляче», «Проклята висота» та ін. До «партизанського» прозаїчного циклу увійшли повісті: «Круглянський міст», «Сотников», «Обеліск», «Дожити до світанку», «Вовча зграя», «Піти й не повернутися», «Знак біди», «Кар’єр», «В тумані». В.Биков є автором сценарію  трисерійного телефільму «Довгі кілометри війни». Особливість білоруського письменника полягає в тому, що героїчна тема розкривається Василем Биковим не через панорамні баталії, а через долі простих людей, через їх поведінку і вчинки, бо війна зрушила сам лад життя. Кожному, хто вкручений у її кривавий вир, доводиться проходити випробування на межі, а часто й поза межами можливого, і тоді яскраво виявляється справжня сутність людини.

Бажаємо вам, дорогі читачі, світлих хвилин зустрічі з цією змістовною, талановитою літературою, яка, без сумніву, захопить кожну людину довірою до життя, природністю, щирістю, правдою.

 

26 червня 2019 року о 17:30 в Одеській ОНУБ ім. М.Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться зустріч з колишнім полоненим Андрієм Бесарабом, який презентує свою збірку поезій «Ми не маємо права не бути сильними!».

Ця книга – про людську долю і незламну силу духу.

Андрій Бессараб –  учасник російсько-української війни, колишній полонений – розповідає про те, що допомагало не здатися в полоні, про переосмислення, яке допомагає рухатися вперед і змінювати себе та країну зараз. Друга частина книги — емоції, викладені на маленьких аркушах паперу і оформлені у віршовані рядки. Ці вірші не є високою поезією, але вони вражають своєю щирістю і світлом.

Організатор – Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса

За підтримки Департаменту освіти і науки Одеської ОДА.

Вхід вільний

20 червня 2019 року о 10.30 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться зустріч із поетом, прозаїком, перекладачем, літературним критиком Володимиром Тимчуком.

Він автор поетичних збірок «Весняні коловороти», «Донецький аеропорт», «Гуцульське повстаннє», «Вогнити! Вижити! Перемогти!» та ін.

Біль від подій у Донецькому аеропорті, історія гуцульського повстання, інтимна лірика та тонкий гумор переплітаються у поетичних рядках Володимира Тимчука, підполковника Збройних Сил України, викладача Академії сухопутних військ України.

До речі, Володимир Тимчук – лауреат премії ім. Б. Хмельницького за краще висвітлення військової тематики в творах літератури та мистецтва (2016).

Під час заходу відбудеться вручення відзнаки достойникові з Одеси – засновнику Одеського міського благодійного фонду соціальної підтримки знедолених дітей, підлітків і юнацтва «СВІТЛИЙ ДОМ» – священику Олесю Августу (Олександру Чумакову).

Вхід вільний.

Запрошуються всі охочі.