09 листопада 2016 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась прес-конференція «Захист природи – це захист України» (про незаконне рільництво земель у державному заказникові «Тарутинський степ»).

У прес-конференції взяли участь:

  • Іван Русєв – доктор біологічних наук, в.о. директора Національного природного парку «Тузлівські лимани»;
  • Ірина Вихристюк – заступник директора Національного природного парку «Тузлівські лимани»;
  • Олена Попова – головний природознавець, доцент кафедри ОНУ ім. І.І. Мечникова.

img_5097

Під час заходу

img_5103

Під час заходу

img_5116

Під час заходу

img_5120

Під час заходу

В ході прес-конференції екологи розповіли про те, як на замовлення Міноборони фермери незаконно розорали майже половину Тарутинського степу в Одеській області.

На думку вчених, ця територія є однією з найбільш цінних степових ділянок України і Європи.

“Це землі природно-заповідного фонду України. Раніше вони належали Міноборони СРСР, однак Українська армія не є правонаступником, тому ні фактично, ні юридично Міноборони України не є власником. Представники Міноборони не хочуть з цим погоджуватися і намагаються заволодіти землею з метою, як вони стверджують, створення там полігону, але полігон на ріллі не влаштовують. Така земля використовується в сільському господарстві”, – розповіла заступник директора НПП “Тузловські лимани” Ірина Вихристюк.

Згідно з картами, станом на 4 листопада цього року, близько 1300 гектарів території степу вже розорано і ще стільки готується. Таким чином, в найближчі дні половина Тарутинської степу, яка є притулком для багатьох зникаючих видів тварин і рослин, буде безповоротно втрачена.

“Сума збитку складається з двох чинників: пошкодження земельних і біологічних ресурсів. Вона вже становить понад 5 мільярдів гривень, і це без урахування тварин, які могли постраждати”, – зазначила доцент кафедри ботаніки Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Олена Попова.

Еколог і директор НПП “Тузловські лимани” Іван Русєв пропонує зробити цю ділянку частиною національного парку. Тарутинський степ не має власного представництва і адміністрації, тому було доцільним не залишати степ безпритульним і організувати там відділення з інспекторами.