4 квітня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ літератури іноземними мовами, 1-й поверх) до 200-річчя від дня народження англійського письменника Томаса Майн Ріда відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «З когорти видатних творців пригодницької літератури».

Життя Ріда було не менш захоплюючим, аніж його книги. В Америці він спробував безліч професій: торгував, віршував, учителював в аристократичній родині, був мисливцем, репортером, редактором газети, клерком провіантної контори, мандрівником і навіть наглядачем на плантаціях…

Майн Рід брав участь в торговій експедиції річками Платт і Міссурі. Саме тоді він вперше побачив американський Захід та близько познайомився з життям індіанців.

Розквіт творчості Ріда припадає на 1850-60 рр. Саме у цей період він написав свої найвідоміші романи: «Білий вождь», «Квартеронка», «Оцеола», «Вершник без голови». Письменник плідно продовжив традиції Данієля Дефо та Джеймса Фенімора Купера, поєднуючи у своїй творчості риси роману мандрів і пригодницького роману. Він прагнув поєднувати розважальні та повчальні елементи. А життя самого Ріда – невтомного мандрівника – стало цінним матеріалом для його творчості.

Тип пригодницького роману, створений Майн Рідом, набув розвитку у творчості Брет Гарта, Стівенсона, Хаггарда, Конрада. До речі, Майн Ріда можна вважати одним із фундаторів детективного жанру, його роман «Вершник без голови», поряд із новелами По, помітно вплинув на творчість Коллінза та Артура Конан Дойля.

Українською мовою окремі твори Ріда переклали М. Дмитренко і В. Митрофанов.

Витсавка діятиме до 20 квітня.

Вхід вільний!