12 вересня 2019 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація книги Ярослава Поліщука «Фронтирна ідентичність: Одеса ХХ століття» (видавництво «Дух і літера»).

«Усі знають, що Одеса – місто особливе. І тому міряти його міркою інших міст – не годиться. Писати так, як про інші міста, – також. Треба шукати особливих підходів і особливих слів», – так Ярослав Поліщук починає свою нещодавно видану книгу «Фронтирна ідентичність: Одеса ХХ століття».

Гортаючи сторінки культурної історії Одеси ХХ століття, автор книжки аналізує фронтирну ідентичність, що склалася в цьому своєрідному місті. У першій частині праці проаналізовано загальні процеси, що визначили культурне обличчя Одеси, у другій подано портрети визначних мистців – Володимира Жаботинського, Петра Лещенка, Михайла Жука, Бориса Нечерди, Бориса Херсонського. Кожен з них по-своєму втілив образ приморського міста в його змінній ідентичності та незмінній чарівності. І якщо ці постаті сьогодні призабуті, то маємо добру нагоду, аби їх пізнати й оцінити глибше, разом з тим переосмислюючи й феномен Одеси ХХ століття.

Вхід вільний.

Запрошуються всі охочі.

Увага! Вже зовсім скоро книга з’явиться на ️сайті видавництва «Дух і літера». А для замовлення примірника пишіть на [email protected]