03 вересня 2017 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація мистецьких проектів та дискусія щодо пошуку спільного шляху до соціальних змін.

Щоб вижити, ми маємо змінитись. Все суспільство, кожна людина.Подивитись один одному в очі та почати новий відлік життя від цього погляду.

Останні три роки світ повернувся до нас таким боком, якого годі булоочікувати в нашому благодушному переконанні, що Україна є винятком напострадянському просторі – в нас просто не може бути ані зовнішніх, анівнутрішніх конфліктів. Отже, зараз ми маємо змінитись.

Ми надто довго жили всвоїх виплеканих територіальних світах, в той чи іншій спосіб вживаючипопулярні теоретизування (подекуди кухонні) про різні менталітети, історичнівідмінності тощо. Зараз ми змушені жити одночасно в умовах війни та миру,зустрічі з різними обличчями своєї країни, спостереження за переміщеннямикультурних просторів. Ніякі наші соціальні «рецепти» не працюють в нинішніхумовах – ніхто саме таки варіанти не прораховував. Є люди, впевнені, що втакий ситуації врятувати нас може мистецтво, що здатне говорити мовоюцінностей життя, гідності, взаємоповаги. У продукованих творчими людьмисенсах віддзеркалюється наше життя, примушуючи замислитися про себе, про той ціннісний вибір, який ми робимо кожного дня, стверджуючи в такийспосіб його значення для всіх.

У «вежі зі слонової кістки» зустрінемось з Дмитром Чепурним, проектним координатором дослідницької платформи Donbas Studies фонду «ІЗОЛЯЦІЯ». Дмитро розповість про формати роботи дослідницької платформи та серію партисипативних культурних проектів на Сході України «ЗМІНА», що з 2015 рокуреалізуються у тісній співпраці з місцевими громадами. Мова буде йти про проектний спосіб організації досліджень, ресурного центру та нові формати репрезентації сучасної історії Донбасу, а також ролі переміщених культурних просторів в загальнонаціональному історичному наративі.

Друга наш гість – Дар’я Цимбалюк, учасниця Одос та співавторка проекту «Одіссея Донбас», який започатковано в 2015 році у Києві, а в 2017 представлено на Одеській бієннале сучасного мистецтва, яке недаремно цьогоріч називається «Зона Турбулентності».

Третім гостем є Юлія Кішенко – координаторка освітнього напрямку БФ «Восток-СОС», співавторка спільного проекту фонду та групи Одос під назвою «Восток-Дім». Проект «Восток-Дім» покликаний інтегрувати історії очевидців конфлікту в культурну пам’ять українського суспільства за допомогою малюнків людей, що не залишають свої домівки під час конфлікту.

Ми запрошуємо на презентацію цих проектів та до обговорення способівпошуку соціальної солідарності там, де ми є зараз.

Вхід вільний!