18 листопада 2018 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) у межах освітнього проекту «Intellectuarium» відбудеться лекція «Время и Другой: три модели темпоральной этики» Дарини Зіборової – кандидат філософських наук, фахівця з філософської антропології та філософії культури, викладача на філософському факультеті ХНУ ім. В. Н. Каразіна, автора робіт з темпоральної антропології, викладача курсу «Філософія і кіно» в Академії візуальних мистецтв (Харків).

За словами Дарини Зібрової, «Хто такий Інший для мене: пекло, сторонній, можливість діалогу або таємниця? Що впливає на перехід від конфлікту до примирення? Один з таких істотних факторів, що визначають етику, – наше суб’єктивне відчуття часу, то, що Анрі Бергсон називає тривалістю свідомості. Яким чином зміни в сприйнятті часу можуть вплинути на наш етичний вибір, на можливість зустрічі та прийняття Іншого?».

Три модусу часу: минуле, сьогодення і майбутнє, по-різному переплітаються в нашому досвіді, по-різному сприймаються. Крім того, в кожний конкретний період ми ставимо акцент на одному з трьох, виділяємо як визначальний чинник нашого життя минуле, сьогодення або майбутнє. І цей вибір виявляється умовою побудови певної етики, можливості зустрічі з Іншим, діалогу з ним. Сприйняття часу змінює наші настройки на спілкування, змінює саму мову нашого спілкування, і те ставлення, яке ми відчуваємо до іншої людини.

Ким стане для нас інша людина – пеклом, іншим, таємницею, стороннім або загрозою – істотно залежить від того, яку картину часу ми приймаємо. Так темпоральність стає умовою побудови певної етики, уявлень про свободу і можливості буття-з-іншими. Три моделі темпоральної етики, побудовані на ідеях Бергсона, Сартра, Бубера і Левінас, дозволять побачити, як змінюється можливість відносини з Іншим.

Вхід – free donation.

Обов’язкова попередня реєстрація за посиланням: https://goo.gl/zCxYfB

Довідки за тел. +38093 034 59 99