18 березня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулася презентація альманаху «Відродження поезії-2017», яку представляла Поліщук Олена Миколаївна – президент Всеукраїнської громадської асоціації «Інформ – КУЛЬТРОЗКВІТ», засновник і організатор Всеукраїнського літературного фестивалю «Відродження поезії – 2016, 2017», письменниця, поетеса, автор книг: «Одкровення», «Нескорена країна», організатор різних творчих проектів та вчитель початкових класів Одеської ЗОШ № 28.

«Поети і письменники займають особливе місце на землі. Вони дають «початок новому» і закарбовують в пам’яті спогади про минуле. У них особлива місія, якою їх наділив сам Всевишній. В нас земля дуже талановита і тому тут народжується безліч літературних самородків» – розповідала автор цієї книги.

За підсумками другого Всеукраїнського літературного фестивалю «Відродження поезії -2017», що проходив минулого року, вийшов альманах, який об’єднав літераторів з різних куточків України.

Саме ця книга об’єднала літераторів різних поколінь, показала нові грані поезії, та стала на сьогодні одним із найбільш повномаштабних проектів України.

До альманаху «Відродження поезії-2017 увійшли найкращі твори українських письменників з різних куточків України: Києва, Львова, Житомира, Вінниці, Кривого Рогу, Тячева, Одеси, Ямполя та інших міст. Фестиваль «Відродженння поезії»- набуває великого значення і про нього знають за межами нашої країни.

Переможцями стали учасники з різних міст нашої країни: Вінниці, Житомира, Києва, Кривого Рогу, Львова, Одеси, Тячева, Ямполя та інших.

На фестивалі, також були представлені роботи українців з Іспанії та Польщі. Особливо запам’яталася поезія Лесі Воробець з Мадриду.

Найбільше відзначилась Вінничина, яка стала фаворитом фестивалю і отримала найбільшу кількість переможних місць. Серед яких відзначились роботи Анатолія Мартинюка, Віктора Крупки, Ірини Федорчук, Ірини Журавель.

Наша країна – це невичерпний скарб. І цей скарб – незліченний. Серед таких літературних самородків – Тетяна Піскарьова, Лана Александрова, Юлія Бережко-Камінська, Лілія Батюк-Нечипоренко, Леся Воробець, Тетяна Грицан-Чонка, Яків Пересунько, Віталій Іващенко, Олег Антонюк, Іван Альохін і багато інших.

В цьому збірнику розміщено три додаткові колонки:

  • Колонка «АТО» – спогади грізних подій в Україні, які відбувалися протягом 2013- 2015 років. Представляли колонку: Братчук Сергій, Борбелюк Людмила, Калуєв Анатолій.
  • Сторінка «Пам’яті» – посвята поетам і письменникам, які залишили значний слід у розвитку поезії, але передчасно померли. Цього року вона була присвячена Віктору Томнюку, який помер захищаючи свою країну. На фестивалі, роботи Віктора Томнюка представив Олександр Колот.
  • Колонка «Юні поети України» – це нова творча платформа для юних дарувань, які можуть заявити про свою поезію в ранньому віці. Найкращі твори, з числа наданих, увійшли до «альманаху – 2017».

Цей рік віднайшов і відкрив нові таланти: Кирилюк Світлану (14 років), Одеська ЗОШ № 80, Поліщук Ангеліну (13 років) Одеська ЗОШ № 28 м. Одеси.

Найкращими читцями з числа юних дарувань визнано Тодорова Артема, ЗОШ №28, Білик Ладу ЗОШ № 81, Цинського Артема та Кисельову Єлизавету.

Альманах «Відродження поезії-2017» – Поліщук Олена Миколаївна передала у скарбницю Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського, та подякувала співробітникам бібліотеки за їх почесну працю.

Під час презентації виступило більшість поетів, які отримали почесне звання «Видатні письменники сучасності». На цю презентацію прибули поети з Вінничини: Мартинюк Анатолій Іванович, який веде літературну гостинну « Поетичний чайник» Андрій Стєбелєв, Артем Петренко. Кожен з них зачитав свої власні твори.

Для вінничан Альохін Іван Леонтійович презентував пісню про місто Вінниця.

Зачитали твори й одеські поети: Яків Пересунько, Галина Вірт, Калуєв Анатолій, Лєна Герасимова.

Від творчої молоді Одещини, виступила талановита поетеса молода Анастасія Новацька, та землячка Анастасія Драпак.

Під час презентації зачитували вірші, як українською, російською , так і іншими мовами. Яскрава учасниця минулорічного фестивалю Марина Чиянова, яка не лише чудово володіє літературним пером, але прекрасно перекладає, зачитала на англійській мові переклади віршів.

Лунали тут пісні на різних мовах: в тім числі, і на італійській. Виконував: Коган Ігор – оперний співак

Патріотичні авторські пісні заспівав Сергій Оніщенко, а Олександр Новіков – зіграв класику.

На презентації «Відродження поезії-2017», Юлія Стрелецька зачитала поезію Сергія Братчука , твори якого увійшли до «колонки АТО», та згадала про творчість своєї матері – чудової поетеси Галини Стрелецької.

Згадали хвилиною мовчання Віктора Томнюка, який зробив великий вклад в поезію, але загинув захищаючи кордони нашої держави. Олександр Колот підготував відеоролик про його життєвий шлях. Присутньою була сестра Віктора, якій по сьогодні болить рана на серці від важкої втрати за брата.

Продекламував свою поезію і славнозвісний Сергій Бакуменко, ведучий телеканалу «Академія».

Юні дарування, Кирилюк Маргарита та Поліщук Ангеліна, чиї твори увійшли до колонки «Юні таланти України» продекламували свої авторські вірші українською мовою.

Лунала тут у супроводі сестер Поліщук Ангеліни і Богдани пісня Тетяни Піскарьової «Мій батько герой».

Інформ-КУЛЬТРОЗКВІТ