3 жовтня 2017 року виповнилось 165 років від дня народження Киріака Костанді – педагога і художника. Передвижник, писав пейзажі та картини побутового жанру у напрямі реалізму. Дійсний член Імператорської академії мистецтв. Довгі роки працював в Одесі, де викладав у місцевому художньому училищі та був членом-засновником Товариства південноросійських художників, а також головою останнього у період 1892-1919 років. Директор Першої державної картинної галереї в Одесі з 1917 року та до своєї смерті 1921 року. Лауреат великої бронзової медалі та диплома Всесвітньої виставки 1900 року в Парижі.

13 вересня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація телевізійного фільму «Великий грек-одесит Киріак Костанді» – дипломанта XIX Загальнонаціонального Конкурсу «Рідна мова – мова єднання» та лауреата XX-го Міжнародного конкурсу імені Дюка де Рішельє -2018.

Режисер фільму – Тамара Максимюк.

Захід відбудеться під егідою департаменту культури та туризму Одеської міської ради, Грецького фонду культури в Одесі, Одеської обласної Ради Миру, Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України.

Вхід вільний.

Запрошуються всі бажаючі.