14 березня 2017 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського вшанувати українських добровольців прийшли учні одеських шкіл, ліцеїв та коледжів. На зустріч з ними приїхали воїни – ті, хто першими стали на захист нашої держави і не пропустили ворога вглиб країни: Олег Сімашко, доброволець батальйону «Азов»; Алексій Смирнов (позивний «Маестро») – автор пісень, які народились в зоні АТО; Остап Попов (позивний “Оса”); Сергій Братчук – волонтер місії «Чорний тюльпан», журналіст.

Під час заходу

Курсанти одеського воєнно-морського ліцею

Під час зустрічі

Остап Попов – доброволець під псевдо “Оса” – завітав до бібліотеки з чудовою місією подарувати ккниги

Олег Сімашко, доброволець батальйону «Азов», учасник Широкинської операції

Алексій Смирнов (позивний «Маестро») – автор пісень, які народились в зоні АТО, про побратимів і війну

Сергій Братчук – волонтер місії «Чорний тюльпан», журналіст

Сьогодні єдиними і безумовними гарантіями безпеки і територіальної цілісності України є українські герої – воїни, волонтери, медики, капелани та журналісти, які захищають український народ, його гідність і цінності. Саме на їх честь 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про встановлення Дня українського добровольця», якою передбачено відзначати це свято щорічно 14 березня.

Присутні вшанували воїнів-добровольців

У березні 2014 року з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії.

14 березня 2014 року більше п’яти сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

Так історично склалося, що добровольці – це феномен, притаманний саме українській армії. Уся Запорозька Січ – структура з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Такі добровольчі настрої проявлялися в різні періоди історії України, особливо коли виникала реальна загроза державності.

Сучасні добровольці. Хто вони?

Бойові дії, які розпочалися в 2014 році, породили феномен військових добровольців та волонтерів. Чоловіки й жінки зі всієї України висловили бажання та готовність стати на захист країни. З одного боку, навесні 2014-го була рекордна явка до військкоматів із проханням перевірити дані та взяти на облік. Коли була оголошена мобілізація, у військкомати зверталися люди, які не отримали повісток, із заявами про добровільний призов на особливий період. З другого – були чоловіки та жінки, які самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід України захищати кордони з тими ресурсами, які вони самостійно змогли дістати.

Вшанування мужності і патріотизму та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-добровольців, які загинули під час виконання обов’язків у складі добровольчих формувань, є необхідним виявом вдячності та поваги з боку українського суспільства. А прийняття даної Постанови дасть можливість на державному рівні достойно оцінити участь осіб із числа добровольців і членів добровольчих батальйонів та формувань у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

На Донбасі проти терористів та російських військ воюють загалом 37 добровольчих батальйонів

Дякуємо нашим захисникам за їх жертовність і любов!

Дякуємо небайдужій молоді – студентам Державного навчального закладу одеського професійного ліцею в сфері послуг ПУНУ ім К.Д. Ушинського, курсантам одеського воєнно-морського ліцею, учням старших класів ЗОШ № 117 та класному керівнику Владі Анатоліївні Кобзар – за патріотичну свідомість.

Учні ЗОШ № 117

Студенти Державного навчального закладу одеського професійного ліцею в сфері послуг ПУНУ ім К.Д. Ушинського

Курсанти одеського воєнно-морського ліцею

Про захід у ЗМІ:

  • В День добровольца в библиотеке Грушевского участники АТО встретились со школьниками и студентами [Электрон. ресурс] : [одесские добровольцы рассказали свои фронтовые истории, а работники библиотеки продемонстрировали посетителям видеоролики с Востока Украины] // Первый городской. – 2017. – 14 марта. – Режим доступа : http://1tv.od.ua/news/20286