Університет 3-го віку

Особи пенсійного, третього, віку… Здається, що ще треба: добросовісно все життя працювали, створювали сім’ї, піднімали дітей … можна відпочивати? Але людині з активною життєвою позицією, яка все життя була у вирії подій, людей і спілкування, дуже важко і навіть шкідливо залишатися наодинці із собою.

 

Навчання – ефективний засіб профілактики депресій у людей похилого віку. Участь в навчальному процесі допомагає літнім людям крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект, а також соціально адаптуватись в скрутній економічній ситуації країни та орієнтуватись в бурхливому сучасному інформаційному просторі.

З вересня 2012 року на базі Регіонального тренінгового центру (РТЦ), створеного в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського за програмою «Бібліоміст», для цієї категорії користувачів (слухачів) розпочали діяти на постійній основі безкоштовні курси з основ користування комп’ютером та пошуку інформації в мережі Інтернет в рамках «Університету 3-го віку» бібліотечної програми «Бібліотека проти самотності».

Запис на курси проводиться безпосередньо в приміщенні бібліотеки або за телефоном (048) 784 – 04 – 52.

Групи формуються з 5-8 осіб. Заняття проводяться двічі на тиждень по 2 години (теорія і практика) протягом місяця з можливостю подовження чи повторення курсу.

З комп’ютером на “ти”

Конспект – для надійності

Текстовий редактор MS Office Word засвоєно

Слова підтримки надихають

 

В програму курсу включені наступні теми:

  1. Персональний комп’ютер. Пристрої комп’ютера. Клавіатура, «миша». Пристрої зберігання інформації – диски, flash-пам’ять. Техніка безпеки при роботі на комп’ютері;
  2. Операційна система Windows. Інтерфейс Windows. Основні поняття ОС Windows – «Робочий стіл», Головне меню, Панель задач;
  3. Файлова структура – файли, папки. Основні операції з об’єктами. Вікна Windows;
  4. Текстовий редактор MS Word. Інтерфейс програми – структура вікна програми. Створення документа. Форматування документа. Збереження, відкриття і створення нового документа. Попередній перегляд документа, друк.
  5. Підключення комп’ютера до мережі Інтернет. Програми-браузери (Internet Explorer та ін.). Навігація і пошук інформації. Збереження інформації на комп’ютері і зовнішніх носіях.
  6. Види соціальних мереж. Реєстрація в соціальних мережах. Особливості роботи в різних соціальних мережах. Безпека роботи в соціальних мережах.
  7. Створення облікового запису електронної пошти. Створення, отримання та відправлення листів. Використання і заповнення адресної книги. Додавання додатків до листів у вигляді файлу;
  8. Спілкування в Skype.

Заняття проводять фахівці бібліотеки, які попередньо пройшли аналогічні навчання в РТЦ.

Впродовж вересня 2015 – серпня 2016 рр. було проведено дослідження складу слухачів та якості навчальних послуг з основ користування комп’ютером та пошуку інформації в мережі Інтернет для покращення навчального процесу шляхом корегування учбових матеріалів, тематики занять, графіку роботи тощо.