22 лютого 2018 року у відділі літератури іноземними мовами відбулась інформаційна година «Універсальність таланту Бертольда Брехта – німецького письменника, теоретика мистецтва», приурочена до 120-річча від дня народження німецького письменника та в рамках Року німецької мови в Україні.

Світ знає Б.Брехта, як блискучого драматурга, як засновника уславленої Берлінської трупи як теоретика і великого реформатора театру. Знають Брехта і як поета. Значно менше відомий Брехт – прозаїк. А тим часом, його перу належить чималий за обсягом «Копійчаний роман», роман «Діла пана Юлія Цезаря», багато новел.

Як митець, Брехт був сміливим новатором і вдавався до художніх прийомів, що викликали полеміку у прихильників звичних, традиційних форм. Наприклад, «епічний театр» мусить, за Брехтом, прагнути, щоб глядач не просто переживав те, що він бачить на сцені, але разом з драматургом, режисером та актором роздумував над побаченим.

Найвизначніші п’єси Брехта – «Матінка Кураж та її діти», «Життя Галілея», «Швейк у другій світовій війні».

Виставка діє до 10 березня.