Курс культурології і одесазнавства для пенсіонерів Приморського району, які є слухачами соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку», залишається одним з самих актуальних і затребуваних.

Презентацію проекту відкрила в «Альтанці мистецтв» у внутрішньому дворику, Тетяна Михайлівна Шилова, завідувач відділом мистецтв Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Грушевського за адресою пров. Маланова, 1. Вона розповіла про виставку з нагоди 125-річчя кінорежисера і письменника Олександра Довженка.

Промова Віктора Анатолійовича Стельмаха, відомого одеського поета родом з Володимира-Волинського, було присвячена  Дню українського кіно. Крім ліричних авторських віршів, поет розповів про громадянський борг популяризації української культури, в тому числі, й  нумізматичними засобами. Ювілейні монети «Олександр Довженко», 2004, і «Одеська кіностудія», 2019, – змогли подивитися й потримати в руках усі присутні.

Читачі згадали, що Олександр Довженко (1894-1956) працював на Одеській кіностудії. Кращі традиції українського кіно продовжував також й режисер Володимир Андрощук (1938-2004), творчість якого український глядач добре знає за десятисерійного телефільму «Час збирати каміння»,(1992-1996) – про події на Західній Україні на зламі ХІХ-ХХ сторіч.

Презентація книги «Володимир Андрощук: кіно і доля» письменниці Галини Тарасюк, яка присвячена кінорежисеру, стала добрим подарунком для присутніх читачів. Галина Тарасюк – не просто автор-упорядник, як вона скромно назвала себе у передумові книги, але й  дружина, соратниця й подруга Володимира Андрощука. А ще Галина Тарасюк відома як один з «самих яскравих сучасних прозаїків України». До видання книги підключились діти письменниці, її донька Олеся і син Назар, якому належить дизайн і виготовлення оригінал-макету книжки.

Добрими і теплими словами привітала читачів Антоніна Володимірівна Тарасова, відповідальний секретар газети «Буковина». Вона сказала, що книга Галини Тарасюк «Володимир Андрощук: кіно і доля» знайде свого вдячного й вдумливого читача на Одещині.

Пенсіонери з вдячністю згадали зустріч в бібліотеці ім. Грушевського з письменником Мирославом Лазаруком, директором Черновецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка і головним редактором «Буковинського журналу». Мирослав Ярославович приїхав тоді на книжковий щорічний фестиваль «Зелена хвиля», однак він знайшов час поспілкуватися з тими, хто цікавився українською культурою, й подарував бібліотеці свої книги.

Культурний міст, подібно веселці, заграв між Одесою і Чернівцями, всіма людьми небайдужими.

Тарасова, А. Одеські міріади української платформи  [Електрон. ресурс] : [в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відзначили День українського кіно, під час якого вшанували 125-річчя від дня народження всесвітньо відомого режисера Олександра Довженка, 100-річчя славнозвісної Одеської кіностудії та презентували книгу про знаного режисера-документаліста «Володимир Андрощук: кіно і доля»] // Буковина (м. Чернівці). – 2019. – 20 верес. – С. 3.

 

 

Фото надала Надія Біляєва, срібний волонтер ресурсного центру «Прима-центр 60+»

Автор: Марія Фетісова