4 серпня 2017 року Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського в рамках проекту «Відкритий університет» в «Літературному кафе» відбулася зустріч з відомим письменником, поетом, журналістом і публіцистом Дмитром Биковим. Для більш ніж 100 осіб не стало перепоною аномальна літня спека! Кожен, хто прийшов, мав унікальну можливість не лише послухати, але задати запитання гостю – блискучому ерудиту та гострослову.

Під час зустрічі

Зустріч пройшла в неформальній легкій атмосфері: Дмитро Львович розповів про себе, про свої численні сфери діяльності, про сучасну молодь, про друзів, про трепетне ставлення до моря, про любов до нашого міста … За його словами, саме в Одесі завжди приходить натхнення, нові ідеї та задуми, хоча здійснитися їм вже прийдеться в Москві… Перебуваючи кілька днів в Одесі, Дмитро Биков встиг підготувати шість нових віршів, один з яких присутнім пощастило почути.

Під час зустрічі

З молодими журналістами – студентами і випускниками факультету журналістики ОНУ «ОНЮА» – гість поділився «потаємним» – що саме його приваблює в цій професії і яким повинен бути журналіст. На питання про роботу журналістів, Биков з посмішкою відповів: «Скільки я брав інтерв’ю … У таких людей брав, що зараз взагалі не вірю. У Єльцина брав, у Аксьонова брав, з Матвєєвої дружив. Загалом, найкраща професія, особливо для людей, які люблять ризик і халяву».

Під час зустрічі

Протягом майже двох годин зал заповнився хльосткими, які запам’ятовуються, висловлюваннями автора, сміхом і гучними оплесками … Завершив свій виступ Дмитро Биков віршем «Коли боротися з собою втомився покинутий Гумільов / Когда бороться с собой устал покинутый Гумилёв».

Під час автограф-сесії

Перед відходом гість не поскупився на автографи і фотографії з усіма бажаючими.

З директором бібліотеки Ю.С. Амельченко