5 листопада 2017 року о 14.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться тренінг для вчителів, педагогів, вихователів та осіб, які працюють з дітьми й проживають на території Одеської області.

Програма заходу присвячена темі насильства над дітьми в сім’ї та за її межами, причинам (детермінантам) цього негативного явища, його ознакам, психологічним та правовим методам протидії насильству, інструментам його попередження.

Сьогодні ми часто чуємо про те, що насильства в сім’ї, спільності, громаді – не повинно бути. Проте, часто чуємо про випадки або стаємо очевидцями насильства батьків та вихователів щодо дітей, чоловіка над жінкою. Актуальність проблеми насильства в сім’ї та сучасному суспільстві зумовлена не тільки збільшенням фактів психологічного, фізичного, сексуального насилля, а і небажанням розглядати ці питання відкрито, шукати рішення означеної проблеми. Думка про те, що насильство трапляється лише у «проблемних» сім’ях – давно стала поширеним міфом і популярним стереотипом.

Нерідко, «насильницькі» методи виховання подаються суспільству як норма. При цьому, суспільство, дуже часто цю норми приймає. У таких умовах, дуже часто, діти не можуть, і не здатні правильно оцінити ситуацію. Тому, часто-густо самі, вважаючи себе винними, не намагаються захиститись. У таких випадках – першими на допомогу мають прийти саме вчителі, педагоги та вихователі, оскільки іноді, вони є найближчими особами дітей, які потерпають від насильства. Що робити вихователям? Як діяти? Як допомогти дитині?

Відповіді на ці питання допоможе знайти досвідчений тренер та психолог Катерина Гостімінська під час нашого тренінгу. Катерина є регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області, діючим членом команди моніторів Національного Превентивного Механізму (НПМ), національним тренером за програмами розвитку сімейних форм виховання, та активним тренером громадської організації “This Child Here”.

Спеціальним гостем заходу буде Анатолій Пазичук – регіональний представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України в Одеській області, який поділиться з учасниками тренінгу власними знаннями та досвідом щодо діяльності професійних правозахисних інституцій, які працюють в Україні, принципів їх роботи та правозахисного інструментарію, яким вони володіють.

Тренінг реалізовується командою громадської організації Офіс Регіонального Розвитку за фінансової підтримки німецької громадської організації Дитячого Фонду Німеччини – Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland та у партнерстві з регіональним представництвом в Одеській області Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини. Співорганізатором заходу виступає Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Грушевського.

Участь у заході є безкоштовною. Звертаємо вашу увагу на те, що кількість місць обмежена. Для участі у заході необхідно обов’язково зареєструватись за посиланням: https://goo.gl/forms/pzdrAzDPW2H3wwlw1

З будь-яких питань щодо проведення заходу звертайтесь за телефоном: (097)787-15-60