21-22 вересня 2017 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбувся Всеукраїнський семінар-практикум для бібліотекарів на тему: «Сучасні тенденції розвитку краєзнавчої бібліографії в бібліотеках України». В роботі семінару взяли участь більше 50-ти фахівці з Києва, Запоріжжя, Миколаєва, Одеси, Сум, Харкова, Херсона, інших обласних та районних бібліотек України.

Програма заходу передбачала обговорення ряд актуальних питань, зокрема, пов’язаних зі станом та перспективами розвитку краєзнавчої бібліографії в Україні; щодо надання доступу до краєзнавчих бібліографічних ресурсів; ефективного пошуку та обробки краєзнавчої інформації.

Бібліотекарі також ділилися своїм досвідом щодо втілення бібліотечних проектів для формування краєзнавчих ресурсів й використання краєзнавчих електронних ресурсів. Актуальна проблема: підвищення культури видання, як змістовної, текстової частини, так і поліграфії. Окремі проекти пропонують розглядати бібліотеки у якості інформаційних центрів з краєзнавчої бібліографії для владних структур та територіальних громад.

Під час роботи семінару експонувалися дві книжкові виставки: «Краєзнавчі бібліографічні видання бібліотек України» із фонду ОННБ та «Виставка видань, надісланих на V Регіональний конкурс на краще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України».

В семінарі взяли участь фахівці Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського – завідувач відділу краєзнавчої літератури і бібліографії Андросова Т.О., завідувач відділу юридичної літератури Бондаровська З.П., завідувач науково-бібліографічного відділу Канєвська Т.А., завідувач сектору відділу електронної бібліотечно-бібліографічної інформації Ласкевич О.М.

Т.О. Андросова виступила з доповіддю «Електронні краєзнавчі ресурси в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського», З.П. Бондаровська презентувала бібліографічне видання «Юридическая книга ХІХ – начала ХХ века в фондах библиотеки (1847-1927)».

В рамках семінару відбулася церемонія нагородження переможців V Регіонального конкурсу на краще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України. У номінації «Краще бібліографічне видання» була відзначена Одеська ОУНБ ім. М. С. Грушевського за видання «Юридическая книга ХІХ – начала ХХ века в фондах библиотеки (1847-1927)».

Вітаємо з гідною нагородою!