29 липня літературна агенція «Друге дихання» презентувала в бібліотеці психологічний роман Соломії Зеленської «Куди подіти святого».

Соломія Зеленська – сучасна українська письменниця, романистка, сценаристка, драматургиня, автор багатьох романів, оповідань, п’єси та двох кіносценаріїв.

Презентація проходила у вигляді інтерв’ю. Модератор — Володимир Даниленко.

Соломія Зеленська – сучасна українська письменниця

Присутніх цікавило, коли саме з‘явилось бажання писати? На це Соломія відповіла: «Бажання писати з’явилося спонтанно. Це трапилось чотири роки тому, уже в зрілому віці, з того часу пишу, не відриваючись».

За професією Соломія Зеленська – актриса, закінчила акторське відділення Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого. Тому на питання щодо поєднання якостей актриси та письменниці, авторка відповіла: «Актриса… завжди перевтілюється. І я, як актриса, можу перевтілюватися у власних героїв, щоб передавати всі їх почуття. Це мені дуже допомагає».

Щодо книги. Роман про темні і світлі сторони любові, витоки добра і зла, самотності, заздрості, помсти та інших людських якостей. Написана від імені чоловіка. За словами авторки, вона повністю його відчуває та розуміє. Образ Остапа – одного з головних героїв – на межі між святістю та грішністю.

Протягом зустрічі Соломія Зеленська ділилася з аудиторією своїми поглядами на життя.

Письменниця торкнулась питання фемінізму. На думку Соломії, жінка-феміністка багато втрачає, адже вона позбавлена кохання чоловіка, за яким почуваєшся, як за стіною, та, можливо, позбавлена щастя народити дитину.

Підіймалося питання про любов і шлюб. «Шлюб не має відношення до любові. Де починається шлюб, завершується любов. Шлюб є власництвом, бо коли жінка боїться, наприклад, виховувати дитину одна, вона ніби «привласнює» чоловіка. Для мене шлюб – це не основне, для мене головне – це кохання. Шлюб – це те, що існує на папері, і робити з нього щось важливіше за кохання – неправильно», – вважає Соломія Зеленська.

Авторка живе в Києві. В Одесі вона не в перший раз. «Одеса мене приваблює, її не можна забути, вона колоритна та справляє на мене чудове враження. Можливо колись я напишу твір про це місто», – поділилась Соломія Зеленська своїми планами.

«Я не конкретизую своїх думок, щоб кожний мав власну уяву про те, що написано. Але вважаю, що ця книга варта того, щоб її прочитати!», – підсумував поет Олександр Косенко.

На фото: модератор Володимир Даниленко, авторка Соломія Зеленська, поет Олександр Косенко

Приходьте до бібліотеки, запитуйте, читайте, складайте свої враження!