23 березня 2017 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась зустріч з кандидатом історичних наук, доктором політичних наук, громадським та політичним діячом Миколою Томенком та українським політиком та науковцем Михайлом Поживановим.

Зустріч з к.і.н., доктором політичних наук, громадським та політичним діячом Миколою Томенком та українським політиком та науковцем Михайлом Поживановим

У своєму виступі Микола Володимирович зупинився на діяльності фонду «Рідна країна», головною метою якого є здійснення благодійної діяльності на сприяння розвитку культури, в т.ч. на реалізацію програм національно-культурного розвитку; на охорону і збереження культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток історії та культури; на сприяння духовному пробудженню та моральному відродженню людей.

Під час зустрічі

Саме з цією метою фондом «Рідна країна» був створений такий проект, як «Сім чудес України», в рамках якого вже вийшли серії «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці», «Сім природних чудес України» та «Сім туристичних маршрутів України». Також на рахунку фонду сьогодні є більше 20 проектів, присвячених творчій спадщині Тараса Григоровича Шевченка, та аудіопроеки (українські казки й пісні для дітей).

Проект, присвячений творчій спадщині Тараса Григоровича Шевченка

В рамках зустрічі відбулась презентація навчального посібника «Україна: історія Конституції».

Презентація навчального посібника «Україна: історія Конституції»

Видання має науково-популярний характер. У книзі автор дослідив усі наявні проекти конституцій, щоб продемонструвати цілісну картину зародження та розвитку традицій українського конституціоналізму від найдавніших часів до сьогодення. У посібнику зокрема, можна знайти інформацію про Конституцію Пилипа Орлика, «світоглядну конституцію» Миколи Костомарова, «вільну спілку» Михайла Драгоманова, конституційну концепція Михайла Грушевського, Закон про тимчасовий державний устрій Павла Скоропадського, основний закон «Самостійної України» Миколи Міхновського, конституційний проект Симона Петлюри та багато іншого.

Одночасно презентувавися «Український щорічник – 2017», який традиційно містить 365 афоризмів та ілюстрацій про найвідоміші історичні, архітектурні та релігійні пам’ятки України.

Посібник «Україна: історія Конституції» та інше видання фонду “Рідна країна”, “Український щорічник-2017”, М.В. Томенко передав для бібліотек Одещини.

Всі охочі змогли отримати автограф та вільно поспілкуватися з гостями.

Під час авторграф-сесії

Фото на згадку

Про захід у ЗМІ:

• В Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась презентація навчального посібника «Україна: історія Конституції». Його автор — кандидат історичних наук, доктор політичних наук, громадський та політичний діяч Микола Томенко [Електрон. ресурс] : [Новини ТК «Глаs» від 23.03.2017] // Глаs. – 2017. – 23 берез. – Режим доступу: http://glasweb.com/prezentatsiya-nauchnogo-posobiya-nikolaya-tomenko/
  • В Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась презентація навчального посібника «Україна: історія Конституції». Його автор — кандидат історичних наук, доктор політичних наук, громадський та політичний діяч Микола Томенко [Електрон. ресурс] : [Новини ТК «Круг» від 23.03.2017] // Круг. – 2017. – 23 берез. – Режим доступу: http://krug.com.ua/news/28074