21 лютого 2019 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась презентація книги «Відкрий для себе Україну» (видавництво «Український пріоритет») – першої із серії науково-популярних книг «Патріот», що видана в рамках реалізації обласної цільової комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.

Перша книжка серії – «Відкрий для себе Україну» – розкриває перед читачем сторінки буття українського народу, почасти невідомі не тільки молоді, а й старшому поколінню, знайомить з народними традиціями, визначними постаттями українців (зокрема й одеситів), що закладали підвалини державності, внесли вагомий вклад в розвиток культури й духовності народу.

Статті для неї підготували В.Кушнір – головний редактор книги, Т.Вінцковський, О Музичко, О.Животко, С.Шеренгова, С.Савченко, Я.Різникова, В.Герасименко, К.Сорокіна, О.Олійників, Т.Михайличенко, О.Жернова. О.Різників, Г.Могильницька (заступник головного редактора), Т.Максимюк, В.Вельможко, В.Панченко, В.Швець.

В олодимир Кушнір – головний редактор книги

Про книгу відвідувачам-гостям заходу розповідали Н.Михайленко – очільник Одеського обласного центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді, автори, а також видавець – Володимир Шовкошитний – український поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний та державний діяч і просто потрясаючий розповідач та цікавенна людина.

Володимир Шовкошитний – український поет, прозаїк, публіцист

Своєрідним бонусом для присутніх став чудовий виступ Станіслава Бондаренка – члена редакційної колегії «Українського пріоритету», який підкорив всіх своїми паліндромами (віршований рядок, що однаково читається в обох напрямках – зліва направо та справа наліво)!

Скориставшись гарною нагодою, бібліотекарями було вручено о.Василю та архімандриту Микиті картину роботи Василя Канюка – випускника Військово-Морського ліцею, який зараз відновлюється після важкої травми хребта. Картину було викуплено під час благодійного аукціону на підтримку хлопця, що відбувся в бібліотеці 17 лютого 2019 року.