Україна для авторки –не просто територія проживання, навіть не тільки Батьківщина. Це її доля поламана, але щаслива, чи як вона писала в одному із своїх віршів: «Ясна зоря у дні мої зависла і доля – ясночола і струнка».

Кожен вірш Галини Могильницької – це дослідження долі людської і долі України. Книга «Імена» містить три поеми: «Рогніда», «Єлизавета», «Серафима»: княгиня, королева й проста українська селянка. Три постаті, викликані авторкою із сивої давнини та недавнього минулого. Три долі, вплетені в стрімку й немилосердну круговерть історії. Три жінки, що, відновлюючи розірваний зв’язок часів, несуть із минулого нам, дітям безпам’ятного, прагматичного й захланного XXI століття, ті духовні цінності й потенціали, які не дають світу зірватися в прірву.

З привітальним словом і власною історію знайомства з поемою «Рогніда» виступив голова Одеського відділення Національної спілки письменників України Сергій Вікторович Дмитрієв.

Доцент кафедри української філології і методики навчання фахових дисциплін Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського Володимир Іванович Сподарець – дослідник і знавець творчості поетів-шістдесятників, який уміє не тільки глибоко аналізувати поетичні твори, а й майстерно читати їх, наголосив, що одна із поем збірки – «Серафима» – повинна бути включеною до сучасного літературного процесу в Україні.

Вчителька ЗОШ № 86 Олена Максютіна, учні якої неодноразово успішно захищали в МАН роботи за творчістю Галини Могильницької, розробила й опублікувала за її творчістю низку уроків, зокрема, за поемою «Серафима», вміщеною в книжці «Імена».

І знову лунали пісні Галини Могильницької, які на передовій підтримують на дусі українських бійців, – «Чар мого сердечного тепла» у виконанні учениці Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського Олександри Гальчук.

Уривок з поеми «Єлизавета» прочитала Лілія Кривець – викладач предмету «Сценічна мова та майстерність актора» Одеського театрально-художнього училища.

Валентина Сидорук (м. Чорноморськ), член Одеського відділення Національної спілки письменників України, додала, що історія жінок – це історія країни, її слави і міцності. Але попереду їх імен книжки золотом сяє ім’я Галини Могильницької.

Олесь Чайківський (м. Южне) відмітив, що його зачаровують стиль і висока поезія Галини Могильницької.

Владика Павло і Благочинний отець Микита за щиру працю на користь Святої Православної Церкви та з нагоди 1030-річчя Хрещення Руси-України нагородили авторку Почесною грамотою.

Присутні неодноразово висловлювали побажання і пропозицію висунення книги «Імена» Галини Могильницької на нагородження Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Фольклорний ансамбль «Джерело» Одеського училища мистецтв і культури імені К.Ф. Данькевича підняв настрій присутнім і заохотив до колективного співу народної української пісні «Розпрягайте хлопці коней». Також була виконана пісня авторки «Українські тополі» у музичному супроводі баяністів Олександра Янова та Миколи Волошина.

Музичний супровід баяністів Олександра Янова та Миколи Волошина.

Модератором зустрічі виступила Ганна Антонівна Рудик.

Модератор зустрічі Ганна Антонівна Рудик

Книгу «Імена» Г.А. Могильницька передала в дар до фонду бібліотеки, а всі бажаючі мали змогу придбати книгу з автографом автора та зробити фото на згадку.

Директор бібліотеки Амельченко Ю.С.

Залиште коментар