Україна для авторки –не просто територія проживання, навіть не тільки Батьківщина. Це її доля поламана, але щаслива, чи як вона писала в одному із своїх віршів: «Ясна зоря у дні мої зависла і доля – ясночола і струнка».

Кожен вірш Галини Могильницької – це дослідження долі людської і долі України. Книга «Імена» містить три поеми: «Рогніда», «Єлизавета», «Серафима»: княгиня, королева й проста українська селянка. Три постаті, викликані авторкою із сивої давнини та недавнього минулого. Три долі, вплетені в стрімку й немилосердну круговерть історії. Три жінки, що, відновлюючи розірваний зв’язок часів, несуть із минулого нам, дітям безпам’ятного, прагматичного й захланного XXI століття, ті духовні цінності й потенціали, які не дають світу зірватися в прірву.

З привітальним словом і власною історію знайомства з поемою «Рогніда» виступив голова Одеського відділення Національної спілки письменників України Сергій Вікторович Дмитрієв.

Доцент кафедри української філології і методики навчання фахових дисциплін Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського Володимир Іванович Сподарець – дослідник і знавець творчості поетів-шістдесятників, який уміє не тільки глибоко аналізувати поетичні твори, а й майстерно читати їх, наголосив, що одна із поем збірки – «Серафима» – повинна бути включеною до сучасного літературного процесу в Україні.

Вчителька ЗОШ № 86 Олена Максютіна, учні якої неодноразово успішно захищали в МАН роботи за творчістю Галини Могильницької, розробила й опублікувала за її творчістю низку уроків, зокрема, за поемою «Серафима», вміщеною в книжці «Імена».

І знову лунали пісні Галини Могильницької, які на передовій підтримують на дусі українських бійців, – «Чар мого сердечного тепла» у виконанні учениці Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського Олександри Гальчук.

Уривок з поеми «Єлизавета» прочитала Лілія Кривець – викладач предмету «Сценічна мова та майстерність актора» Одеського театрально-художнього училища.

Валентина Сидорук (м. Чорноморськ), член Одеського відділення Національної спілки письменників України, додала, що історія жінок – це історія країни, її слави і міцності. Але попереду їх імен книжки золотом сяє ім’я Галини Могильницької.

Олесь Чайківський (м. Южне) відмітив, що його зачаровують стиль і висока поезія Галини Могильницької.

Владика Павло і Благочинний отець Микита за щиру працю на користь Святої Православної Церкви та з нагоди 1030-річчя Хрещення Руси-України нагородили авторку Почесною грамотою.

Присутні неодноразово висловлювали побажання і пропозицію висунення книги «Імена» Галини Могильницької на нагородження Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Фольклорний ансамбль «Джерело» Одеського училища мистецтв і культури імені К.Ф. Данькевича підняв настрій присутнім і заохотив до колективного співу народної української пісні «Розпрягайте хлопці коней». Також була виконана пісня авторки «Українські тополі» у музичному супроводі баяністів Олександра Янова та Миколи Волошина.

Музичний супровід баяністів Олександра Янова та Миколи Волошина.

Фольклорний ансамбль «Джерело» Одеського училища мистецтв і культури імені К.Ф. Данькевича

Модератором зустрічі виступила Ганна Антонівна Рудик.

Модератор зустрічі Ганна Антонівна Рудик

Книгу «Імена» Г.А. Могильницька передала в дар до фонду бібліотеки, а всі бажаючі мали змогу придбати книгу з автографом автора та зробити фото на згадку.

Директор бібліотеки Амельченко Ю.С.

 

Залиште коментар