15 серпня 2017 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулось перше засідання учасників Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді за головування заступника голови Одеської ОДА з гуманітарних питань Сергія Колебошина.

Заступник голови Одеської ОДА з гуманітарних питань Сергій Колебошин

Захід було проведено у форматі «світового кафе».

Світове кафе – альтернативний формат обговорення питань у групі. Метод відомий уже понад 20 років. Уперше був використаний у 1995 році в США. Сталося це незаплановано. Група лідерів із різних сфер зібралася в будинку Хуаніти Браун і Девіда Ісаакса (Juanita Brown and David Isaacs) на творчу нараду. Вранці вони розташувалися великим колом у дворі будинку, але їхні плани перебив дощ. Учасники були змушені перейти в дім. Вони спонтанно розділилися на дві групи і розмістилися за окремими столами. Час від часу хто-небудь відходив від свого столу й підходив до сусіднього, аби обмінятися ідеями. Спілкування виявилося набагато продуктивнішим, ніж можна було собі уявити.

Це технічно нескладний, проте напрочуд ефективний метод створення діалогу. Акцент робиться на спілкуванні між учасниками і на продукуванні нових думок та ідей. Це розмова про суть справи в неофіційній обстановці.

До складу ради увійшли працівники освіти і культури, члени громадських організацій, а також фахівці у сфері соціокультурної діяльності.

Учасниками було запропоновано і обговорено кілька десятків програм з національно-патріотичного виховання за п’ятьма основними напрямками: освіта, медіа, соціальний захист, культура й мистецтво та розвиток сфери військово-патріотичного виховання.

Під час заходу

Учасники активно працювали над вирішенням проблеми, яка їх хвилює, що дало дійсно корисні результати.

Робота у форматы “світового кафе”

Засідання координаційної ради планується проводити раз на місяць. Усі ідеї, що були розроблені під час наради, в подальшому будуть розглянуті більш детально та згодом будуть реалізовані.

Підсумок результатів

Приємно, що серед учасників – співробітник відділу соціокультурної діяльності Ксенія Сорокіна, яка представила напрацювання своєї групи.

Ксенія Сорокіна представляє ідеї групи

Фото Варвара Черноиваненко