Пенсіонери Приморського району, які отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку» та відвідують напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини», отримали від свого куратора Ярослави Олексіївни Різникової –  заступника начальника департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, книгу «Радуниця: цикл українознавчих радіопередач».

Книга «Радуниця» –  «це дивовижний калейдоскоп народної космогонії, уявлень наших пращурів про світ, де кожний його компонент має душу й потребує турботи й любові. Світ, в якому святість роду й народу зберігається не лише за горизонталлю, а й за вертикаллю, а члени  сім’ї асоційовані з небесними символами: «ясен Місяць – пан господар, красне Сонце – жінка його, дрібні зірки – його діти». Світ, де убогому віддавалися перший спечений хліб, перше яйце, перше молоко з господи; де навіть демонологія вражає естетизмом, а «нечисту силу» можна було приборкати добротою, або обхитрувати.  Радуниця (Проводи) – це прадавнє свято єднання поколінь – калиновій міст між минувшиною й прийдешнім».

Ярослава Різникова народилася 13 квітня 1969 р. в смт. Криве Озеро Миколаївської області. Вона походить із однієї з найбільш розгалужених педагогічних династій України.

Після закінчення Одеського національного університету ім.. І.І.Мечникова працює у сфері державного управління етнокультурними та релігійними процесами. Нині – заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА. Активна учасниця громадського життя Одещини, організовує та бере участь у культурно-просвітницьких акціях, виступає з доповідями з проблематики українознавства, етнопсихології, міжнаціональних відносин, релігії. Свої знання та значний практичний досвід понад 7 років передавала слухачам, викладаючи за сумісництвом в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини», якій відвідують пенсіонери, слухачі «Університету третього віку» Приморського району, також знаходиться під кураторством Різникової Я.О. й створений за її підтримкою. Має Урядові й регіональні нагороди. Член Одеського регіонального відділення Національної спілки журналістів України.

«Радуниця» – книга мудрощів, яку можна використати у якості методичного посібника, читанки на кожний деньдля людей поважного віку.  Користь від неї превелика: невеличкі оповідання читають вдома, потім обговорюються в колі однодумців. За книгою можна також писати диктанти та творчі роботи.

Україномовне середовище в Одесі збільшується. Серед тих, хто вивчає мову самотужки та в групах, все більше людей, які в минулому з деяких причин не мали можливості спілкуватися, писати й читати. Й хороша новина – українську книгу читають люди поважного віку. Деякі з них помічають, що писати їм легше, ніж читати і говорити. Вони також говорять, що вже звикли до новин та фільмів українською та навіть не помічають великої різниці. Але всі до одного розуміються на тому, що головний показник володіння мовою, коли мислиш українською.

«Радуниця» – це добра корисна українська книга, яка написана гарною чудовою мовою та несе не просто позитивний заряд, а цілющу молитовну енергію. В книзі кожне слово, кожний рядочок  прискіпливо вивірені. Книга має добру поліграфію й тому хочеться затримати її в руках як можна довше, щоб насолодитися запахом типографської фарби та гладкістю аркуша. В художньому оформленні використано неперевершені роботи заслуженого майстра народної творчості України Зої Пасічної. Два вірша відомої одеської поетеси Галини Могильницької, що органічно включені в збірку, задають тон книзі як пісня про Україну.

«Радуниця» – це книга родинний оберіг, який буде бажаним придбанням для одеситів. Книгу можна узяти в бібліотеці. Наприклад, в Одеській обласній науковій універсальній бібліотеці ім. М.С.Грушевського – це можливо, як й записатися в групу вивчення української мови.

Пенсіонери Приморського району щиро вітають з ювілеєм заступника начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Різникову Ярославу Олексіївну як куратора «Української платформи багатонаціональної Одещини» соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку»та вдячні за підтримку, надання методичної та усілякої допомоги, з можливістю відвідання національних громад, ознайомлення з культурним розмаїттям Одещини:

Шановна Ярославо Олексіївно!

Вітаємо з ювілеєм!Бажаємо міцного здоров’я, творчих успіхів, добробуту, щастя, любові!

Автор Марія Фетісова