28 лютого 2018 року у відділі літератури іноземними мовами відбулась презентація виставки «Новий рік по-китайськи».

Новий рік в Китаї триває. А ми продовжуємо вивчати традиції народів, які входять до складу мультикультури Одещини. Наведемо особливості святкування Нового року китайцями.

У 2018 році китайці зустрічають 4716 рік. Свято Нового року китайці називають святом Весни. В цьому році воно почалось 17 лютого і триватиме до 3 березня. Кожний рік має свого покровителя – тварину, яка стане повноправним господарем року. У 4716 році буде керувати Собака. Також китайці для кожного року вибирають колір та стихію. В цьому році провідним буде жовтий колір, а стихія – Земля.

Господиня року – Собака – вчить поважати традиції, бути хранителем родинного вогнища, а стихія Землі символізує достаток, родючість та відродження. Найкращий варіант зустрічі Нового року – перебування вдома в сімейному колі. У китайців – це день єднання всієї родини.

Підготовка до свята починається за місяць. Здійснюється генеральне прибирання. Всі приміщення прикрашаються гірляндами, ліхтариками, фігурками собак. На вхідні двері чіпляють 5 різнокольорових стрічок. Вони символізують успіх у 5 основних життєвих сферах: діловій, фінансовій, сімейній, а також у сфері кохання і здоров’я. На двері та вікна наліплюють яскраві червоні паперові витинання з фігурками собаки, парні надписи побажання щастя розміщують у перевернутому вигляді, щоб підкреслити , що «щастя прийшло». Заздалегідь китайці купляють дарунки та продукти до столу.

Новорічна вечеря , яку називають «туаньюаньфань» («їжа, яка єднає всю родину») завжди вражає численністю й різноманітністю страв. Жодний святковий стіл не обходиться без рибних, м’ясних, рисових страв, які символізують в Китаї багатство й достаток. Пельмені – символ єднання членів родини. А солодощі на свято Весни – щоб життя було солодким та для привертання удачі.

Обов’язковим звичаєм після застілля є запалювання петард та хлопавок для відлякування «злих духів». Наступні 15 днів китайці ходять в гості, обмінюються дарунками(червоні конверти з грошима), відвідують ярмарки, маскаради, народні та храмові  гуляння з «танцями левів та драконів». Новорічні свята завершуються 3 березня Святом ліхтарів.