Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Вокруг света. 2019. № 9.

Місто Бангі, столиця Центральноафриканської імперії, квітень 1979 року. Під покровом ночі з будівлі міської в’язниці, солдати і жандарми виносять тіла. Мертвих викидають в річку неподалік, або вивозять, щоб закопати в загальних могилах. Це трупи підлітків, вбитих за наказом імператора Бокасси І. Про тирана імператора Бокассу І, який дорвався до влади, ходили чутки, що він згодовує незгодних крокодилам і левам, а то і з’їдає сам, про це читайте у статті «Слезинка ребенка». Стаття «Французский стиль» розповість про систему освіти у Франції. Самостійні діти – вільні і щасливі батьки, так вважають французи, і не обмежують різноманіття вибору своїх чад в дорослому світі, з його правилами, привілеями та їжею.

 

 

 

Офтальмологический журнал. 2019. № 4.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.

 

 

 

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2019. № 8.

У цьому номері журналу можна прочитати про результати роботи Пенсійного фонду України за перше півріччя 2019 року; ознайомитися з критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України; відповіді фахівців на актуальні запитання до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»: щодо перерахунків пенсій, щодо строків призначення та перерахунку пенсії, щодо перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року, щодо виплати пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні, щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників; продовжено професійне роз’яснення порядку заповнення Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; аналітичне дослідження провідних фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України щодо визначення основних тенденцій у регіональній динаміці тривалості життя та оцінки ступеня її міжрегіональних відмінностей в Україні протягом 1990-2017 років та інша статистична інформація.

 

Регіональна економіка 2019. № 2.

У статті «Стан і перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад» проаналізовано динаміку формування об’єднаних територіальних громад. З’ясовано, що вона значною мірою обумовлена тим, що законодавчо передбачено лише добровільне об’єднання і це в подальшому може уповільнити  процес і спричинить певні проблеми. У розділі «Економіка, та управління національним господарством» читайте про проблеми зеленого туризму, а в статті «Передумови розвитку зеленого туризму: глобальний, національний і регіональний виміри» досліджуються передумови розвитку зеленого туризму в Україні в контексті глобальних, національних і регіональних туристичних трендів.

 

 

 

 

Вісник Національної академії наук України. 2019. № 7.

У цьому номері журналу можна прочитати про підготовку видання багатотомної «Великої української енциклопедії», про стан реалізації Меморандуму про співробітництво між Національною академією наук України та Українським союзом промисловців і підприємців, про заходи з відзначення 75-річчя від дня заснування Головної астрономічної обсерваторії НАН України. Ознайомитися зі статтями та оглядами про стан та шляхи збереження природно-ресурсної сфери України, про стан і напрямки розвитку Червоної книги України, про проблеми і перспективи синхронізації системи нормативно-правового забезпечення науково-технологічної сфери України, про модульні енергетичні установки на основі газової турбини – перспективні шляхи розвитку ядерної енергетики.

 

 

 

Нумізматика і Фалеристика. 2019. № 3.

У статті «Знахідки римських монет на поселеннях черняхівської культури ІІ-ІV ст.» зроблено спробу проаналізувати склад 42 монетно-речових скарбів доби черняхівської та вельбарської культур ІІ-ІV ст. н.е., виявлених у кінці ХХ – на початку ХХІ ст. на території Барського р-ну Вінницької області, показати роль римської монети в грошовому обігу краю. Стаття «До історії нагрудних знаків Інструкторської школи старшин 1918 р.» – це намагання висвітлити та систематизувати всю наявну інформацію про знаки Інструкторської школи старшин, яка існує на сьогодні. Що означає соверен, сойомбо, солід, солтик каетан, солярні знаки, читайте у розділі «Нумізматика» (розділ зі Словника-довідника музейного працівника).

 

 

 

Тайны ХХ века. 2019. №36.

У цьому номері ви дізнаєтеся про 10 найвідоміших катастроф НЛО. Стаття «Катастрофы НЛО в СССР» розповість як на нашій планеті час від часу відбуваються аварії НЛО. З урахуванням того, що тільки в нашій галактиці є близько 400 мільярдів планет, тобто від 20 до 60 мільярдів світів, де існування життя цілком реально, стверджує автор Ігор Нікітін в статті «Земля 2.0».  Стаття «Ужас подземного города» розповідає, що в ХVІІ столітті шотландська столиця Единбург була одним з найбільш перенаселених міст світу. До того ж там панувала жахлива антисанітарія. Не дивно, що саме в Единбурзі спалахнула одна з найстрашніших епідемій – чума.

 

 

 

Дивослово. 2019. № 7-8.

Весь цей номер присвячений трьом основним темам: програми з української мови і літератури для 11 класу (рівень стандарту, профільний рівень), програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури, здобутих на основі повної загальної середньої освіти та методичні рекомендації щодо викладання української мови і літератури у 2019/2020 н.р.

 

 

 

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу. 2019. № 25-27.

Стаття «Новела-роздум «Impromtu Phantasie» Ольги Кобилянської» пропонує урок-дослідження, котрий  ознайомлює учнів зі змістом та історією написання «Impromtu Phantasie» («Фантазія-експромт») О. Кобилянської; формує вміння цілісного ідейно-художнього аналізу епічного твору, виховує любов до українського слова. Стаття «Істинно: Хвильовий. Сам хвилюється і нас усіх хвилює …» це урок-дослідження, який має за мету висвітлення громадянської позиції М. Хвильового, розвиток критичного мислення , визначення особливостей  індивідуального стилю письменника, виховування гуманізму, почуття відповідальності за долю країни, її громадян.

 

 

 

Слово і Час. 2019. № 7.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з концепцією «безґрунтовності» Віктора Петрова; проаналізувати зміст і напрямки літературно-критичної діяльності Володимира Коряка; спробувати прочитати творчіть Миколи Бажана крізь призму еволюції мотиву надії; до 170-річчя від дня народження Олени Пчілки прогулятися сторінками київського життя письменниці. У рубриці «Літературні силуети» ознайомитися з творчістю маловідомих митців: поета Андрія Чужого, письменників Сергія Пилипенка та Любові Яновської. У рубриці «Літературна критика» розкрито творчість сучасного письменника-волинянина Йосипа Струцюка, проаналізовано поезію Ярослави Павличко. Подано бібліографічні матеріали, підготовлені на основі електронних баз даних і картотеки праці співробітників Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, річних звітів науковців за 2018 рік.

 

 

 

Мовознавство. 2019. № 3.

У цьому номері журналу розглядаються українсько-російські мовні контакти на сучасному етапі, які характеризуються певним ослабленням впливів російської мови на українську й, навпаки, посилення впливів української мови на російську (в Україні). Наступна стаття присвячена явищу мовної економії в українському ергоніміконі, зокрема ролі компресійних типів словотворення у формуванні цього ономастичного класу. Проаналізовано погляди мовознавців щодо процесів становлення і розвитку підсистеми консонантизму протослов’янського діалекту праслов’янської мови у світлі загальних тенденцій розвитку праслов’янської фонологічної системи в цілому. Досліджено етимологію і розвиток семантики назв емоції заздрості в польській, російській та українській мовах. Досліджено репертуар сакральних і сакралізованих предметів живої й неживої природи, а також артефактів, що сформувався в середньополіських говірках Чорнобильського й Поліського районів до аварії на ЧАЕС, простежено особливості їх номінації.

 

 

 

Країна. 2019. № 34.

У цьому номері журналу можна прочитати про фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage на території заповідника «Софія Київська», на якому крім концертів, кінопоказів, виставок, театральних екскурсій, було організовано цикл публічних розмов із лідерами думок та культурними діячами. Розмова з російським політиком Леонідом Гозманом про протестні виступи російської опозиції, вибори 2024 року в Росії. Погляд українського політолога Валентина Бушанського на Верховну Раду ІХ скликання, він вважає що український парламентаризм помер та Рада стає механізмом бездумного випльовування законів. Розповідь про українського археолога, доктора історичних наук Софію Березанську. До 250-річчя від дня народження Івана Котляревського, можна прочитати статтю про роки перебування його на військовій службі.

 

 

Країна. 2019. № 35.

У цьому номері журналу можна прочитати розмову з політичним оглядачем Леонідом Швецем про сучасний політичний стан в Україні. Бесіду з сучасним українським письменником Віктором Тереном. Розмова з археологом Михайлом Сиволапом про те, якою була територія сучасної України 16 мільйонів років тому. Розповідь про американський фантастичний фільм про супергероїв «Месники: Завершення», який став найкасовишим в історії кіно. Та можна дізнатися, як Олександр Довженко розпочав свою сценарну та режисерську діяльність.

 

 

 

 

Новое время. 2019. № 31.

В цьому випуску на вас чекає цікава стаття «Почему в Укаине жить хорошо» з якої ви дізнаєтеся  що в Україні життя краще дешевше і зручніше, ніж в розвинених країнах світу. Багато речей для українця в Україні легкодоступні і недорогі, а для жителя Європи в Европі дорогі, а то і зовсім недоступні. Стаття «Новаторы от сохи» розповість про онлайн-майданчики з торгівлі урожаєм, дрони над полями, точкову роботу дистанційно керованих тракторів – це не фантастика, а вже сьогоднішній день для багатьох фермерів. Як лідери семи найсильніших демократій світу G 7 зустрілися на французькому курорті Біарріц, щоб обговорити головні біди планети в тому числі дії Володимира Путіна, про це читайте в статті «Высший сонет».

 

 

 

Радуга. 2019. № 7-8.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з оповіданнями лауреатів та дипломантів третього сезону Одеської міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля. Звання дипломантів премії отримали Олена Андрейчикова, Олександр Володарський, Ксенія Кумм, Віталій Лозович, Павло Селуков. Лауреатами стали Михайло Бару, Олексій Курилко, Резо Габріадзе.