Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

 

Енциклопедія Голодомору 1932 – 1933 років в Україні / вступ. слово Євгена Нищука; передмова, авторський текст Василя Марочка. – Дрогобич : Коло, 2018. – 576 с.

Науково-меморіальне видання інформативно відтворює причини, обставини, соціально-психологічні та статистично-демографічні наслідки Голодомору-геноциду в Україні. «Е.Г.» має понад тисячу статей, які стосуються персоналій, подій, явищ, термінологічного, історіографічного, меморіально-історичного, демографічного, антропологічного дискурсів Голодомору.

 

 

Ламотт, Енн Пташка за пташкою: Порадник з письменництва та життя загалом / Переклад з англійської В. Хасхачик. – Львів : Апріорі, 2018. – 264 с.

Це бестселер про мистецтво жити і писати книжки про життя. Якщо ви відчуваєте, що вам є що сказати, якщо ви хочете це сказати – Енн Ламотт допоможе вам це зробити. Ви дізнаєтесь, як почати писати, де шукати джерела натхнення, як віднайти свій стиль, вийти з творчої кризи, подолати заздрість до успіху колег, у кого шукати підтримку, що на вас чекає після публікації. Ви дізнаєтесь про життя письменника «за лаштунками», яке є зовсім не таким, як виглядає на телеекрані або під час вручення премій та нагород.

 

 

 

Малаков Д., Прибєга А. Київ столітньої давнини /Д. Малаков, А. Прибєга – Київ : Мистецтво, 2018. – 320 с.: іл. – Укр. та англ. мова.

Величний Київ – столиця України – має багатовікову історію та вирізняється серед міст Східної Європи своєю неповторною красою. Видання пропонує читачеві цікаву екскурсію у місто початку століття. Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями.

 

Маруся Чурай. Історичний роман у віршах. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 224 с.

Маруся Чурай визначної української поетеси Ліни Костенко — один із вершинних творів української літератури, своєрідна енциклопедія духовного життя нашого народу в XVII ст. Висока драма любові вирує на тлі епічних історичних змагань, де доля легендарної Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.

 

 

 

 

Матеріали Міжнародної конференції «Штучні голоди в Україні XX століття» (Київ, 16 травня 2018 року). – Київ – Дрогобич : Видавництво «Коло», 2018 – 368 с.

У збірці матеріалів Міжнародної конференції «Штучні голоди в Україні XX століття» розкриваються передумови та причини Голодомору 1932-1933 років, механізми його творення та наслідки. Розглядаються регіональні особливості Голодомору-геноциду за матеріалами обласних архівів • та свідченнями очевидців Голодомору. Частина статей учасників міжнародної конференції присвячені також висвітленню штучних гол одів в Україні у XX столітті: 1921-1923, 1946-1947 років. Авторами матеріалів є науковці, дослідники та громадяни, які зацікавленні у встановленні історичної правди про Голодомор.

 

 

Пивовар А.В. Чечелівський монастир в документах і спогадах /А.В. Пивовар, А.С. Гуменюк, Є.М. Гуменюк. – Київ: Академперіо-дика, 2019. – 432 с.

У виданні представлено наявні архівні документи з історії заснування Чечелівського жіночого монастиря Херсонської єпархії, його становлення, закриття та подальших подій довкола монастирського храму до його зруйнування на початку 1930-х років, а також відповідні спогади та відомості про село Мала Чечеліївка (нині Велика Чечеліївка Новгородківського району Кіровоградської області), де на рубежі XIX—XX ст. постав монастир.

 

 

 

Саричев В. Д. Три століття козацького флоту. – Запоріжжя : Кераміст, 2015. – 136 с.

Історію Запорозького козацтва неможливо відокремити від морських походів та битв, через що вона одночасно є історією Запорозького козацького флоту. За його допомогою з кінця XV до кінця XVIII ст. у Чорноморському регіоні козацтво вирішувало історичні завдання протистояння і взаємодії західної та східної цивілізацій та захисту українського народу від знищення. З огляду на це автор вважає штучним зведення історії легендарних козацьких суден чайок та козацьких морських походів лише до XVI-XVII ст. Доки на півдні України, на перетині напрямків експансії Речі Посполитої, Османської та Російської імперій, існувало козацтво, його флот залишався суттєвим чинником геополітичних перетворень у Північному Причорномор’ї та Приазов’ї.

 

 

Скляренко Г. Я. Українські художники: з відлиги до Незалежності. У 2-х книгах. Книга перша – Київ : Huss, 2018. – 288 с.: іл.

Присвячена українському мистецтву другої половини XX століття, книга висвітлює процеси його поступу через творчі біографії видатних художників кількох поколінь – з відлиги до Незалежності. Уважний аналіз мистецтва кожного з них – живопису, графіки, скульптури, фотографії, нових концептуальних практик — дає можливість не лише певною мірою реконструювати складні колізії та суперечності епохи, ту еволюцію, якої зазнали уявлення про мистецтво у вітчизняному художньому середовищі у пізньорадянські десятиліття, а й висвітлити особливості культурно-мистецьких процесів в Україні, зокрема, неоднозначне розшарування творчих сил у офіційному та неофіційному просторі, вплив на мистецтво ідеологічних коливань у суспільно-культурному кліматі країни, індивідуальне осмислення національних традицій та світового художнього досвіду. Творчість кожного з представлених у книзі художників постає як яскраве та своєрідне явище, що у свій спосіб не лише віддзеркалювало свій час, а й надавало йому нового змісту. Видання розраховане на істориків мистецтва, критиків, художників та зацікавлених читачів.

Цвейг С. Марія Антуанетта: роман / Стефан Цвейг; пер. з нім. Ц. Таращук; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2018. – 476 с.

Ця книга – художня біографія французької королеви Марії Антуанетти, яка написана відомим австрійським письменником Стефаном Цвейгом (1881 — 1942). П’ятнадцятирічною дівчинкою донька імператриці Марії Терезії покинула Відень, щоб вийти заміж за майбутнього французького короля Людовіка XVI. Безтурботна, жіночна, примхлива Марія Антуанетта мислила своє життя як низку задоволень, навіть не підозрюючи, що через двадцять років після урочистого в’їзду в Париж вона буде змушена все своє — корону, дітей, життя — боронити від подій Французької революції, пройти шлях від трону до Гільйотини й померти, не втрачаючи відваги та величі перед світом.

 

 

 

 

Запитуйте книги у відділах бібліотеки!

Про нові книги краєзнавчої тематики дізнавайтесь в рубриці «Що читати про край?» на блозі «Одеський краєзнавець».