Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

img001Андрухович, С. Фелікс Австрія [Текст] : роман / Софія Андрухович – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 288 с.

Станіславів кінця XIX – початку XX століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

img003Бок, Ласло Робота рулить! Уроки Google : правила гри у команді мрії [Текст] / пер. з англ. Анастасія Дудченко. – Київ: Наш формат, 2016. – 424 с. : іл.

Чому так багато людей хоче працювати в Google? Навряд чи їх спокушають тільки безкоштовні обіди. Google став роботодавцем мрії тому, що цінує сво­їх працівників, вдосконалює умови праці і створює плідне середовище для розквіту ідей. Для ґуґлерів робота не існує окремо від життя. Великі й малі компанії, високотехнологічні і цілком традиційні, можуть з користю для себе переймати цей приклад. Ласло Бок, директор Google по роботі з персоналом, на своєму досвіді показує, як набрати команду найкращих гравців, як зробити роботу ефективнішою, а людей щасливішими. Книжка стане в нагоді і працівникам, і різного калібру підприємцям, які хочуть розвиватися і вважають, що робота має приносити радість.

img011Джордж, Ніна Маленька паризька книгарня [Текст] / Ніна Джордж; пер. з англ. Ольги Захарченко – К.: Наш Формат, 2016. — 312 с.

Жан Одинак – власник книжкової баржі «Літературна аптека» – точно знає, як вилікувати почуття, які лікарі не вважають захворюваннями і не діагностують. Адже він – читач душ, тож кожному покупцеві добирає книги, які якнайкраще вилікують людський смуток, тугу чи зневіру. Єдиний, кого Жан не може зцілити, – це він сам. Душевні терзання від спогадів про Манон, котра покинула месьє Одинака двадцять один рік тому, розбили йому серце і досі тривожать душевні рани. Усе, що вона залишила, – лист, який Жан ніяк не наважується прочитати. Усе змінюється одного літнього дня після зустрічі з Катрін, глибоку печаль якої месьє Одинак сподівається вилікувати. Саме цей момент став переломним у житті Жана. Він вирушає в подорож до місця найболючіших спогадів – серця Провансу, щоб пережити час страждань і віднайти себе.

img007Положій, Є. В. Риб’ячі діти [Текст] / Євген Положій; худож.-оформлювачі Ольга Охрименко, Денис Охрименко. – Харків : Фоліо, 2014. – 287 с.

Євген Положій (нар. 1968 р.) – відомий письменник, журналіст, громадський активіст. Живе в м. Суми. Закінчив філологічний факультет СумДПУ ім. Макаренка; школу головних редакторів IREX U – Media, школу газетних менеджерів IREX U – Media, школу бізнес-тренерів ЗМІ. Працює головним редактором газети «Панорама» (м. Суми). У видавництві «Фоліо» вийшли його твори: «Потяг», «Мері та її аеропорт», «Дядечко на ім’я Бог», «Вежі мовчання», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок». Якщо ми закриваємо очі на буденне щоденне вбивство бродячих тварин, то рано чи пізно з такою ж легкістю і банальністю люди почнуть вбивати одне одного. Себто так уже і сталося в Україні. «Риб’ячі діти» – це історія білої бродячої суки, яка має безліч імен і одне бажання – врятувати своїх цуценят. Герої книги – Художник, Пацанчик, Краєзнавець, Танцівниця, Священик, Директор Цвинтаря, Мер, Ветеран, Дівчинка, Собаколов – рятують і знищують, відкривають крематорій і знімають кіно, гублять десятиріччя і колекціонують миті, одвічно шукають шпаринку між невблаганними коліщатками часу, балансуючи між плинністю сучасного світу і меморіалами минулого. Зрештою, кожного з них (кожного з нас) настигає свій персональний Сайпер.

img009Сакс, Олівер Стрімголов. Історія одного життя [Текст] / пер. з англ. Олени Ломакіної. – Київ : Наш формат, 2016. – 384 с.

У книзі «Стрімголов. Історія одного життя» один із найголовніших популяризаторів медицини – геніальний невролог Олівер Сакс – постає перед читачем «без цензури», можливо, у трохи незвичних як для лікаря амплуа. Його мемуари – відверта розповідь про складні життєві перипетії сором’язливого й дещо нетовариського чоловіка, який завдяки поєднанню особистого й професійного досвіду здобуває унікальну чутливість до стану інших людей (і не лише своїх пацієнтів). Ця книга – про найважливіші події, знакові зустрічі, важливі місця та людей, які зробили Сакса саме тим, ким він був.

img005Тайлер, Енн Блакитне мереживо долі [Текст] / Енн Тайлер ; пер. з англ. Анастасії Клімової. – К.: Наш Формат, 2016. – 336 с.

«Блакитне мереживо долі» – розповідь про типову, на перший погляд, американську родину. Ред, Еббі та їхні четверо дітей – дружна й весела сім’я. Вони живуть у великому будинку з красивою верандою. Здавалося б, мрія, а не життя. Але диявол ховається в деталях. Авторка дає зрозуміти: не буває простих пересічних родин, у кожної знайдуться сімейні таємниці і неймовірні історії – лише придивіться до мережива їхньої долі. Ця книжка – історія трьох поколінь сім’ї Вітшенків, розповідь про кумедні моменти, зворушливі сімейні традиції і кохання на все життя. Водночас вона про самотність, швидкоплинність, непорозуміння між близькими, про те, що у будь-якої монети – і справжньої, і фальшивої – є зворотний бік.

Запитуйте видання у відділі соціокультурної діяльності!

З новинками видань краєзнавчої тематики можна ознайомитись в рубриці «Що читати про край» блогу «Одесский краевед ».