Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

Бербер, Г. Граф А. Ф. Ланжерон. Отзвуки истории / Георгий Бербер. – Київ : ТОВ НВП «Інтерсервіс», 2018 – 321 с.

В 1815 році Олександр Федорович Ланжерон був призначений херсонським військовим губернатором, одеським градоначальником, управляючим цивільною частиною в Херсоні, Таврійській та Катеринославській губерніях і головнокомандувачем бузькими й чорноморськими козаками. За роки на посаді одеського градоначальника він втілив в життя низку важливих починань, одним з яких було введення порто-франко. При ньому з’явилася і перша міська газета – «Messager de la Russie Meridionalle», ботанічний сад, який зіграв величезну роль в озелененні як власне Одеси, так і всього краю. Найбільшим з діянь графа Ланжерона в Одесі було відкриття в 1817 році Рішельєвського ліцею і будівництво Приморського бульвару.

Гайдуцький, І. П. Системи та механізми мотивації низьковуглецевого розвитку: теорія, методологія, практика: монографія / І. П. Гайдуцький. – Київ.: ТОВ «ДКС центр», 2018. – 560 с. – Бібліогр.: 466-503.

У монографії вперше в Україні представлено результати теоретичних та методологічних досліджень систем та механізмів мотивації низьковуглецевого розвитку. Розкрито та обґрунтовано синергію процесів екологізації та глобалізації низьковуглецевого розвитку методологію його ідентифікації, мотивації та інвестування. Ґрунтовно проаналізовано національні та міжнародні системи і механізми мотивації низьковуглецевого розвитку та розроблене інституціональні засади формування глобальної системи мотивації низьковуглецевого розвитку. Досліджено стан і особливості мотивації та інвестування низьковуглецевого розвитку в Україні.

Кінг, С. Стрілець. Темна вежа : роман / Стівен Кінг ; пер. з англ. О. Любенко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 240 с.

Це перша книжка зі славнозвісної епопеї «Темна вежа». Серія розповідає про пригоди Роланда, який був лицарем-стрільцем у рідній країні, що її згадує із сумом. Через зраду придворного Мартена, що став коханцем його матері, Роланд має вирушити в далекі мандри. Його метою стає пошук Темної вежі, Роландові необхідно пройти по слідах чоловіка в чорному, який залишає по собі численні смерті… І ось чоловіка в чорному переможено. Чи стала Вежа ближчою хоч на крок?

«Сіра зона». Кримський півострів: чотири роки окупації»: Щорічна доповідь «Окупований Крим в умовах санкцій і блокади в 2014 – 2017 роках» / керівник проекту Б. Яременко ; текст: Т. Гучакова, А. Клименко, О. Корбут, Ю. Смєлянський ; під заг. ред. А. Клименка. – Київ, 2018.

Найбільшою проблемою України на шляху повернення суверенітету над Кримом є відсутність в Україні чітко сформульованої політичної волі та замовлення для вирішення цього завдання. За чотири роки окупації українською владою не створено концепції чи стратегії, і як наслідок – структур для реалізації цього завдання. Територія Автономної Республіки Крим визнана законодавчо тимчасово окупованою територією. Разом з тим, у жодному законодавчому акті України не визначено завдання деокупації чи відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Фингерова, И. Л. Плацебо: роман / Ирина Фингерова; ил. А. Ю. Егошиной; худож.-оформитель М. С. Мендор. – Харьков: Фолио, 2018. – 298 с.: ил. – (Черное зеркало).

Реалити-шоу «Место» – для тех, кто не может найти свое место. Именно туда попадает Луна после очередного увольнения из Офиса. Десять участников, один общий знаменатель – навязчивое желание ковыряться в себе тупым ржавым гвоздем. Экзальтированные ведущие колдуют над телевизионным зельем, то и дело подсыпая перцу в супчик из кровоточащих ран и жестоких провокаций. Безжалостная публика рукоплещет. Победитель получит главный приз, если сдаст финальный экзамен. Подробностей никто не знает. Но самое непонятное – как выжить в мире, где каждая лужа становится кривым зеркалом и издевательски хохочет, отражая очередного ребенка, не отличившего на вкус карамель от стекла? Как выжить в мире, где нужно быть самым счастливым? Похоже, и этого никто не знает…

Ятель, Т. П. Міколог Прокіп Данилович Ятель / уклад., предисл. і приміт. проф. А. І. Бєльського. – Мінськ: Видавець Зміцер Колас, 2018. – 96 с.

В основу збірника ліг нарис про життя і діяльності радянського і українського вченого-мікології Прокіпа Даниловича Ятеля (1897-1941), який виявив причину масового захворювання коней в кінці 1930-х рр. І це його наукове відкриття стало новаторським і значущою подією в галузі мікробіології. Майбутнє обіцяло вченому, відзначеному високою урядовою нагороди – ордена Трудового Червоного Прапора, блискучу перспективу, але незабаром почалася Велика Вітчизняна війна … Науково-популярний нарис доповнюють документальні матеріали з особистого архіву автора цієї книги. Видання присвячується 120-річчю від дня народження П. Д. Ятель.

Запитуйте книги у відділах бібліотеки!

Про нові книги краєзнавчої тематики дізнавайтесь в рубриці «Що читати про край» на блозі «Одесский краевед».