Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

Вітер, M. Літопис Революції Гідності / Михайло Вітер. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 296 с. : 16 с іл.

Євромайдан уже стає історією. Так вже було з багатьма визначними сторінками історії України. Тому дуже важливо зберегти і передати нащадкам правду про події, настрої, трагедії і перемоги того часу.

 

 

 

Владимирська, Г. О. Мистецтво розуміти мистецтво / Г. О. Владимирська. – Київ : Ірпінь : ВТФ «Перун», 2017. – 404с. : іл.

Книга «Мистецтво розуміти Мистецтво» – це книга-подорож світом сучасного мистецтва. Вона охоплює період від останньої третини 19 століття, до початку 21 століття. Дана книга є арт-гідом кращими музеями та галереями світу, де представлено сучасне мистецтво. Читач зможе проникнути в таємні історії геніальних художників та їх муз. Арт-гід розповість, як створювалися видатні полотна. Ця книга дасть не тільки уявлення про могутню енергетику сучасного мистецтва, а й пояснить, чому більшість картин сучасних художників коштують надзвичайних грошей. Також, у книзі розповідається не тільки про те, що представлено в постійних експозиціях, але й про шедеври, що зберігаються в запасних фондах і доступні тільки спеціалістам. Книга написана у формі доброзичливої бесіди з читачем.

 

 

Земля / К. де ла Бедуайєр, С. Паркер, Дж. Фарндон ; пер. з англ. Р. Фещенко. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 160 с. : іл.

Видання містить докладну інформацію про нашу планету, про процеси, що відбуваються у її надрах та на поверхні. Зокрема, читачі дізнаються, як виникла Земля, які етапи розвитку пройшла і що чекає на планету в майбутньому, проникнуть у її найнедоступніші та найзагадковіші місця.

 

 

 

Іллєнко, Ю.Г. Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру. Автопортрет альтер его (себе іншого) внатурє. Роман-хараман у трьох книгах. Книга 1. Вид. 2-ге, перероб. та доп. – Тернопіль : Богдан, 2011. – 704 с.

Сюжетами цього роману вимощено брук до Раю. Або до Пекла. Проте в українському дискурсі і Пекло, і Рай — синоніми. Сюжет простий, як кувалда-вершляг, якою дроблять скелі на брук. Міркуйте самі: першою бомбою війни вибиває камінець з провінційного чумацького шляху — мале хлопча — і жбурляє наосліп у веремію гучних учт. З вишколу тих кривавих звитяг і людожерських бенкетів хлопча виходить Яничаром. Елітним Яничаром. Фатум спокушає нью-яничарина — кидає на ту саму потрощену черкаську сошу — чумацький шлях, аби остаточно зруйнувати його і не залишити про нього і гадки. Яничар раптом усвідомлює, що він є відсутнім каменем з тієї соші, яку торували віками його предки.

 

Іллєнко, Ю.Г. Межикнижжя. Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру. Автопортрет альтер его екс-яничара — чернетки, фрагменти щоденників, ескізи життя і фільмів, пошуки портретування Богів і Людей наосліп. Роман-хараман у трьох книгах. Книга 2. Вид. 2-ге, перероб. та доп. – Тернопіль : Богдан, 2011. – 224 с., 192 с. іл.

 

 

 

 

Іллєнко, Ю.Г. Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру. Автопортрет альтер его (себе іншого) внатурє. Роман-хараман у трьох книгах. Книга 3. Вид. 2-ге, перероб. та доп. – Тернопіль : Богдан, 2011. – 624 с.

 

 

 

 

Промови, що змінили світ / пер. з англ. В. Горбатько. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 328 с.

Слово – могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, – інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період – від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині.

 

 

Прохасъко, Тарас Непрості / Тарас Прохасъко. – Львів : Terra Incognita, 2018. – 184 с.

Альтернативна міфологія Карпат першої половини XX ст., розказана через історію «непростих» (так гуцули називали «земляних богів» — людей з паранормальними здібностями) письменником-мольфаром і намальована не менш магічною художницею Юлією Табенською, зачарує вас довіку у Карпатський край. Тому не «шукайте червону руту вечорами», а просто читайте «Непростих».

 

 

 

Сухушин, М.П., Палагеша В. О. Військово-патріотичне виховання молоді. Підручник. – Київ: Видавничий Дім «Слово», 2009 – 488 с.

У підручнику відображено зміст програм курсів «Основи військово-патріотичного виховання», «Організація позашкільного військово-патріотичного виховання» для студентів вищих навчальних закладів, що здобувають кваліфікацію вчителя предмету «Захист Вітчизни», заступників директорів середніх навчальних закладів з виховної роботи, вчителів предмету «Захист Вітчизни», а також для всіх, хто цікавиться методичними проблемами військово-патріотичного виховання молоді.

 

 

Генцмер, Г. Таємниці цивілізації: непоясненні дива і загадкові явища / Герберт Генцмерт, Ульріх Гелленбранд. – Харків: Vivat, 2017. –320 с.

Історія людства сповнена загадок і таємниць, розгадати які намагається вже не одне покоління дослідників. Ніхто не може пояснити, як і коли були споруджені піраміди Гізи чи Стоунхендж, досі не знайдені таємничі континенти Лемурія та Му, а також легендарна Атлантида

 

 

 

Тайсон, Н. Д. Астрофізика для тих, хто цінує час / Ніл Деграсс Тайсон ; пер. з англ. Д. Пілаша та М. Сидоренка. – Київ : КМ БУКС, 2018. – 200 с.

Яка природа простору і часу? Яке наше місце у Всесвіті? Яке місце Всесвіту в наших життях? Немає кращого провідника по цих усіх питаннях, аніж всесвітньовідомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселерів Ніл Деграсс Тайсон. Втім, мало хто з нас має час на споглядання зірок – тому Тайсон знайомить із ними чітко та лаконічно. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня.

 

 

Квінн, Б. Неймовірні: П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію / Бріджит Квінн ; пер. з англ. Р. Свято. – Київ: ArtHuss, 2018. – 224 с.

Мистецький канон традиційно був «чоловічою територією». Якщо жінки й потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а часом іще дружин або супутниць художників. Але ж майже в усі часи існували й художниці: яскраві, талановиті, відважні, хоч і не завжди рівні серед рівних. Та нині ми знаємо про них надто мало. Бріджит Квінн прагне бодай трохи відновити справедливість. Вона не просто розповідає про улюблених жінок з історії мистецтва – разом із нами дослідниця ще раз переживає історію власних захоплень і відкриттів, заражаючи читача своїм ентузіазмом.

 

 

Козлов, Григорій. Замах на мистецтво: арт-детектив / пер. із рос. С. Ушкалова. – Київ: ArtHuss, 2018. – 336 с.

Думаєте, мистецтво святе? Аж ніяк – у ньому, як і в житті, є кров, піт, сльози та скандали. Однак історія мистецтва воліє про це мовчати, зазвичай фокусуючись на законах естетики. Ця книга – чудова спроба пролити світло на таємниці мистецтва, де діє безліч інших чинників – від політичних до фінансових.

 

 

 

 

Кушнер, М. Майбутнє архітектури. 100 дивовижних будівель / Марк Кушнер ; пер. з англ. І. О. Серебрякової. – Xарків : Віват, 2018. – 160 с.

Ця книжка кардинально змінить ваш погляд на архітектуру. Адже будівлі у формі куба з вікнами, колонами та балконами, а ще підведеними центральними комунікаціями – це позавчорашній день. Уже сьогодні у світі будують споруди найхимерніших форм і з найдивніших матеріалів (церква з паперових трубок, надувна концертна зала, павільйон, сплетений шовкопрядами, хмарочос, стіни якого поглинають вуглекислий газ). Автор розповідає про понад 100 будівель, які доводять, що новітні високі технології та нестримна фантазія архітекторів створюють комфортний простір для людства, простір, де зручно жити і творити. Таким є майбутнє архітектури.

 

 

Клімов, А. А. Славетні гетьмани України / пер. О. Є. Пилипенко. – Xарків: Віват, 2017. – 80 с. : іл.

«Славетні гетьмани України» – науково-популярне видання, присвячене змалюванню видатних керманичів Війська Запорізького. Історичні події викладені доступною мовою, оповідь супроводжується паралельною хронологією подій світової історії.

 

 

 

Улюра, Ганна. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини. – Київ : ArtHuss, 2018. – 180 с.

 

Це навіть не роман, а план-проспект роману, з якого було написано тільки першу частину, а інші залишилися тезами й нотатками. Навряд чи існує ще одна книжка, яка виявилася б такою впливовою, не бувши навіть написаною. Зрештою, ми ж говоримо про автора, який люб’язно позичив своє ім’я, щоб назвати один із найодіозніших психічно-сексуальних розладів – садизм. «120 днів» де Сад писав 1785 року, поки відбував ув’язнення в Бастилії. Він працював над твором 37 днів, і в результаті той виглядав як манускрипт довжиною 20 метрів. 14 липня почалося повстання, Бастилію захопили — а рукопис було втрачено. Потім де Сад згадував свій відчай, бо то (визнавав) була б найкраща його книжка. Але «120 днів» знайшлися: рукопис зберігала родина тюремного наглядача, передаючи манускрипт із покоління !; покоління, а 1904-го його опублікували. Цікаво, що у ХХ столітті манускрипт кілька разів викрадали до приватних колекцій. І зараз він знову загубився.

Скотт, Ферріс Інґа / пер. з англ. Дмитра Антонюка. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 488 с.

Інґа Арвад, данська акторка й журналістка, прожила таке незвичайне й насичене життя, що, за словами сучасників, «скидалася на майже вигаданий персонаж». Її роман із майбутнім президентом США Джоном Кеннеді не був єдиною захопливою історією: перемога у конкурсі «Міс Данія» й боротьба за титул «Міс Європа, журналістика та кіно. екзотичні подорожі, інтерв’ю з Гітлером, втеча від нацистів, підозр у шпигунстві, стеження ФБР, кілька шлюбів із харизматичними, визначними чоловіками – це тільки найяскравіші епізоди з біографи, чи не на кожній сторінці якої зустрічаємо передбачення знакових жіночих образів поп-культури другої половини XX століття.

 

 

Щоткіна, К. Любомир Гузар. Хочу бути Людиною / Катерина Щоткіна. – Xарків : Віват, 2018. – 272 с.

Блаженніший Любомир Гузар майже півстоліття жив поза Україною, багато подорожував із місіями, і тепер він став прикладом – яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною», і довівши до статусу церкви для всієї країни, патріарх Гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним державі. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.

 

 

 

Запитуйте книги у відділах бібліотеки!

Про нові книги краєзнавчої тематики дізнавайтесь в рубриці «Що читати про край?» на блозі «Одесский краевед».