Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

 

1 - 0003Бабіч О.В. Путівник по Одесі / Олександр Бабіч; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2017. — 135 с.: іл.

Про те, що Одеса — місто особливе, знають усі. Але в чому ж ця її «особливість»? Зрозуміти, або хоча б наблизитися до розуміння цього, й допоможе наша книжка — новий путівник по Одесі. Його автор, маючи великий досвід роботи з туристами у своєму місті, розподілив свою оповідь про Одесу на самодостатні маршрути. Все це зроблено для того, щоб спростити життя туристам, які приїздять до міста; зацікавити екскурсіями мешканців самої Одеси. У путівнику читач знайде «цінні вказівки», які допоможуть йому краще орієнтуватися у місті, а також знамениті одеські майси — анекдоти, що передають особливу атмосферу цього неповторного міста. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом.

1 - 0005Винничук Ю. П. Цензор снів / Юрій Винничук; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. — 319 с.

Головних героїв цього роману двоє. Вони різні за характером і поглядами, вони антиподи, але багато чого в них є спільного: зріст, вага, колір волосся, колір очей, вік. Коли дивитися на їхні юнацькі фото, складається враження, що це якщо не рідні, то принаймні брати у перших. Навіть пізніше, коли вони стали дорослими, і один з них зостався по-юнацькому худим, а другий огрядним, подібність все одно кидалася в очі. Але незважаючи на все це, вони друзями не були, просто інколи життя їх зводило, аби швидко знову розвести, самих їх смерть оминала, хоч і не оминала їхніх близьких, смерть завжди була, на півкроку від кожного з них і била прицільно, але помилялася якраз на тих півкроку чи півхвилини.

Untitled.FR12Галяс Александр Васильевич, 200 интервью со «звёздами» — Одесса: Издательство Бартенева, 2016 — с З84.: илл.

Седьмая книга одесского журналиста Александра Галяса, лауреата муниципальной премии им. К. Паустовского, победителя и призера многих всеукраинских конкурсов СМИ, уникальна не только количеством опубликованных в ней интервью. Не меньшее впечатление оставляет разнообразие собеседников автора: внук И.Сталина Александр Бурдонский, изобретатель первого в мире электромузыкального инструмента Лев Термен, знаменитый кинорежиссер Кшиштоф Занусси, гениальный актер Богдан Ступка, олимпийская чемпионка Оксана Баюл и многие другие выдающиеся ученые, политики, музыканты, литераторы, режиссеры, артисты, спортсмены. Особое место занимают в книге беседы А. Галяса со своими знаменитыми земляками: композитором Оскаром Фельцманом, актерами Ефимом Березиным и Николаем Волковым, режиссерами Саввой Кулишом и Иосифом Райхельгаузом, футболистом Игорем Белановым и др. Треть книги занимают интервью с эстрадными знаменитостями. И это не случайно, поскольку А. Галяс более 30 лет занимается историей этого искусства и является одним из немногих специалистов в данной области. Нашлось в книге место и разным забавным историям, рассказанным автору его знаменитыми собеседниками. Почти все помещенные здесь интервью были опубликованы в газетах, журналах и альманахах Одессы, других регионов Украины, а также России, Германии, США, Эстонии, Дании и других стран, легли в основу радиопрограмм и телепередач. Для данного издания многие из них дополнены, уточнены, отредактированы. «200 интервью со «звездами»» богато иллюстрированы фотографиями, многие из i которых публикуются впервые. Книга издана коллекционным тиражом.

1 - 0002Дупешко, Максим. Історія, варта цілого яблуневого саду: роман/ Максим Дупешко. – Чернівці: Книги – XXI, 2017. –  160 с.

Цей роман – історія одного (не)звичайного чоловіка, який казав про себе: «Ich bin ein Czernowitzer». Але дехто побачить у цій книжці насамперед історію міста з украденою душею, що протягом XX століття побувало у складі півдесятка держав. Той, хто шукає велике в малому, знайде тут недавню історію всієї Європи. Ще інший – свою особисту історію в декораціях минулого. Для декого цей текст буде романом-екскурсією місцями далеко не тільки туристичними. Хоч на перший погляд – це одна із мільйонів історій кохання, яку автор усе ж оцінив у цілий яблуневий сад.

1 - 0004Фімін Геннадій. Доброволець «Сумрака». Правда про війну. — К.: СПД Фімін Г., 2016. — 64 с.

Описано дивовижну долю автора, який пережив викрадення і полон терористів у червні 2014 року, коли на Донбасі вже відбувалися гарячі бої між українською армією та російськими військами. Це спогади про непростий і страшний час початку російської агресії в Україні. Геннадій Фімін, потрапив в полон, зазнав катувань, відчув на собі роботу професійних російських ГРУшників… Ватажок терористів наказує розстріляти полоненого о десятій ранку наступного дня… Автор проживає ніч перед розстрілом… А о восьмій ранку відбувається наступ кіровоградських спецпризначенців, і українські бійці його рятують. Він стає добровольцем і потрапляє на війну. В спогадах наведено лише факти, тут немає вигаданих подій та образів. Це не повість за реальними подіями. Це документ. Факти і події, описані в книзі, стали підставою для звернення до правоохоронних органів із заявою про скоєння злочинів. Для істориків, студентів та всіх читачів, зацікавлених подіями новітньої російсько-української війни.

1 - 0001Широкинська операція. Спогади учасників наступу / Полк «Азов»; Київ – Маріуполь – Мена: «Домінант», 2016. — 72 с. – (Серія «Азовські спогади»).

У лютому 2015 року полк «Азов» здійснив задачу з послаблення тиску на Дебальцеве, провівши наступальну операцію в інших напрямках, а також створив буферну зону, яка убезпечила Маріуполь від повтору ворожих обстрілів.

 

Запитуйте вивання у відділі соціокультурної діяльності!

З новинками видань краєзнавчої тематики можна ознайомитись в рубриці «Що читати про край» блогу «Одесский краевед».