Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

 

ГАРНА НОВИНА!

 

Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» започаткував серію «Історія без цензури».

Це багатотомний популярний виклад історії України. Ініціаторами проекту, окрім видавництва, стали: Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам`яті, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та просвітницький проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт».

Мета проекту — розказати про українське минуле, опираючись виключно на факти. Автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, тому читач зможе виступити арбітром у суперечках, що тривають понині.

 

Книжки серії:

 

Народження країни. Від краю до держави. Назва, символіка, територія і кордони України [Текст] / Громад. просвіт. проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт» ; [авт. кол. : К. Галушко, А. Гречило, С. Громенко та ін. ; упоряд. К. Галушко]. – Харків: КСД, 2016. – 352 с.: іл. – (Історія без цензури). – Бібліогр. : с. 347-348.

Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках.

  • Як укорінювалася назва “Україна” протягом століть..
  • Як формувалася територія України.
  • Якою символікою користувалися наші предки.
  •  Як утворилися та змінювалися державні кордони України.

 

Поле битви – Україна. Від «володарів степу» до «кіборгів». Воєнна історія України від давнини до сьогодення [Текст] / Громад. просвіт. проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт» ; [Б. Черкас, О. Сокирко, А. Плахонін та ін.; упоряд. К. Галушко]. – Харків: КСД, 2016. – 352 с.: іл. – (Історія без цензури).

Провідні вітчизняні історики розповідають про те, які воєнні конфлікти відбувалися на українських теренах і як місцеве населення брало у цьому участь: формувало армії, воювало, перемагало і часом програвало. Щоразу у війни були різні цілі. За одних часів це було конфліктом дрібних племен, далі – осілих та кочових спільнот, потім християнської та ісламської цивілізацій, національно-визвольних рухів та імперій. Протягом останніх ста років це було боротьбою України за свою свободу у найкривавіших глобальних конфліктах на дуже багатьох фронтах. На чому тримаються українські воєнні традиції? Наскільки за ними є доказовою історія країни? Що треба згадати і відновити, про що нагадувати постійно? Наскільки тривалим є ланцюжок поколінь захисників нашої країни? Що у цьому факти, а що – пропаганда?

 

Лицарі дикого поля. Плугом і мушкетом. Український шлях до Чорного моря [Текст] / Громад. просвіт. проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт» ; [авт. кол.: О. Бачинська, Т. Вінцковський, В. Грибовський та ін. ; упоряд. К. Галушко]. – Харків: КСД, 2016. – 352 с.: іл. – (Історія без цензури).

Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках.

  • У боротьбі з Великою Ордою: народження Кримського ханату.
  • ­Українське козацтво наприкінці XV – у першій половині XVI ст.
  • ­Український рух на Слобідській Україні.
  • ­Заснування й розвиток міст Південної України.

 

Русь «після Русі». Між короною і булавою. Українські землі від королівства Русі до Війська Запорозького / Громад. просвіт. проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт» ; [авт. кол.: В. М. Горобець, М. М. Волощук, А. Г. Плахонін, Б. В. Черкас; упоряд.: К. Ю. Галушко]. ‒ Харків: КСД, 2016. ‒ 352 с.

Чим могла бути “Русь після Русі”? У цьому дивному словосполученні насправді міститься ціла купа прихованих сюжетів ‒ не лише історичних, а й ідеологічних. Частина з них набула раптом актуальності 2014 p., коли чимало з українців знову замислилися про витоки своєї держави і народу, стосунки з давніми сусідами. Тому для чергового тому серії “Історія без цензури” ця назва є невипадково провокативною. Для істориків та загалу віддавна дражливими є питання (і це лише частка з них):

  • Коли закінчилася Русь і почалася Україна?
  • Коли закінчилася Київська Русь?
  •  Чи існувала Галицько-Волинська держава?
  • Чи була литовсько-руська доба періодом бездержавності українців?
  • Чи була Річ Посполита “польським завоюванням”? …

 

Від Рейхстагу до Іводзіми. У полум’ї війни. Україна та українці у Другій світовій [Текст] / Громад. просвіт. проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт» ; [авт. кол.: В. В’ятрович, С. Громенко, М. Майоров та ін., під заг. ред. Я. Примаченка]. – Харків: КСД, 2016. – 352 с.: іл. – (Історія без цензури).

Книга «Від Рейхстагу до Іводзіми» хронологічно завершує 10-томну серію «Історія без цензури», яка вже рік із вами — нашими шановними уважними та подекуди критичними читачами. Це останнє вагоме слово нашої науково-популярної добірки й водночас прелюдія до нових, позасерійних видані «Клубу Сімейного Дозвілля» та громадського проекту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт». Минулий рік засвідчив, що історія цікавить українського читача, що його турбують різні періоди та проблеми й що, зрештою, наше минуле невичерпне. Це є показником не лише зростання загальнокультурного інтересу,а й важливості для звичайних громадян історичних тем як запоруки розуміння сьогодення та завтрашнього дня.

 

Сподіваємось на наступні книги серії:

  • Тіні згаданих предків. Від склавинів до русинів. Прадавня Україна, Русь і походження українців.
  • Князі і гетьмани усієї Русі. «Через шаблю маєм право». Злети і падіння козацької держави 1648–1783.
  • У кігтях двоглавих орлів. Творення модерної нації. Україна під скіпетрами Романових і Габсбургів.
  • На бій за волю. Перемога через поразки. Україна у війнах і революціях 1914–1921 років.
  • Україна радянська. Ілюзії та катастрофи «комуністичного раю». 1917–1991 роки.

 

Історія українського війська [Текст]: до 80-річчя виходу в світ «Історії українського війська» І. Крип’якевича / [М. Відейко, А. Галушка, В. Лободаєв [та ін.] ; під заг. ред. В. Павлова]. – Харків: КСД, 2016. – 416 с. : іл.

Перший за 80 років систематичний науково-популярний виклад історії військової справи: від появи професійних військових спільнот на території України в Давню добу до участі українських збройних формувань в Антитерористичній операції на сході України, де народжується сучасна українська армія. Справжньою цінністю видання є більш ніж 300 фотографій з колекції Національного історичного музею України та художні реконструкції відомого українського ілюстратора Олександра Ком’яхова. Вони відображають всю багатоманітність військового спорядження та озброєння військових формувань у різні періоди історії.  Автори книги – історики-науковці та викладачі провідних університетів України і Великобританії: М. Відейко, А. Галушка, В. Лободаєв, М. Майоров, Я. Примаченко, А. Руккас, Є. Синиця, О. Сокирко, А. Харук, Б. Черкас. Вони докладно розповідають про організацію та озброєння військових формувань на українських землях, а також аналізують особливості їх воєнного мистецтва.

 

Історія в грифом «Секретно» / Володимир В’ятрович — Харків: КСД, 2014. — 512 с.: іл.

Ця книга — зустріч із минулим. Тут — 61 історія, 74 роки і набагато більше людей та ситуацій, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського XX століття — часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилося обличчя України. Свого часу життя кожного з героїв опинилося під грифом «Секретно» стараннями, здавалося б, нездоланної спецслужби. Сьогодні Володимир В’ятрович, який розсекретив раніше таємні матеріали радянських «органів» від ЧК до КҐБ, розповідає про минуле України 1918—1991 років. Описані в сухих звітах і відтворені істориком хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців — спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю — воля людини чи обставини?

Володимир В’ятрович — кандидат історичних наук, дослідник історії українського визвольного руху, Директор Українського інституту національної пам’яті, автор багатьох книжок з історії України. У 2008—2010 роках розсекретив архіви КҐБ, які зберігаються в Архіві Служби безпеки України, потім працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету, зараз викладає у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Лауреат премії імені Василя Стуса — 2012 за розкриття таємниць архівів радянської спецслужби від ЧК до КҐБ та актуальну публіцистичну працю «Історія з грифом “Секретно”». Ця книга — зустріч із минулим. Тут — 61 історія, 74 роки і величезна кількість людей, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського XX століття — часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилося обличчя України.

Володимир В’ятрович розповідає про минуле України 1918—1991 років. Описані в сухих звітах і відтворені сьогодні істориком хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців — спроба знайти відповідь на питання; що творить нашу долю — воля людини чи обставини?

 

Донбас в огні : Путівник зоною конфлікту [Текст] / Канад. фонд. підтримки місцевих ініціатив [М. Балабан, О. Волянюк, К.Добровольська тв ін.; заг. ред. А. Майорова ]. – Львів: Прометей, 2017. – 98 с.: іл.

Видання є підсумком праці колективу авторів із різних сфер компетенції — розслідувальної журналістики, політології, географії, історії. Написаний у формі своєрідного «vade mecum», кишеньковий довідник покликаний ознайомити читача з передумовами, проблематикою, термінологією, особливостями війни на Донбасі. Книга розрахована на експертів, журналістів, представників міжнародних місій, що працюють в Україні, а також буде цікавою для широкого кола читачів, які намагаються розібратися та виробити власне бачення щодо ситуації на Сході України.

 

Сага про воїнів: роман / Євген Стеблівський. – К.: Ярославів, 2016. – 264 с. – (Український бойовик).

Видавництво «Ярославів Вал» і автор серії «Український бойовик» Євген Стеблівський пропонують увазі читача продовження саги про Звенигородський рід старого Конона. Перший роман серії «Звенигора. Шабля на комісара» про російсько-українську війну 1917-1921 рр. вийшов у листопаді 2015-го. Наступною книгою трилогії мав бути роман про генерала УНР Юрка Тютюнника. Але настав лютий 2014-ro… Тому другий роман трилогії – про війну на Донбасі. Видавнича рада: Михайло Ватуляк, голова Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Львівщини; Сергій Грабар, директор джазового фестивалю «Єдність»; Любов Голота головний редактор культурологічного тижневика «Слово Просвіти» лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка; Григорій Гусейнов, головний редактор журналу «Кур’єр Кривбасу», лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка- Дмитро Іванов, головний редактор газети «Гарт» (Чернігів), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка; Володимир Загорій, президент Ліги українських меценатів; Світлана Короненко, заступник директора каналу «Культура» Національної радіокомпанії України; Іван Корсак, головний редактор газети та радіо «Сім’я І ДІМ» (Луцьк); Володимир Панченко, доктор філологічних наук професор; Михайло Слабошпицький, директор видавництва «Ярославів Вал»; Павло Щириця, головний редактор видавництва «Ярославів Вал».

 

Запитуйте видання у відділі соціокультурної діяльності!

З новинками видань краєзнавчої тематики можна ознайомитись в рубриці «Що читати про край» блогу «Одесский краевед».