Шановні друзі!

Маємо честь запросити вас на ХХІІІ обласний фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського, який відбудеться 15 листопада 2019 року в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського (вул. Троїцька, 49/51), початок о 10.30.

Цього року заплановані заходи присвячені 1000-річчю від початку правління київського князя Ярослава Мудрого.

Програма:

Відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх

І частина: «Ярослав мудрий – історична постать держави»

10.30: Урочисте відкриття

Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.

10.45. «Книга – історичне надбання людства»

Дмитрієв Сергій Вікторович, письменник, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України.

11.00. «Ярослав Мудрий»: документальний фільм з циклу «Обличчя української історії».

11.00. «Історія України за часи правління Ярослава Мудрого»: лекція

Гончарук Тарас Григорович, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Одеського університету імені І. І. Мечникова.

11.30. «Музей української книги»: презентація проекту

Петрова Олена Валентинівна, менеджер проекту.

12.00. «Де знаходиться бібліотека Ярослава Мудрого?: правда та міфи історії»: історичний екскурс

Ксенія Сорокіна, аспірантка Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

12.30. «Історія країни на сторінках книг»: презентація книг, отриманих бібліотеками області у межах програми поповнення книжкових фондів Українським інститутом книги

Усатюк Наталя Володимирівна, головна методистка науково-методичного відділу Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Грушевського.

12.45. «Руська правда» Ярослава Мудрого як пам’ятка права»: презентація книжкової виставки

Бондаровська Зоя Петрівна, завідувачка юридичного відділу Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Грушевського.

Читальна зала гуманітарних наук, 2-й поверх

ІІ частина: «Культурна спадщина епохи Ярослава Мудрого»

11.00. «Нова редакція українського правопису: історичні передумови і особливості розвитку мови народу»: практична інфографіка нововведень 2019 року

Кіршо Світлана Михайлівна, кандидатка філологічних наук, доцентка Одеського національного економічного університету.

11.30. «Українська мова – єдина державна мова України»: презентація курсу-практикуму щодо вільного володіння українським словом

Федченко Любов Іванівна, філологиня, журналістка, театрознавиця.

12.00. «Українська культура – неоціненний скарб історії народу»: літературно-музична година

Аліна Ковтун та Софія Кулік, студентки 5 курсу Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової

Частина ІІІ: «Міжнародна дипломатія в епоху Ярослава Мудрого»

13.00. «Славетні жінки стародавньої України»: презентація книги

Сушинський Богдан Іванович, журналіст, письменник, член Спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України.

13.30. «Подорож у часі до епохи Ярослава Мудрого» історична вікторина

Вікторія Єпіфанова та Олександр Пичев, учні ЗОШ № 58.

13.45. «Анна Ярославна»: документальний фільм з циклу «Зроблено в Україні».

13.45. «Доньки Ярослава Мудрого на престолах Європи: зв’язок України зі світом»: історичні нотатки

Чуфус Богдан Дмитрович, народний артист України, журналіст, член Національної спілки журналістів України.

14.15. «Анна Ярославна – королева Франції»: огляд книжково-ілюстративної виставки.

Чекаємо на вас!