Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Мікробіологія і Біотехнологія. 2018 № 3

У цьому номері наукового журналу ви зможете прочитати про засновника молекулярної імунології в Україні, відомого державного і громадського діяча, академіка Сергія Васильовича Комісаренка (до 75-річчя від дня народження), антимікробну активність спороутворюючих бактерій глибоководних відкладень Чорного моря, а також статті з вірусології, імунології, молекулярної біотехнології.

 

 

 

Участковый врач. 2018. №10.

У цьому номері опубліковані новітні досягнення в гастроентерологіі для відновлення і зміцнення здоров’я, раціональне використання антибіотиків, особливості та переваги медицини Ізраїлю, а також різницю між приватною клінікою та державним медичним закладом, ситуацію із інсультами в Україні.

 

 

 

Офтальмологический журнал. 2018. № 5.

Науково-практичний журнал для офтальмологів Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України, в якому розглядаються питання клінічної офтальмології, публікують експериментальні дослідження, розглядають різні випадки з практики.

 

 

 

Вокруг света. 2019 № 1

У цьому номері ви дізнаєтеся кому і за що присуджують мішленівські зірки, кому вони потрібні, прочитаєте про різдвяні страви різних країн, а також де знаходиться школа Санта Клаусів і скільки в ній треба вчитися, що можна дізнатися за відбитками пальців, та багато цікавого.

 

 

 

Надзвичайна ситуація+. 2018. № 12.

Це особливий, святковий номер журналу. На сторінках цього номера ви знайдете пам’ятки безпеки та практичні матеріали, які допоможуть зустріти новорічні свята без прикрощів та надзвичайних ситуацій.

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2018. № 12.

В щомісячному науково-популярному журналі у рубриці «Основи здоров’я» розповідається про продукти, які треба споживати у зимовий період, щоб наситити організм необхідними вітамінами, як захиститися від групу, якщо дома хтось із домочадців захворів, як перемогти сезонну хронічну втому, як лікувати холодову алергію; у розділі «Сучасна освіта» розповідається про перспективи використання матричних кодів (QR-кодів) в освітньому процесі; у рубриці «Абетка безпеки» розповідається про безпеку в горах, правила поведінки на вулицях у зимовий період, про особисту безпеку на льоду під час зимової рибалки, як вибрати безпечну новорічну гірлянду, як встановити новорічну ялинку, щоб вона була безпечною, які купувати піротехнічні засоби та як з ними поводитись.

 

Економіка. Фінанси. Право. 2018. № 11.

Щомісячний інформаційно-аналітичний журнал публікує статті про стан системи охорони здоров’я в Україні; про управління розвитком екологічного туризму в Херсонській області; про проблеми та перспективи залучення європейського туриста на Прикарпаття; розглянуто доцільність політики «зручного» прапора, її позитивні і негативні сторони; коментар щодо законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України № 9260 від 05.11.2018 р.

 

 

Економіст. 2018. № 11.

У журналі містяться пропозиції круглого столу «Землеустрій об’єднаних територіальних громад» щодо встановлення їх меж, розроблення схем землеустрою, консолідації земель; тенденції та проблеми сучасного розвитку ринку у внутрішній торгівлі України; перспективи розвитку європейської споживчої кооперації в умовах глобальних викликів сучасності.

 

 

 

Економіка та держава. 2018. № 11.

В цьому номері журналу читач має змогу ознайомитись з різними аспектами сучасної економічної науки: цифровізація економіки, економіка підприємств, реформування митної системи, ліквідність комерційних банків, депозитна політика банків, управління локальною економікою в умовах конфлікту, моніторинг якості зайнятості, динаміка кон’юнктури ринку нерухомості, інноваційний розвиток сфери охорони здоров’я.

 

 

 

Фінанси України. 2018. № 11.

В цьому номері журналу читач має змогу ознайомитись зі статтями з управління державними фінансами, з монетарної політики, теорією та історією фінансів, фінансами освіти і науки.

 

 

 

 

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2018. № 6.

У щомісячному фаховому журналі ви прочитаєте про веб-технології у міжнародній торгівлі, про інформаційну підтримку захисту інтелектуального капіталу міжнародної компанії. У розділі «Фінанси, оподаткування, аудит» дізнаєтесь про аналітичні процедури аудиту конкуретноспроможності підприємств торгівлі, а також дослідження сучасного рівня методологічного забезпечення бухгалтерського обліку інвестиційної нерухомості.

 

 

 

Людина і праця. 2018. № 11-12.

Журнал з питань захисту соціально-економічних інтересів населення України.

 

 

 

 

Соціальний захист сьогодні. 2018. № 11-12.

В журналі можна знайти статті з питань праці, зайнятості, соціального захисту населення в Україні.

 

 

 

 

Соціологія: теорія, методи, маркетинг. 2018. № 4.

У цьому номері редакція продовжує практику публікації експертних обговорень у форматі круглих столів з актуальних суспільно-практичних проблем України та світу, у тому числі презентація результатів спільної ініціативи редакцій двох часописів «Соціології» і «Філософської думки» щодо публікації матеріалів дискусії з проблематики постправди.

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2018. № 12.

В цьому номері журналу містяться: огляд основних положень урядового законопроекту, який спрямований на стабілізацію пенсійної системи; стратегічні завдання у сфері розвитку трудових відносин; судова практика при розгляді звітів органів Пенсійного фонду України про виконання рішень суду та оскарженні застосованих штрафів; досвід країн-членів ЄС у проведенні конкурсу на зайняття вакантних посад та вступу на державну службу; про тайм-менеджмент і його роль у роботі держслужбовця; Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України пропонує результати наукових досліджень «Науково обґрунтована оцінка людських втрат внаслідок Голодомору».

 

 

Національна безпека і оборона. 2018. №3-4.

У цьому номері журналу публікуються матеріали дослідницького проекту «Україна на передодні року виборів», оцінка ситуації в країні та перспективи її розвитку, загальні висновки: політичні лідери про майбутні вибори та перспективи розвитку України, а також політичні партії України, їх ідеологічні напрямки. Збереження суспільного запиту на зміни в житті країни.

 

 

 

Військо України. 2018. № 12.

У журналі підводяться підсумки реформування Збройних Сил України у 2018 році; містить репортажі з ООС; статті про соціально-психологічну реабілітацію учасників АТО та ООС за допомогою малювання; про учасника бойових дій Сергія Бондара, який після повернення з АТО виявив хист до досить незвичної справи – він створює ляльки-реборни; про роботу волонтерів; бесіда з головою Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем про злочини комуністичного тоталітарного режиму та боротьбу із ним українців.

 

 

Країна. 2019. № 2.

У тижневому журналі можна прочитати статті: про Акт Злуки, який оголосили на Софійському майдані 22 січня 1919 року; спогади племінниці крайового провідника ОУН Осипа Мащака, яким він став у 1934 році після арешту Степана Бандери; розповідь пошуковика гуманітарної місії «Чорний тюльпан» про евакуацію загиблих на Донбасі військових; розмову з головним редактором інтернет-журналу Karabas.LIVE Ігорем Панасовим про музичні підсумки 2018 року; про подорож на острів Пеббл – п’ятий за величиною з Фолклендського архіпелагу в Атлантичному океані; розмова з майстром із випалювання по дереву про його унікальні картини.

 

 

Корреспондент. 2018 № 24

У цьому номері головною подією є створення автокефальної православної помісної церкви, а також дізнаєтеся про топ – 100 найвпливовіших людей України. У розділі культура дізнаєтеся про кіно новини та концерти.

 

 

 

Новое время. 2018. № 48.

У цьому випуску ви зможете прочитати про чемпіона світу з боксу Олександра Гвоздика, а також роздуми послів семи країн про свою батьківщину і Україні. У розділі “Люди” письменник Юрій Андрухович розмірковує про помилки та досягнення сучасної України.

 

 

 

Український тиждень. 2018. № 51.

Основні теми тижневика це створення єдиної церкви і відділення її від РПЦ, спільність інтересів України  та ЄС, погляд інтелектуалів на рух «жовтих жилетів» у Франції, розвиток військово-морських сил Китаю, що таке 3D – педагогіка, громадська діяльність і мандри Ярослава Окуневського, який був головним військовим лікарем Австро-Угорського флоту.

 

 

Український тиждень. 2018. № 52.

У тижневику на вас чекає інтерв’ю із заступником міністра оборони Анатолієм Петренком про кадрову політику і стандарти НАТО в Збройних Силах України, керівник Управління спеціальних розслідувань розповість про закриття резонансних справ, економічні підсумки 2018 року, а також про державницький вимір Павла Скоропадського.

 

Український Тиждень. 2019. № 1-2.

Основна тема номеру – це політика «природного добору» та зміна риторики і вподобання українських топ-політиків. У рубриці «Світ» представлені статті європейських журналістів про ситуацію в Сирії, про можливі сценарії глобальної торговельної війни, про наслідки кібератаки в Німеччині, а також в розділі «Спадок» ви  дізнаєтеся яке місце в українському історичному наративі посідає період у складі польсько-литовської монархії. У розділі «Культура» французький соціолог Домінік Кардон розповість про вплив соцмереж на людей.

 

 

Вісник Національної академії наук України. 2018. № 11.

Номер журналу присвячений 100-річному ювілею Національної академії наук України. У ньому містяться статті присвячені створенню Академії наук в 1918 році; видатним вченим, які займали посади президентів Академії, розкрито їх особистий та сукупний внесок у вітчизняну та світову науку, у становлення Академії; окрема стаття присвячена чинному Президенту НАН України Б. Є. Патону, який очолює Академію з 1962 року; дуже цікава стаття під назвою «Рід Патонів: історія та генеалогія», в якій висвітлено історію та реконструйовано генеалогію роду Патонів починаючи з XVIII ст.

 

 

Вісник Національної академії наук України. 2018. № 12.

В журналі продовжується публікація вітальних статей, присвячених 100-річчю НАН України; опублікована стенограма наукової доповіді про нову редакцію Українського правопису; статті  про сучасний стан фізики і астрономії в НАН України; про академіка С. П. Тимошенка та його роль у заснуванні Української академії наук та Інституту технічної механіки УАН.

 

 

Наука і суспільство. 2018. № 11-12.

У науково-популярному і літературно-художньому журналі містяться статті про значення мови в процесі вдосконалення людського суспільства, про інтеграцію етнічних груп в українське суспільство; роздуми вчених-медиків про те, чому вимирає українське населення; про видатного українського вченого-фізика Івана Пулюя; уривки з книги Василя Василашка « У пеклі Голодоморів» (1921-1922, 1927-1930); про воїна та художника Української Повстанської Армії Ніла Хасевича; про українські народні ікони з фондів Музею історії м. Києва; до ювілеїв братів-композиторів Платона і Георгія Майбородів.

 

 

Наука та інновації. 2018. № 6.

У номері наукового журналу опубліковані загальні питання сучасної науково-технічної та інноваційної політики та сучасні  проекти Національної академії наук України.

 

 

 

Наука и техника. 2019. № 1.

На сторінках цього номеру ви знайдете  оглядову статтю, присвячену питанням генної інженерії. Нещодавно світ сколихнули наукові новини з Китаю, там народилися перші діти, яких штучно змінено геномом. Цієї зими виповнюється тридцять років з моменту виведення радянських військ з Афганістану, ви знайдете багато цікавих фактів і статистичних даних про ті давні події.  На вас чекає цикл статей про танки, перший випуск присвячений знаменитим “ромбам” – британським танкам Першої світової війни.

 

 

Країна знань. 2019. № 1.

В цьому номері науково-популярного журналу для юнацтва ви зможете прочитати про видатного радянського та українського вченого у галузі металургії і технології металів, доктора технічних наук, професора Бориса Євгеновича Патона, який протягом багатьох років очолював Академію наук УРСР, про його досягнення та громадську діяльність; а також про цікаве в таких науках як хімія, математика, астрономія, біологія. У рубриці «Музеї України» дізнаєтеся про загадки голландського натюрморту, на прикладі картин із зібрання Одеського музею західного і східного мистецтва.

 

 

Тайны ХХ века. 2018. № 51.

Журнал містить цікаві статті про довгожителів стародавнього світу, Ноїв Ковчег – це міф чи реальність, оскільки до сих пір не вдалося виявити уламки цього легендарного судна, що таке вогняні птахи і багато цікавого.

 

 

 

Тайны ХХ века. 2018. № 52.

У тижневику ви можете дізнатися, що їли на бенкетах кілька століть назад, деякі старовинні рецепти забулися, інші змінилися до невпізнання, дізнаєтеся про забуті давно професії як на приклад: блазень, зброєносець, щуролов, глашатай…

 

 

 

Тайны ХХ века. 2019. №1-2.

Перед нами перший в цьому році номер журналу, де зібрані теми, що стосуються науки, техніки, космосу, історії, археології, медицини, мистецтва, людської психіки, не залишаються без уваги події, що відбуваються в аномальних зонах, уфологія.

Неведомый мир. 2018. № 12.

У цьому номері ви знайдете багато цікавих статей з езотерики, психології, здоров’я. Що таке травмована особистість і як зцілитися, який існує зв’язок між типом особистості і поставою людини, а також розповіді про медитації.

 

 

 

 

Педагогіка і психологія. 2018. № 4.

Вісник Національної академії педагогічних наук України містить статті з реформування освіти, освіта за рубежем, експерименти і дослідження в освіті, питання галузевих освіт, різноманітних проблем психології.

 

 

 

Вища освіта України. 2018. № 4.

Часопис Інституту вищої освіти НАПН України містить статті з актуальних проблем вищої освіти, філософії освіти, методології та методики освітнього процесу, гуманізації освіти та виховання, зарубіжний досвід.

Олімпійська Арена. 2018. №12.

У цьому номері названі найкращі вітчизняні спортсмени року, за версією журналу, а також розкриваються секрети тренерського мистецтва в інтерв`ю з головним тренером збірної України з боксу Дмитром Сосновським.

 

 

 

Мир туризма. 2018 № 6

У цьому номері ви дізнаєтеся куди рекомендують поїхати мандрівники, які відвідали понад 100 країн, а також країни, куди з різних причин їхати не варто, дізнаєтеся про гірськолижні курорти південного Тіролю і найвідоміші карнавали світу.

 

 

 

Філософська думка. 2018. № 5.

У цьому науковому часописі висвітлюється проведення круглого столу журналів «Філософська думка» та «Соціологія: теорія, методи, маркетинг», де описується загальна ситуація розуміння особливості сучасної комунікації  через ЗМІ, універсалізацію, глобалізацію інформаційних потоків у соціальних мережах, сайтах, мессенжерах.

 

 

 

Мовознавство. 2018. № 5.

У номері науково-теоретичного, фахового журналу ви маєте змогу прочитати про «Темні місця» в «Слові о полку Ігоревім», дізнаєтесь наукову концепцію  видатного швейцарського лінгвіста Фердинанда де Соссюра у світлі нових автографічних матеріалів, а також про становлення суфіксальної акцентуації дієслів в південно-західних говорах української мови.

 

 

 

Березіль. 2018. № 10-12.

У цьому номері літературно-художнього та громадсько-політичного журналу опубліковане інтерв’ю еміграційного поета Ігоря Качуровського, яке було записано у 90-ті роки ХХ ст. з метою зібрати якомога більше інформації про культурних діячів української еміграції в Німеччині, також оприлюднене листування з його літературним вчителем Михайлом Орестом; надруковані прозові твори сучасних українських письменників Галини Тарасюк, Ольги Павленко, Тимофія Гавриліва, Арсенія Трояна, Лесі Богуславець; поезія Тараса Федюка та Сергія Цушка; рецензія на есе-колаж Богдана Гориня «Святослав Гординський на тлі доби. У 2 кн. Кн. 1», в якій відслідковано життєву і творчу дорогу однієї з найзагадковіших серед знаних особистостей. Автору вдалося освітити те, що за радянської доби було сховане від народу за сімома замками.

 

Дзвін. 2018. №11.

У цьому щомісячному літературно-мистецькому та громадсько-політичному часописі Національної спілки письменників України ви знайдете твори сучасних поетів: Петро Шкраб`юк, Віктор Ставицький, Віктор Палінський, Богдан Завідняк, Василь Стахів, Ярослав Савчин, Мирон Федоришин. В рубриці «Життя і слово» дізнаєтесь про сповідальну лірику Олеся Гончара. В розділі галерея «Дзвона» дізнаєтесь про видатного українського митця і педагога Олега Боньковського, як віртуоза ковальського мистецтва та станкового малярства і графіки. До 85-річчя Голодомору в Україні ви знайдете фрагменти з народної епопеї Олеся Волі «Безкровна війна».