Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

Природничі науки:

Екологічний вісник 2017 №2

У науково-популярному екологічному журналі розкриті екологічні наслідки воєнних дій на Сході України, надана громадська оцінка Звіту Уряду про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році в екологічній сфері. Крім того зазначені  проблеми поводження з небезпечними побутовими відходами в сільській діяльності, проблеми утилізації відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів.

Літературознавчі:

Вивчаємо українську мову та літературу 2017 № 16-18

У щомісячному науково-методичному журналі розкрито життя і творчість Бориса Грінченка , також розкрито сюжетні особливості «Солодкої Дарусі» Марії Матіос, крім того пропонуються методичні рекомендації до бінарного уроку у учні 7-го класу, присвяченому з’ясувати відмінність між рівниною та гірською річкою,розкрити поняття водопад , ознайомити учнів із творчістю відомого українського письменника Панаса Мирного.

Дивослово 2017 №6

У журналі описані оновлення програм з української мови та літератури для 5-9 класів. Крім того надані методичні рекомендації до проведення уроків української мови та літератури, а також позакласного читання у яких розкрито діяльність Олександра Ірванця , Олеся Бердника, Лесі Українки , Дмитра Шостаковича, Сергія Жадана та ін.

Педагогічні науки:

Українська культура 2017 №2

У журналі містяться статті присвячені 100- річчю української революції, означено роль Євгена Коновальця у визвольній боротьбі. Також розкрито тему оголошення незалежності України на сесії УНР 10-го скликання, в якій приймав безпосередню участь Микола Плав’юк президент Української Народної Республіки в екзилі. Крім того у журналі означено мистецтво у добу «Ді-Пі», часовий простір якої позначений «ерою переміщення осіб» ,яка існувала в недалекому ХХ столітті.

Вища освіта України 2017 №2

У теоретичному та науково-методичному часописі розкривається проблема вимірювання результатів навчання і вдосконалення існуючих систем університетських рейтингів. Крім того , визначаються основні напрями наукової активності педагога – новатора у сучасному науково – педагогічному дискусі. Також означено зарубіжний досвід у сфері правового забезпечення вищої освіти Сполученого Королівства Великої Британії, адже у час динамічного розвитку економічних , політичних і соціально – культурних відносин виникає необхідність покращення вимог правового забезпечення вищої освіти України.

Педагогіка і психологія 2017 №2

У віснику національної академії педагогічних наук України зазначені проблеми інноваційної освіти, а саме проблеми у діяльності Національної академії педагогічних наук України у 2016р. та період 2012- 2016рр. .А також означено, які зараз поставлені завдання для подальшого розвитку. Крім того розкрито тему індивідуалізації шкільного навчання і практичної психології в Україні.

Історія і суспільствознавство 2017 № 5-6

У науково – методичному журналі міститься навчальна програма для загальноосвітніх закладів з історії України та всесвітньої історії 5-9 класів, в якій надається перелік тематики проведення уроків , також зазначені орієнтовні завдання для практичних і творчих робіт. Також розкрито період української революції 1917- 1921 рр., що була загальноукраїнським явищем, адже у всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади , політичні партії та громадські інституції , відроджувалась українська культура.

Історія в школі 2017 № 3-4

У щомісячному науково – методичному журналі містяться статті які розкривають діяльність діячів українського національного відродження,а саме Миколи Лисенко – гетьмана української музики, його виконавча, педагогічна і науково – фольклористична діяльність. Крім того у журналі описана методика організації та проведення уроків по темах: «Утворення  Галицько- Волинської держави Мстислав Романович»; « Монгольська навала на українській землі»; «Громадянство України. Основні права, свободи і обов’язки громадян України».

Політичні науки :

Журналіст України 2017 № 6

У журналі містяться статті в яких означені проблеми реформування , розкрито ситуацію зі свободою слова в Україні на Конгресі ЄФЖ. Крім того у журналі міститься стаття про створення фонду підтримки журналістів, потерпілих внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму.

Новое время 2017 №22

В журнале содержаться статьи, в которых раскрываются темы безвизового режима который вступил в силу с 11 июня для Украины с Евросоюзом, что предполагает посещение украинцами без визового оформления 119 стран мира. По мимо этого раскрывается проблемы прифронтовых участков Донецкой области, по причне обстрелов со стороны боевиков 382 тысячи жителей 14 городов и 58 поселков области остались без центрального водоснабжения, одновременно в Авдеевке объявлено чрезвычайное положение – неделю в городе нет газа.

Зовнішні справи 2017 №5

У журналі описано черговий саміт НАТО, який відбувся 25 червня у Брюселі, на якому було означено необхідність покращення озброєння і взято зобов’язання з главами держав присутніх виконати. Також у статті Також у журналі містяться статті присвячені безпековому розвитку єдиної Європи та особливості сучасного наукового дискусу, крім того у журналі розкривається проблематика міжнародного тероризму як фактору впливу на стан безпеки України.