Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань:

 

Приватний лікар. 2017. № 3.

Журнал містить анонс на медичне видання «Гастроентерологія» за редакцією професорів Н.В. Харченко та О.Я. Балбака, а також інформація про науковий симпозіум з міжнародною участю ХІХ Національної школи гастроентерологів, гепатологів України на тему: «Шляхи підвищення ефективності профілактики, діагностики та лікування захворювань органів травлення. Та стаття про шляхи проведення реформ у медицині зважаючи на сучасні проблеми з спеціалістами та обладнанням у лікарнях.

 

Участковий врач. 2017. № 3.

У журналі містяться статті про боротьбу з холестерином, раціональний вибір тактики лікування та профілактики ризику розвитку хвороб серця та артеріальної гіпертензії. Також інформація про сучасні стратегії лікування артеріальної гіпертензії, фінансовані і не фінансовані комбінації лікування.

 

 

 

Фінанси України. 2017. № 3.

У журналі обґрунтовується необхідність розроблення і реалізації нової концепції структурної політики з урахуванням реального стану державних фінансів, цілей та інституціональних умов структурних трансформацій національної економіки. Досліджуються загальні положення щодо податково–бюджетних інструментів розвитку соціальної сфери України в умовах децентралізації, з метою виявлення тенденцій поступу місцевої системи надання соціальних послуг та її недоліків; проаналізовано видатки й надходження до місцевих бюджетів протягом 2007-2015 рр. порівняно з даними про виконання місцевих бюджетів у країнах ЄС.

 

Економіст. 2017. № 2.

Журнал містить статті, що висвітлюють результати аналітико-експериментальних досліджень нової парадигми та проблеми формування поняття економічного простору як подальшої основи досліджень ціннісно-часової та структурно-просторової динаміки економіко-інформаційних структур інноваційних систем, а також розглянуто сучасні проблеми та перспективи економічної інтеграції України в глобальну та регіональні господарські економіки.

 

 

Маркетинг в Україні. 2017. № 1.

У журналі розглянуто сучасний стан українського маркетингу, його становлення та перспективи розвитку, а також проблеми посилення конкуренції у галузі маркетингу, та розгляд проекту професійної сертифікації у Одеській обласній організації ВТО «Української асоціації маркетингу».

 

 

Слово і час. 2017. № 2.

У журналі містяться статті в яких розглядають специфіку явища інтермедіальність (взаємодія мистецтв) у творчості В. Винниченка на прикладі роману «Сонячна машина», а також розглянуто питання музичної наповненості української та французької поетичної прози другої половини ХХ століття. Проаналізовано переклади М. Терещенка, критичні відгуки про них і про творчість Е. Вергана, зокрема В. Поліщука, В. Державина, А. Гозенпуда. Також простежено зв’язок ранньої поезії Дмитра Загули з образами, мотивами, алюзіями, поетико стилістичною системою Біблії як ознакою символістського світогляду автора, його модерністських шукань.

 

Українська мова і література в школі. 2017. № 1.

У номері містяться методичні рекомендації щодо проведення уроків літератури у школі та у ВНЗ. Також статті про особливості вивчення біографії Івана Франка на основі мемуарної та епістолярної спадщини у загальноосвітній школі і конспект уроку української літератури в 10-му класі на тему: «І.Я. Франко. Лірика збірки «З вершин та низин». Загальне уявлення про композицію збірки. Вірш «Гімн». Франкова концепція поступу людства, вираз незламного оптимізму».

 

Зарубіжна література в школах України. 2017. № 3.

У журналі розкривається ідея моральної справедливості у новелі Рюноске Акутагави «Павутинка», розглянуто поезію Лі Бо «Сосна біля південної галереї», а саме особливості художніх світів автора. А також у журналі містяться роздуми про сучасний серіал «Шерлок» учениці 8-го класу Дарини Семенюк.

 

 

 

Всесвітня література та культура. 2017. № 3, Ч. 2.

У номері містяться методичні рекомендації, щодо проведення уроків всесвітньої літератури в школі. А також сценарій до проведення виховного заходу: «У війни не жіноче обличчя…». Для розширення знань учнів про людей, які захищали і продовжують захищати рідну землю.

 

 

 

Соціальний захист. 2017. № 1-2.

У номері йдеться про розвиток економіки, створення робочих місць, новації в оплаті праці, визначення надбавки за вислугу років, та чітких посадових окладів, а також порядок призначення виплати стипендій та про порядок застосування податкової соціальної пільги згідно ст. 169 Податкового кодексу.

 

 

 

Початкова школа. 2017. № 3.

У журналі розглянуто проблеми спілкування вчителя початкової школи з суб’єктами навчально-виховного процесу (учнями, їх батьками, колегами, адміністрацією). Розкрито тему веснянок у системі цінностей української культури, а також журнал містить методичні рекомендації щодо проведення уроків з основ здоров’я у 1-му класі про харчування і здоров’я, та уроку природознавства у 3-му класі на тему: «У моїх руках краса землі моєї».

 

 

Українська культура. 2017. №1.

У журналі ви знайдете статті про те як відбувається диференціація зразків, еталонів, норм та стереотипів культури під час війни, та роздуми якою ж має бути культурна політика української держави в ситуації війни. Також журнал містить світлини  шаржів та карикатур на Михайла Грушевського, та стаття–огляд ХІІ Міжнародного фестивалю жіночих монодрам «Марія».

 

 

Всесвіт. 2017. № 1-2.

У рубриці «Поезія» вперше найкращий британський рок – «Стіна» «Pink Floyd» в українському перекладі Андрія Пермякова; міні-антологія білоруської поезії ХХ-ХХІ ст. «…ми заговорили очима…» у перекладах Романа Лубківського; вірші польського поета Романа Хонета. У рубриці «Проза. Драма» повість казахського письменника Роллана Сейсенбаєва «День, коли обвалився світ», детективне оповідання французького письменника Моріса Леблана «Людина в цаповій шкурі», сценарій художнього фільму «Право на життя» (автори сценарію: Віолетта Гатті, Ігор Козир) за мотивами оповідання Григорія Кримчука «Урок мови у храмі», комедія хорватського автора Міро Гавран «Скринька Пандори». У рубриці «Письменник. Література. Життя» опублікована перша частина книжки Карлоса Кастанеди «Безмовне знання»; огляд Дмитра Дроздовського перекладних зарубіжних видань 2016 року. У статті Лариси Брюховецької «Українська кіноіндустрія і світовий ринок: точки перетину» розповідається про українське кіно періоду 1920-1930 років.

Дзвін. 2017. № 2.

У номері журналу опубліковано роман-сповідь Зіновія Легкого «Колесо фортуни»; новели Віктора Погрібного, Василя Рябчука, поезія Володимира Базилевського, Петра Селецького, Анатолія Шевчука, Анни Багряної, Христини Букатчук. У рубриці «Наша доба» опубліковані статті про взаємини українців і поляків. У рубриці «Пошук» стаття Анни-Віталії Палій «Тризуб – символ розвитку духовності людства». У рубриці «Антологія незвичайного» Петро Шкраб’юк в ессе «Райдуга в сутінках, або Нотатки після ювілею» розглядає різні аспекти старості – і насамперед з погляду християнина, бо тільки такий погляд допоможе краще осягнути цю вічну проблему. У рубриці «На обширах світового письменства» – фантастичне оповідання Роберта Джея Артура «Погашено раєм». У рубриці «Галерея «Дзвона» стаття Оксани Жеплинської «Давній український портрет» з оглядом портретів із збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Військо України. 2017. № 3.

Номер журналу розпочинається із статті з передової – кореспондент навідався до військових, як тримають оборону на підступах Маріуполя. У статті «Непоступливий Еміль» розповідається про епізод з боїв за Савур-Могилу в 2014 р. У статті «Коли честь понад усе» мова їде про Військово-морський ліцей, який вимушено переїхав із Севастополя в Одесу у 2014 році. Розмова з першим заступником голови Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України Андрієм Тетеруком про Збройні Сили України. Стаття про Кременчуцьке науково-виробниче об’єднання «Авіа», яке вже понад 20 років створює найкращі у світі стимулятори для тренування пілотів вертольотів сімейства «Мі». До Всесвітнього дня авіації і космонавтики опублікована стаття, присвячена Юрію Кондратюку – одному із піонерів космонавтики.

 

Український тиждень. 2017. № 13.

Щотижневий суспільно-політичний журнал пропонує читачам детальний огляд ключових політичних, економічних та соціальних подій, що відбуваються на території України та у всьому світі.

 

Вісник Національної академії наук України. 2017. № 3.

У офіційному розділу вісника містяться матеріали наукових доповідей на засіданні Президії НАН України; у рубриці «Наука і суспільство» опублікована стаття першого космонавта України Л. Каденюка про ідеї Екологічної Конституції Землі, яка на думку автора могла би сприяти зміненню мілітаристської політики деяких держав та припиненню воєнних дій і терористичних актів у світі.

 

 

 

Запитуйте журнали у відділі періодичних видань!