2018 рік оголошено Роком мов: німецької мови в Україні, а в Німеччині – української.

21 лютого 2018 року в ОУНБ ім. М. Грушевського відбулось літературне свято «Мова Гете зустрілась з мовою Шевченка», приурочене до Міжнародного дня рідної мови. Ідея свята – продемонструвати взаємопроникнення та збагачення мов і культур.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

Різноманіття мов є величезним надбанням людської спадщини.

У цей день на зустріч з гостями свята прийшли представники німецького культурного центру «Баварській Дім» – керівник курсів німецької мови Неледва Ольга Костянтинівна і адміністратор англійської мови Коробейникова Ольга Володимирівна. Вони розповіли про навчальну виховну та творчу діяльність організації.

Ліщинська Світлана Леонідівна – завідувач відділу літератури іноземними мовами ОУНБ ім. М. Грушевського – провела короткий огляд творів класиків літератури в історії німецько-українського художнього перекладу від творчості Івана Франка до творів Василя Стуса.

Пролунали вірші Т. Шевченка, Л. Українки німецькою і Г. Гейне, Р. Рільке українською мовою у виконанні співробітників бібліотеки і гостей заходу.

Фото ТУТ