В Україні традиційно в ніч з 6 на 7 липня відзначають свято Івана Купала. Історично цей день був днем літнього сонцевороту, що згодом збігся з Різдвом Івана Хрестителя. У народну традиційну літню обрядовість християнський Іоанн увійшов як Іван Купало.

Це час найкоротших ночей і найдовших днів, коли життєва енергія природи досягає свого апогею. В такий час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. В цю магічну Купальську ніч прийнято шукати міфічний цвіт папороті. Лише в цю ніч на папороті розцвітала чарівна вогняна квітка щастя. Вважалося, хто зірве цю квітку, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, причарує найкращу дівчину чи парубка, матиме найвищий урожай, не боятиметься лихих сил, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала квітку щастя.

Свято Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями, про які можна дізнатися з книжкових видань на святковій книжково-ілюстративній виставці «Купальське свято – багатовіковий досвід поколінь» : Юрій Климець «Купальська обрядовість на Україні», Олекса Воропай «Звичаї нашого народу», «100 найвідоміших образів української міфології», Василь Скуратівський «Український рік», «Календарно обрядові пісні»…