«Для автора біографічної повісті історія – це не гора, а річка. Навіть коли немає можливості знайти нові факти, є нове, свіже сприйняття, більш сучасне тлумачення, яке висвітлює стару історію з новим світлом і дає йому нове значення». Цей вислів знаменитого американського письменника Ірвіна Стоуна (1903-1989), одного із засновників біографічного роману, можна взяти епіграфом до його плідної і різноманітної творчості.

Його письменницький хист приваблювали неординарні особистості, такі як Мікеланджело Буонаротті, Джек Лондон, Вінсент Ван Гог, Зигмунд Фрейд, Чарльз Дарвін, Генріх і Софія Шліман, Рейчел і Ендрю Джексон, Мері Тодд і Авраам Лінкольн. Перелік імен вже свідчить про багатогранність авторських інтересів. А якщо додати його здібність розповідати так натхненно, динамічно і захоплююче, що відірватись від його хвилюючих історій не є можливим, то слід просто взяти і читати його книги.

14 липня 2018 року до 115-річчя від дня народження американського письменника у відділі літератури іноземними мовами відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Ірвінг Стоун – автор літературної біографії», де представлені чотири романи Ірвінга Стоуна: «Жага до життя» (1934) про трагічну долю знаного пост-імпресіоніста Вінсента Ван Гога, «Моряк у сідлі» (1938) – історія життя і смерті видатного американського письменника Джека Лондона, «Противник в будинку» (1947) про відомого американського політичного діяча Юджина Деббса, а також «Муки і радості» (1961) про італійського генія скульптури і живопису Мікеланджело, якому присвячено ще де-кілька досліджень автора. Приємним додатком до книг є художні альбоми, що містять ілюстрації скульптур Мікеланджело та картин Вінсента Ван Гога.

Виставка діятиме до 1 серпня. Ласкаво просимо!