5 березня 2019 року Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Грушевського звітувала про свою діяльність у 2018 році перед громадою.

Бібліотека – це пульс громади, її аритмічне серцебиття. Міцний вузол мотузки між духовністю та буденністю.

Рік, що минув, запам’ятався неймовірними зустрічами, прекрасними презентаціями, втіленням авантюрних задумів. Детально про це розповіла директор бібліотеки Юліана Сергіївна Амельченко. А доповненням стали «бібліомиті» – яскраві світлини 2018-го.

Директор бібліотеки Амельченко Ю.С. звітує перед громадою

Головний методист Островська Н.В. зачитує відгуки користувачів про бібліотеку

Зустріч вела заступник директора з наукової роботи Булгакова О.А.

В цей день до бібліотеки завітали колеги, читачі, партнери та друзі бібліотеки.

Кожну першу п’ятницю місяця з 10-го року сотні містян отримали консультації від провідних фахівців Головного територіального управління юстиції в Одеській області в Пункті надання безоплатної первинної правової допомоги. А вже два роки впевнено країною крокує просвітницький проект «Я маю право». Про реалізовані проекти та плани на майбутнє розповів начальник управління Руслан Володимирович Сауляк.

Культура як основа соціальних відносин, як непорушна цінність – принципова життєва позиція Лілії Василівни Леонідової та Олени Володимирівни Квасницької – депутатів Одеської міської ради.

Депутати Одеської міської ради піклуються і про бібліотекарів, і про бібліотеки

Колишніх бібліотекарів не буває. Серце залишається в стінах бібліотеки, мов закинутий якір, назавжди. Заслужений працівник культури України, помічник Почесного громадянина міста Одеси та Одеської області, мецената бібліотеки Сергія Рафаїловича Гриневецького, незмінний режисер-постановник та сценарист бібліотечних свят… чудова людина та розкішна жінка Тетяна Арнольдівна Подерська знайшла час, щоб бути в цей в бібліотеці.

Заслужений працівник культури України Подерська Т.А.

В Міжнародний день дарування книг, 14 лютого, бібліотека отримала щедрий дар та особистий вклад у поповнення фонду рідкісних видань та рукописів від директора Асоціації органів місцевого самоврядування «Стратегія ЄС для Дунайського регіону», професора Одеського національного економічного університету, заслуженого економіста України Юрія Костянтиновича Маслова. Попереду – презентація Музею української книги в Одесі. Більше дізнались від Олени Володимирівни Петрової.

Петрова О.В. – заступник директора Асоціації органів місцевого самоврядування «Стратегія ЄС для Дунайського регіону»

Партнерство крізь роки. Це плідна співпраця між Бібліотекою та Одеською політехнікою. І це не тільки презентації навчальних посібників і монографій. Це – красуні і красені, які тут проходили виробничу практику, а деякі отримали і перший запис у трудовій книжці. Із задоволенням присутні слухали Василя Георгійовича Спринсяна – завідувача кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Одеського національного політехнічного університету, кандидата мистецтвознавства, доцента, президента Асоціації документознавців України, заслуженого працівника освіти України.

Спринсян В.Г. – завідувач кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Одеського національного політехнічного університету

Зустрічі з «квітником» одеського письменництва – це смак слова. Олекса Різників, Галина Анатоліївна Могильницька, Богдан Іванович Сушинський, Роман Тарасович Кракалія… Але Одеське відділення Національної спілки письменників України поповнилось новими іменами. Чого чекати читачам бібліотеки? Дізнавались від голови Спілки Сергія Вікторовича Дмитрієва.

Голова Одеського відділення Національної спілки письменників України Дмитрієв С.В.

Бібліотека плідно співпрацює з багатьма національно-культурними товариствами. Цей рік – Рік Китаю в Україні. Нещодавно, під час феєричного дійства «Мова Піднебесної в Одесі», дізнались не тільки про традиції святкування китайського Нового року, але й про прихильне ставлення зірок до України за східним гороскопом. І щиро на це сподіваємось. В гостях бібліотеки Олександра Володимирівна Попова– содиректор Одеського культурно-мистецького центру «Інститут Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського, декан факультету іноземних мов, доцент, доктор педагогічних наук.

Декан факультету іноземних мов Попова О.В.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Одеського професійного ліцею будівництва та архітектури Івахно Альона Миколаївна воліє долучити молодь до бібліотеки, до книги…

Заступник директора ліцею будівництва та архітектури Івахно А.М.

Бібліотека цінує кожного читача. А постійних читачів обожнює. Багато теплих слів почули від керівника літературної частини Одеського російського драматичного театру Волгіної Надії Володимирівни.

Керівник літературної частини Одеського російського драматичного театру Волгіна Н.В.

Весняний подарунок отримали присутні від лауреата премії Гран-прі Міжнародного конкурсу вокалістів, солістки Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного Лізи Дюльгер.

Попереду – цікавий, насичений новими подіями рік та велика кількість відкриттів.