З 19-21 жовтня 2017 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулось урочисте відкриття ІІ засідання обласної Народної Академії Творчості. Організатор заходу – Обласний центр української культури.

Відбулась відкрита розмова, в якій брали участь працівники музейних установ області, майстри народної творчості Одещини, працівники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського, члени фольклорного гурту «Заграва», учасники капели бандуристів, викладачі і студенти ОНМА ім. А.В. Нежданової.

Тема розмови стосувалась проблематики розвитку народної традиційної культури краю. Саме таким яскравим, діловим і, водночас, творчим виявилось відкриття другого засідання Народної Академії Творчості.

Традиційні майстер-класи проводились в ООЦУК, театрально-художньому училищі та на базі Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського.

Слова найглибшої подяки талановитим майстрам: Олені Жерновій, Марії Космиковій, Аллі Діасемідзе, Маріанні Панасюк, Антоніні Димовій, Валентині Штельмах, Варварі Гоцуляк, Лілії Ліптушенко, Ліліані Серьогіній, Тетяні Аргатюк, Тамарі Бєлоглазовій, Олександру Домаскіну, Олександру Гаркавченку Богдану Кукушкіну за прекрасні майстер-класи з різних напрямків народної творчості.

Автор світлин Сергій Гуменюк.