26 жовтня 2018 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться літературно-музичний вечір «Хелловін, Самайн, День всіх святих» групи «Medi Terra» (Одеса-Київ).

Самайн – це стародавнє кельтське свято, що символізує закінчення збору врожаю, перехід від літнього сезону до зимового і початок нового року. Вважалося, що в цей період кордон між світлом і темрявою, між світом живих і світом мертвих стає дуже тонким і дозволяє добрим і злим духам проникати в світ людей, а також що в цей час духи померлих приходять попрощатися зі своїми родичами. Для того щоб висвітлити їх шлях, було прийнято запалювати вогнища, а також залишати їжу та солодощі, щоб задобрити духів і відвести нещастя від свого будинку.

Самайн (Хелловін, День всіх святих) святкують в країнах сучасної Європи, в тому числі в Іспанії і Португалії, особливо в регіонах, де збереглися елементи кельтської культури. Одним з чаклунських і загадкових регіонів Іспанії вважається Галісія – земля, що покрита лісами і омивається суворими водами океану; де вже багато століть поспіль розповідають легенди про загадкові істоти, що живуть пліч-о-пліч з людьми.

У цей вечір ми дізнаємося, як святкують День всіх святих в Галісії, який слід залишили кельти в Іспанії і Португалії, послухаємо музику цих регіонів і зануримося в загадкових світ галісійських міфів і легенд.

Вас чекає концерт групи «Medi Terra» і перегляд фільму «Міфи і легенди Галісії».

Вхід вільний.