21 лютого 2017 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) до Міжнародного дня рідної мови відбудеться МОВНЕ СВЯТО.

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

12.00 : «КОВТОК» ПОЛЬЩІ за участю представників Молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» та Громадської організації «Одеське відділення Спілки поляків імені А. Міцкевича в Україні”.

В рамках проекту «Ковток» щодо знайомства з традиціями, культурою, звичаями інших країн представники Молодіжної громадської організації «ФРІ-школа Одеса» розкажуть про національні свята Польщі, звичаї та традиції поляків; про «родзинки» польських національних страв; про дозвілля та особливості побуту польської родини; поділяться досвідом, як подорожувати Польщею – про туристичні маршрути, визначні пам’ятники, а також нададуть практичні поради.

В рамках заходу відбудеться презентація книжково-ілюстративної виставки «Видатні поляки України».

Учасники заходу:

• Дар’я Іванівна Росохата – член МГО «ФРІ-школа Одеса»;
  • Микола В’ячеславович Андрощук – член ГО «Одеське відділення Спілки поляків імені А. Міцкевича в Україні»;
  • Стелла Михайлова – краєзнавець, екскурсовод.

13.00 : МОВНИЙ ДИВОСВІТ  (в партнерстві з ЗОШ № 52)

В рамках заходу «Відкрий, о рідно моя мово, свої скарбниці золоті» відбудеться музикально-поетична композиція з віршів та пісень мовою різних національностей – українською, болгарською, грузинською, в’єтнамською, вірменською, арабською, узбецькою, грецькою, азербайджанською, єврейською та яскраве костюмоване шоу.

Учасники заходу:

• Дора Костова – представник Болгарського національно-культурного товариства, редактор газети «Роден край»;
  • Уранія Коста – представник Грецького фонду культури, викладач грецької мови.

Вхід вільний!

Запрошуємо всіх бажаючих!