20 лютого 2014 року. Масовий розстріл у центрі столиці. Найбільш трагічні події в історії незалежності України. Тоді під час сутичок загинули 73 мирні жителі та 11 силовиків. Будинок профспілок на Майдані згорів ущент, у Києві в ці дні зупинився рух метро.Журналісти та активісти повідомили, що майже всі убиті на Майдані були вражені пострілами в шию і груди. Зокрема, вони заявляють про те, що прицільний вогонь по активістах ведуть снайпери.

До 5-ї річниці розстрілів на Майдані у відділі соціокультурної діяльності відбудеться година пам’яті «Майдан від першої особи». Запрошуємо разом:

  • згадати хронологію страшних подій;
  • послухати розповіді учасників Майдану;
  • послухати історії розстрілчних Героїв;
  • оглянути книжково-журнальну експозицію «Небесна Сотня – шлях у майбуття», на якій представлені публіцистичні видання: книга-реквієм «Небесна Сотня», «Майдан. Погляд зсередини», С. Кошкіна «Майдан. Нерозказана історія», М. Вітер «Літопис революції гідності».

 

Указом Президента України від 11-го лютого 2015-го року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності : листопад 2013 року – лютий 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».