Сміливим масштабним дослідником неходжених шляхів духу був Герман Мелвілл (1819-1891), самий складний і глибокий з американських романтиків, людина яскравої і незвичайної долі. Найбільш складні образи-символи прямо сходять до понять романтичної філософії буття. Відважний матрос-китобоєць, що борознив Південні моря змолоду, відомий письменник – до тридцяти років, пізніше він впав у немилість до американського читача, що перестав розуміти його, часом ледве зводив кінці з кінцями і помер в повному забутті. Некролог в газеті повідомляв про смерть митного чиновника, який прослужив двадцять п’ять років…

Його знаменитий роман «Мобі Дік» (1851) був оголошений найзначнішим романом XIX століття. Нині творчості Г. Мелвілла присвячено близько сотні монографій і п’яти сотень статей, що, звичайно, свідчить про його визнання, але аж ніяк не про те, що воно вичерпано або хоча б зрозуміле до кінця, а це вже, безумовно, ознаки геніальності автора.

Запрошуємо вас познайомитися з добіркою творів Г. Мелвілла, що є у відділі літератури іноземними мовами нашої бібліотеки. Виставка «Герман Мелвілл – значна постать в пантеоні великих майстрів американської культури» присвячена 200-річчю від дня народження письменника.

Виставка відкрита з 1 першого серпня протягом двох тижнів.